چه منازلی برای سارقین ، مناسب دزدی است ؟

منازل مناسب سرقت سارقین |چه منازلی برای سارقین مناسب دزدی است ؟

چه منازلی برای سارقین ، مناسب دزدی است ؟

چه منازلی برای سارقین ، مناسب دزدی است ؟ از جمله مهمترین سوالاتی است که برای همه افراد جامعه پیش می آید و یکی از دغدغه هاو نگرانی های  اغلب افراد هنگامی که از منزل خارج می شون این سوال اساسی است کهچه منازلی برای سارقین ، مناسب دزدی است ؟ آیا منزل من جزو آن دسته از منازلی است که دزدان می پسندند ؟

یکی از جرایمی که روز به روز در حال افزایش بوده و به طبع آن به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شهروندان تبدیل شده سرقت از منازل می باشد. سارقان برای انتخاب منزل مناسب برای سرقت به شگردهای مختلفی دست می‌زنند.

گروهی از این افراد برای این که از تعداد نفرات و بخش‌های مختلف خانه آگاهی داشته باشند به اسم افراد جعلی به منزل شما نفوذ کرده و سپس با تهدید و زور دست به سرقت و دزدی می‌زنند؛ ولی برخی از افراد دیگر وجود دارند که در صورت دستگیری، برای این که متهم به زورگیری نشوند ترجیح می دهند در زمان هایی که منازل خالی از سکنه است دست به سرقت بزنند.

آن دسته از افرادی که به زور وارد خانه می شوند را باید حتما شناسایی نمود و تا زمانی که کارت و مشخصات دقیقی از آنها در اختیار ندارید این افراد را در منزل راه ندهید و همچنین زنان و دختر خانم های تنها حواستان باشد شما بیشتر در معرض خطر هستید.

این افراد به دلیل آن که میزان قدرت بدنیشان از شما بیشتر است به زور وارد خانه شده و با بستن دست و پای شما اقدام به شناسایی و ربودن وسایل باارزش و قیمتی می کنند بهتر است در مواقعی که در خانه تنها هستید درب منزل را برای افراد غریبه باز نکنید.

روشن گذاشتن چراغ های منزل نشان دهنده خالی بودن خانه شما است!

یکی از روش‌های شناسایی خانه‌های ایده‌آل بر طبق گفته بسیاری از سارقان یک نفر برای پرسه زنی در خیابا‌‌‌ن‌های بالا شهر انتخاب شده و اگر آن فرد مشاهده نماید که در هنگام صبح چراغ های لوستر بیخودی روشن بوده و حتی در نصفه های شب هم کل خانه نورانی و روشن است متوجه می شوند که در این منزل کسی زندگی نکرده و تنها دست به صحنه سازی برای جلوگیری از ورود سارقین زده است؛

پس حتما حواستان باشد یا از چراغ های تایمردار استفاده کنید و یا کلید منزل را به پدر و مادرتان بدهید تا در خانه شما رفت و آمد داشته و چراغ ها را روشن و خاموش نمایند. سارقان زمانی که متوجه خالی بودن منزل شوند به بررسی دقیق برای نفوذ به خانه پرداخته و بیشتر به سراغ منازلی که بتوان به راحتی قفل درب را شکسته یا پنجره را باز نمود می روند.

چه منازلی برای سارقین ، مناسب دزدی است ؟
چه منازلی برای سارقین ، مناسب دزدی است ؟

حال جواب سوال سوال اساسی چه منازلی برای سارقین ، مناسب دزدی است ؟ کمی شفاف تر شد ، پاسخ کوتاه به این سوال آن است که دزدان منازلی را که دسترسی دشواری نسبت به سایرین دارند را سخت تر برای دزدی انتخاب می نمایند .

برای جلوگیری از ورود اولین راه ورود سارقین چه باید بکنیم ؟

به منظور آن که بتوان جلوی اولین راه ورود سارقین را گرفت باید حتما جلوی پنجره های منازل را با حفاظ آهنی به طور کامل بپوشانید تا سارقین راه ورود به منزل را نداشته باشند این مورد بخصوص برای منازل در طبقه اول و ویلایی بسیار مهم است و باید رعایت شود.

اگر سارقین متوجه شوند که از راه پنجره نمی‌توانند وارد منزل شوند به سراغ درب ورودی رفته و باید حتما از قفل‌های کاربردی و ایمن استفاده نمایید، البته توجه داشته باشید بهتر است که از حفاظ‌های آهنی کشویی در جلوی درب منازل استفاده نمایید تا سارقین به سختی وارد منزل شوند و به طور کامل از سرقت منزل شما منصرف شوند.

یکی از اصلی ترین دلیل منصرف شدن سارقین به خاطر بریدن حفاظ است که با این کار سبب ایجاد سر و صدا شده و تمامی همسایگان از دزدها مطلع می‌شوند. در منزل خود از گذاشتن پول زیاد و طلا خودداری کرده منزل شما صندوق امانات بانک نیست که همه وسایل به بهترین شکل نگهداری شوند، سارقین در زمانی که وارد منزل شما شوند دنبال طلا و پول گشته و کمتر به فکر برداشتن اجناس مصرفی شما هستند.

منازل مناسب سرقت سارقین |چه منازلی برای سارقین مناسب دزدی است ؟
چه منازلی برای سارقین ، مناسب دزدی است ؟

پاسخ به سوال ” چه منازلی برای سارقین ، مناسب دزدی است ؟ ” از زبان خود سارقین شاید بهترین جواب ممکن باشد !

در تحقیقات میدانی که در چند سال اخیر توسط پلیس انجام شده و با اظهارات سارقین منازلی که شامل موارد زیر است برای دزدی مناسب می‌باشد، البته باید بدانید که برای جلوگیری از سرقت چه کارهایی باید انجام داد؟

  1. اگر مستاجر هستید و یا از آن دسته افرادی هستید که هر چند سال یکبار علاقه دارید محل سکونتتان را تغییر دهید در این صورت روابط اجتماعی شما با همسایگان کمتر است و کمتر کسی از رفت و آمدهای شما با خبر است در این مورد سارقین بهترین فرصت را برای دزدی و سرقت دارند و همسایگان هم به هیچ وجه متوجه این کار نمی‌شوند.

  2. اگر حیوان خانگی و بخصوص سگ در منزل نگهداری می کنید این کار سبب می‌شود تا سارقین کمتر به منزل شما نزدیک شوند بدین صورت که اگر سگ کوچک باشد با پارس کردن سبب فرار ساقین شده و اگر سگ بزرگ و شکاری باشد با صدمه زدن و آسیب سبب فرار سارقین می‌شود.

  3. اگر بیشتر زمان را در خارج از منزل هستید و سارقین متوجه عدم حضور شما می‌شوند حتما تمای نکات ایمنی را رعایت کرده تا فکر سرقت از ذهنشان خارج شود. در منازلی که در زمانهایی چراغ خانه روشن است و یا اتومبیل شخصیتان در مقابل منزل پارک باشد ایمنی بیشتری دارند.

  4. اگر در حیاط منزلتان پوشش انبوهی از درختان و بوته‌ها وجود دارد باید این موارد را هرس کرده تا راه عبوری برای سارقین ایجاد نشود.

  5. برخی از منازل هستند که نسبت به سایرخانه‎های محله دورتر بوده و و یا در اطرافش پارک وجود دارد این در این خانه‌ها باید امنیت بیشتری ایجاد نمود به دلیل آن که در صورت سرقت کسی از همسایگان متوجه حضور سارقین نمی‌شوند.

  6. منازلی که در نبش کوچه‌ها قرار دارند به دلیل دید کم همسایگان و افزایش راه‌های فرار سارقین بیشتر در معرض دزدی و سرقت هستند.

  7. نورپردازی کم منازل هم احتمال سرقت و دزدی را افزایش می‌دهد بدین شکل که به دلیل نور کم حضور سارق در خانه حس نشده و همسایگان متجه حضور فرد ناشناس نمی شوند ولی اگر نورپردازی نمای ساختمان به صورت مداوم و یکنواخت باشد احتمال سرقت کمتر می‌شود.
  8. طراحی و معماری منزل هم تاثیر در میزان دزدی دارد به صورتی که اگر در منزل به امنیت بیشتر از زیبایی اهمیت داده شود نه تنها گوشه پنهانی در معماری خانه وجود ندارد بلکه همین امر سبب افزایش امنیت منازل می‌شود.

One thought on “چه منازلی برای سارقین ، مناسب دزدی است ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-91077088