علل و عوامل سرقت

چگونه یک دزدگیر خوب انتخاب کنیم ؟

چگونه یک دزدگیر خوب انتخاب کنیم ؟

چگونه یک دزدگیر خوب انتخاب کنیم ؟

در روزگار امروز ما نصب و راه اندازی دزدگیر برای اماکن بسیار متداول شده است و استفاده از تجهیزات حفاظتی ازجمله یک دزدگیر خوب  در اماکن نظیر چشمی دزدگیر و آژیر دزدگیر خطر سرقت را تا حدود زیادی کاهش داده است.
سیستم های امنیتی که دارای باطری ذخیره نبودند به راحتی با قطع برق کارایی خود را از دست می دهند و از این رو سیستم های امنیتی جدید دارای قابلیت اتصال به باطری پشتیبان هستند. استفاده از باطری بکاپ سبب می شود به محض قطع برق باطری دستگاه بصورت موازی وارد جریان شده و هیچ وقفه ای در این زمینه صورت نگیرد و دستگاه بدون هیچ قطعی به کار خود ادامه دهد.

یک دزدگیر خوب بیسیم می تواند اتصال خود را با چشمی ها و سایر تجهیزات کنترلی بصورت وایرلس برقرار کند و توان مصرفی متعلقات این سیستم ها توسط باطری داخلی شان یا برق مستقیم تامین می گردد.

یک سیستم اعلام سرقت یا دزدگیر اماکن دارای متعلقات اصلی از قبیل کنترل پنل اصلی و یک آژیر و ابزاری جهت تحریک دستگاه از قبیل چشمی و یا مگنت و یا سنسور دود است. پدال دزدگیر اماکن و انواع شاسی های تحریک را می توان به عنوان متعلقات فرعی دسته بندی کرد و مورد استفاده قرارداد.

[blockquote type=”1″ position=”right” author=””]بهترین دزدگیر برای خانه شما بستگی به نیاز محیط شخصی شما، بودجه شما ، جایی که شما زندگی می کنید ، آنچه که در خانه شماست و میزان نیاز شما در اعلام خطر دارد. [/blockquote]

شناخت یک دستگاه دزدگیر و انتخاب آن از میان صدها نوع دزدگیر موجود در بازار که هر کدام هم دارای آب و رنگهای مختلف می باشد ، یک نکته مهم واساسی است و باید دقت کنیم که چگونه می توانیم از میان این همه دزدگیر موجود در بازار یک دستگاه خوب ومطمئن را انتخاب کرده تا در آینده دچار مشکلاتی از قبیل عدم کارایی لازم وخرابی های مکرر وعدم صحیح کار کردن دزدگیر در مواقع لزوم و چندین مورد دیگر نگردیم .
اکثر دزدگیرهای تماس گیرنده اجازه می دهد تا شما لیستی از بین 3 تا 10 شماره تلفن را برنامه ریزی کنید که در ترتیب اولویتی که شما تنظیم کرده اید تماس گرفته شود.

نحوه کارکرد دزدگیر اماکن

بطور کلی هر سیستم دزدگیر اماکن دارای زون های پیش فرض بسته و پیش فرض باز می باشد. تصور کنید در طول روز شما در محل کار و منزل یا هر محیطی که دزدگیر در آنجا نصب است حضور دارید. چنانچه از مقابل هر چشمی عبور کنید خواهید دید که آن چشمی دزدگیر حرکت شما را تشخیص داده و بسته به نوع آن ممکن است چراغ روی آن روشن شود.

تا زمانی که دستگاه دزدگیر شما در حالت فعال نباشد خواهید دید که حرکت کردن از جلوی چشمی باعث آژیر کشیدن آن نمی شود. اما زمانی که دکمه قفل روی ریموت را بزنید و دستگاه به حالت فعال برود خواهید دید که با اولین تحریک چشمی ، آژیر دستگاه به صدا در می آید.

می توان گفت زمانی که اتصال بین با زونهای پیش فرض بسته ، باز شود دستگاه آژیر می کشد و برای زونهای پیش فرض باز نیز زمانی که اتصال بسته شود دستگاه آژیر می کشد. نحوه کار چشمی نیز به این شکل است که زمانی که تحریک را حس کند اتصال بسته یک زون را باز می کند و از این طریق دستگاه متوجه می شود که آن زون تحریک شده است و آژیر را به صدا در می آورد.

 

[image_slider type=”2″ translate_next=”” translate_previous=””]
[image url=”https://didafza.com/wp-content/uploads/2018/04/Burglar-Alarm-MAIN-didafza.jpg” width=”810″ height=”474″ alt=”Image”]
[image url=”https://didafza.com/wp-content/uploads/2018/04/Burglar-alarm-control-panel-didafza.jpg” width=”810″ height=”474″ alt=”Image”]
[image url=”https://didafza.com/wp-content/uploads/2018/04/wired-alarm-system.jpg” width=”810″ height=”474″ alt=”Image”]
[/image_slider]

انواع دزدگیر اماکن سیم کارتی و تلفنی می توانند پس از تحریک شدن دستگاه ، اعلام خطر را از طریق تلفن و یا پیامک به صاحب آن محل اعلام کند. همچنین این دستگاه ها امکان کنترل از راه دور بوسیله تلفن و یا گوشی موبایل را دارند.

انواع دزدگیر اماکن بسته به برند و مدل دارای کارایی های متفاوتی می باشند. اما برخی برند ها در بازار داخلی دارای سهم فروش بالاتری هستند.

نکته بسیار مهم در مورد برندها این است که اکثر آنها در داخل کشور تولید می شوند و حتی شرکت های داخلی اقدام به تولید انواع کیت های سیم کارت خور نموده اند که این کیت ها قابلیت کار با انواع برندهای مختلف دزدگیر را دارند.

بهترین دزدگیر منزل از نظر کارشناسان دستگاهی است که ضمن کاربری ساده ، بتواند امنیت اماکن را تضمین کند و دوام بالایی داشته باشد. زمانی که یک کاربر نتواند به راحتی با دستگاه کار کند و رابط کاربری دستگاه به نحوی طراحی شده باشد که با محیط کاربری آسان  نباشد، تجربه کاربری خوبی برای کاربر به همراه نمی آورد.

[note]بهترین دزدگیر اماکن از نظر کارشناسان دستگاهی است که ضمن کاربری ساده ، بتواند امنیت منازل را تضمین کند و دوام بالایی داشته باشد[/note]

برخی از سیستم های دزدگیر که بی سیم هستند قابلیت بالایی دارند و ظاهر زیبایی هم دارند ولی نسبت به بقیه سیستم ها گرانتر هستند و برای اماکنی که امکان سیم کشی وجود ندارد مناسب هستند.

انواع مختلف سیستم دزدگیر اماکن

  • دزدگیرهای هشدار دهنده که فقط آژیر می کشند و به هیچ کس (شما یا پلیس) تماس نمی گیرند .
  • سیستم های Dialler یا تماس گیرنده که پس از تحریک سنسور به شما ، خانواده تان ، دوستان ، پلیس یا هر شخص دیگری که شما تعیین کنید تماس می گیرد و پیام ضبط شده را می رساند.
  • سیستم های خانه هوشمند که ازطریق نرمافزار گوشی تلفن همراه قابل رهگیری و کنترل از راه دور است.

در نهایت پیشنهاد ما به شما این است که از هر برند و شرکتی که خرید می کنید نکات زیر را به دقت درنظر داشته باشید :

  1. برندی را انتخاب کنید که سابقه طولانی در تولید این سیستم ها داشته باشد بدلیل اینکه تمام خطاهای سیستم را از بین برده اند .
  2. حتما درنظر داشته باشید که برخی برندها در ابتدا خوب کار می کنند ولی بعد از نصب و پس از مدت کوتاهی اجزای سیستمی آن درست کار نمی کنند و بدون اینکه شما متوجه شوید فعالیت آن سیستم مختل شده و برخی هشدارها را اعلام نمی کند.
  3. خدمات دوره ای و پشتیبانی دائمی برای این سیستم ها بهترین گزینه برای تشخیص معتبر بودن برند و تامین امنیت منزل و محل کار شما است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید