دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

چگونه می‌توان در مصرف فضای ذخیره‌سازی هارد دوربین مداربسته صرفه‌جویی کرد؟

صرفه جویی در مصرف هارد دوربین مدار بسته

یکی از مهم‌ترین موضوع‌ها در بحث دوربین مداربسته فضای لازم برای ذخیره‌سازی داده‌های ضبط شده توسط آن است. به همین دلیل همیشه در خرید دوربین مداربسته مشتری‌ها به دنبال راهکارهایی هستند که باعث صرفه‌جویی در فضای ذخیره‌سازی هارد آن‌ها شود. با توجه به این موضوع ما نیز تصمیم گرفته‌ایم تا در این مقاله کمکی به شما کاربران عزیز بکنیم و با چند راهکار ساده و مهم برای کاهش مصرف هارد آشنا کنیم.

 

آشنایی با هارد دوربین مداربسته

از آنجا که تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته در بخشی به نام هارد ذخیره می‌شود پس قبل از هر چیزی بهتر است تا با این وسیله آشنا شویم. هارد یا همان هارد دیسک نوعی سخت افزار است که معمولا در درون دستگاه NVR قرار داده می‌شود. هر چه ظرفیت هارد بیشتر باشد در نتیجه اطلاعات بیشتری را می‌توان در آن ذخیره کرد و هر چه حجم آن کمتر باشد اطلاعات کمتری در آن ذخیره خواهد شد. اما نکته‌ای که در این میان اهمیت زیادی دارد هزینه هارد دیسک دوربین مداربسته است که رابطه مستقیمی با حجم آن دارد. به همین دلیل جهت کاهش در هزینه‌ خرید بهتر است تا برخی نکات کلیدی در ارتباط با صرفه‌جویی در مصرف فضای ذخیره‌سازی هارد دوربین مداربسته رعایت شوند. در ادامه به معرفی هر یک از این راهکارهای خواهیم پرداخت.

 

راهکارهایی برای صرفه جویی در مصرف فضای ذخیره‌سازی هارد دوربین مداربسته

گفته شد که راهکارهای متنوع و کاربردی زیادی به منظور صرفه جویی در مصرف فضای ذخیره‌سازی هارد دوربین مداربسته وجود دارد. از جمله کاربردی‌ترین و بهترین روش‌ها عبارتند از:

  • کاهش حجم تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته

از جمله موثرترین و کاربردی‌ترین راهکارها برای جلوگیری از پر شدن سریع حافظه هارد می‌توان به کاهش حجم تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته اشاره کرد. روش‌های متعددی برای این منظور وجود دارند. از جمله این روش‌ها می‌توان به فشرده کردن فیلم‌های ضبط شده، کاهش تعداد فریم‌های تصاویر به ازای هر ثانیه، کاهش کیفیت یا رزولوشن تصاویر و تنظیم دوربین جهت ضبط کردن تصاویر در مواقع حساس با کار گذاشتن سنسور حرارتی و یا حرکتی اشاره کرد.

  • خرید هارد مناسب

همانند هر کالای دیگری در خرید دوربین مداربسته و تجهیزات آن خرید برند و جنس با کیفیت و معتبر اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود اگر به دنبال راهکارهایی برای جلوگیری از پر شدن دائمی ظرفیت هارد دوربین خود هستید حتما خرید خود را از جای معتبر انجام دهید. همچنین سعی کنید تا برند شناخته شده و قابل اعتمادی را تهیه کنید. چرا که با این کار کیفیت و طول عمر بالای هارد خود را تضمین خواهید کرد. پیشنهاد می‌کنیم هرگز به دلیل قیمت پایین هارد ضعیف و غیر قابل اعتباری را تهیه نکنید. زیرا با خرید ارزان در آینده مجبور می‌شوید تا هزینه بیشتری را صرف تعمیر و یا بازگرداندن داده‌های خود بکنید.

  • دقت در تنظیمات اولیه دوربین مداربسته

فرض کنید دوربین مداربسته شما به صورت دائمی در حال ضبط و ذخیره تصاویر باشد. در این صورت طبیعی است که حافظه هارد دوربین سریع پر شود. برای جلوگیری از این اتفاق توصیه می‌شود تا در تنظیمات اولیه دوربین مداربسته خود دقت داشته باشید. به عنوان مثال می‌توانید آن را طوری تنظیم بکنید که صرفا به حرکات رخ داده در محیط حساس باشد. با این کار فقط در صورت لزوم ضبط تصاویر صورت خواهد گرفت. در نتیجه حجم هارد با تصاویر به درد نخور و اضافی پر نخواهد شد.

به عنوان آخرید راهکار باید بگوییم که شما هیچ چاره‌ای جز خرید هارد با ظرفیت بالا را نخواهید داشت. البته این کار در صورتی پیشنهاد می‌شود که شما تمامی راهکارهای گفته شده را انجام دهید و دیگر چاره‌ای جز پرداخت هزینه بالا و خرید هارد با ظرفیت بالا را نداشته باشید. با این کار دیگر نیازی به نگرانی بابت پر شدن ظرفیت نخواهید داشت. زیرا حجم کافی برای طولانی مدت دارید.

 

 

سعی کردیم که در این مطلب مهم‌ترین و کاربردی‌ترین راهکارها را برای صرفه جویی در مصرف فضای ذخیره‌سازی هارد دوربین مداربسته را به خوانندگان این مقاله معرفی کنیم. اگر به دنبال راهنمایی‌های بیشتری در ارتباط با این موضوع هستید می‌توانید با یکی از افراد متخصص در حوزه فروش دوربین مداربسته مشورت کنید. پیشنهاد ما به شما تماس با یکی از کارشناسان شرکت دیدافزا می‌باشد. چرا که این شرکت با داشتن کادری مجرب و متخصص همیشه سعی داشته است تا رضایت مشتری را اصلی‌ترین هدف خود قرار دهد. بنابراین می‌توانید قبل از هر کاری از مشاوره و راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید. برای این منظور می‌توانید با شماره تلفن 2020-05-31۹۱۰۷۷۰۸۸(۰۲۱) تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید