دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

کاربرد لنز وریفوکال در دوربین مداربسته

کاربرد لنز وریفوکال در نصب دوربین مداربسته

کاربرد لنز وریفوکال در نصب دوربین مداربسته چیست؟ این سوالی است که ذهن افرادی را که کمی درگیر حوزه خرید دوربین مداربسته شده‌اند را به خود مشغول می‌کند. نصب دوربین مداربسته بیشتر با هدف برقراری امنیت و کنترل محیط انجام می‌شود. به همین دلیل زاویه دید دوربین بسیار اهمیت دارد. لنز، کنترل زاویه دید و انتقال نور از بیرون بر روی سنسور را در دوربین مداربسته انجام می‌دهد. به همین دلیل می‌توان گفت لنز یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های دوربین مداربسته است. در حین خرید دوربین مداربسته باید به نوع لنز آن دقت کرد. زیرا هر چه‌قدر که لنز دوربین مناسب‌تر باشد تصاویر به دست آمده نیز با کیفیت‌تر و واضح‌تر خواهند بود. لنز وریفوکال یکی از شناخته شده‌ترین و کاربردی‌ترین لنزها در صنعت دوربین مداربسته است. در این مقاله سعی شده است تا تمامی جنبه‌های کاربرد لنز وریفوکال در نصب دوربین مداربسته بررسی شود.

 

موارد استفاده لنز وریفوکال

در بسیاری از مکان‌ها لازم است تا نصب دوربین مداربسته در محل دورتری نصب شود. در این صورت لازم خواهد بود تا دوربین مداربسته قابلیت زوم و نشان دادن جزئیات را داشته باشد. در این موارد استفاده لنز وریفوکال در نصب دوربین مداربسته توصیه می‌شود. همچنین با خرید دوربین مداربسته مجهز به لنز وریفوکال محدودیتی در مورد مکان نصب دوربین وجود نخواهد بود. در اصل خریداران این لنز می‌توانند در هر مکانی دور یا نزدیک به سوژه مورد نظر دوربین را نصب کند.

لنز وریفوکال توانایی زوم کردن تصاویر به صورت دستی و اتوماتیک را دارد. نکته مهم اینجا است که در حین زوم کردن تصاویر کیفیت اصلی آن‌ها حفظ می‌شود. عدم تغییر کیفیت تصاویر در حین زوم کردن دلیل اصلی استفاده از لنز وریفوکال در نصب دوربین مداربسته است.

 

 

مشخصات لنز وریفوکال

دامنه لنز وریفوکال بسیار گسترده است. در نتیجه خریداران می‌توانند با نصب دوربین مداربسته در هر مکانی و هر فاصله‌ای تصویر ایده‌آل خود را به دست آورند. در کنار تمامی این مزیت‌ها و کاربردهایی که لنز وریفوکال دارد به یک محدودیتی می‌توان اشاره کرد. لنز وریفوکال در نصب دوربین مداربسته هزینه را بسیار افزایش می‌دهند. یعنی خریداران باید مبلغ بیشتری را بابت این لنز در مقایسه با انواع دیگر بپردازند. قیمت دوربین‌ها با این نوع از لنز در مقایسه با لنزهای دیگر بسیار تفاوت دارد. پس توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به خرید دوربین مداربسته با متخصصان و کاربلدان این حوزه مشورت کنید. آن‌‌ها شما را در مورد کالای مناسب درخواست شما به بهترین شکل راهنمایی خواهند کرد.

از دیگر مشخصات لنز وریفوکال غیر قابل تعویض بودن آن‌ها می‌باشد. پس اگر فاصله کانونی خاصی در ذهن دارید می‌توانید بدون درنگ آن را خریداری کنید. در نتیجه از پرداخت هزینه بیشتر بابت این لنز وریفوکال در امان بمانید.

 

دلیل انتخاب لنز وریفوکال در دوربین مداربسته

مثل هر کالای دیگری باید دلیل انتخاب لنز وریفوکال در نصب دوربین مداربسته منطقی و صحیح باشد. تا خریداران بعد از خرید خود پشیمان نشوند. این دلیل‌ها عبارتند از:

  • انعطاف‌پذیری در انتخاب محل نصب دوربین مداربسته.
  • بررسی کل محیط با تمامی جزئیات به صورت کاملا دقیق و شفاف.
  • داشتن زاویه دید گسترده در مقایسه با لنزهای دیگر.

 

نصب انواع دوربین‌های مداربسته با لنز وریفوکال

  • دوربین‌های مداربسته باکس

یکی از انعطاف‌پذیرترین انواع دوربین‌ها با لنز وریفوکال دوربین‌های باکس هستند. البته باید بگوییم که فروش لنز و دوربین‌های مداربسته باکس به صورت جداگانه هستند. خریداران باید هر یک از آن‌ها را باید به صورت جداگانه تهیه کنند.

دوربین‌های مداربسته مگاپیکسل IP دوربین‌هایی هستند که در آن‌ها می‌توان لنز وریفوکال استفاده کرد. البته حتما در حین خرید باید دقت شود تا لنز انتخابی درست انتخاب شود.

  • دوربین مداربسته بالت (Bullet)

یکی از انواع دوربین‌های مداربسته که مقاومت خوبی در برابر محیط بیرون ساختمان دارد دوربین بالت است. به همین دلیل کاربرد لنز وریفوکال در این نوع از دوربین‌ها بسیار زیاد است. به عنوان مثال با نصب کردن این نوع دوربین در فضای بیرونی یک ساختمان و استفاده از لنز وریفوکال می‌توان کل محیط را با جزئیات بسیار بیشتر و دقیق‌تر تحت نظر داشت.

 

امیدواریم تمامی مطالب ارائه شده در مورد لنز وریفوکال در نصب دوربین مداربسته برای خوانندگان مقاله مفید واقع شده باشد. به عنوان نتیجه نهایی باید بگوییم که لنز وریفوکال به دلیل قابلیت زوم با کیفیتی که دارد از هم نوعان خود متمایز شده است. همین ویژگی باعث شده است تا در بازار قیمت بالایی داشته باشد. توصیه می‌کنیم به تمامی مطالب درج شده در این مقاله اهمیت دهید. سپس با مشورت گرفتن از نماینگی‌های فروش دوربین مداربسته خرید خود را انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید