دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

پهنای باند در دوربین مداربسته

پهنای باند در دوربین مداربسته

پهنای باند در دوربین مداربسته چیست و چه کاربردی دارد؟

امروز قصد داریم تا به پاسخ سوال پهنای باند در دوربین مداربسته چیست و چه کاربردی دارد؟ در این مقاله برسیم. چرا که اگر قصد دارید در حوزه دوربین مداربسته فعالیت کنید یا دوربینی را برای هدف خاصی در یک مکان جای دهید پهنای باند جز اولین عبارت‌هایی است که قرار است به گوش بخورد. در این مقاله همراه شرکت دیدافزا باشید تا بتوانید اطلاعات کافی و لازم را در این زمینه کسب کنید.

 

پهنای باند در دوربین مداربسته به چه معناست؟

پهنای باند یا همان  BandWidthدر دوربین مداربسته در اصل به معنای عرض باندی است که اطلاعات شبکه را منتقل می‌کند. این اطلاعات در اصل همان عکس‌ها و فیلم‌هایی است که دوربین مداربسته ضبط و به گیرنده ارسال می‌کند. پهنای باند یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در دوربین مداربسته است که باید اهمیت داده شود. مخصوصا اگر تعداد بالایی از دوربین‌های IP در آن مکان نصب شده باشد این موضوع اهمیت بسیار بیشتری پیدا می‌کند. زیرا اگر پهنای باند ناکافی باشد دوربین‌ها در ارسال تصاویر با مشکل مواجه خواهند شد.

سوال دیگری که ذهن بسیاری از کاربران و افرادی که قصد خرید دوربین مداربسته را مشغول می‌کند این است که آیا می‌توان پهنای باند دوربین‌های مداربسته را تنظیم کرد؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت بله در صورتی که از افراد متخصص و کاربلند درخواست شود می‌توان با یک طراحی هوشمندانه پهنای باند را کنترل کرد. در صورتی که اهمیتی به این تنظیمات داده نشود مشکلات جدی در این زمینه حاصل خواهد شد. در بخش بعدی گزینه‌های موثر در پهنای باند دوربین مداربسته را برای مشتریان و همراهان شرکت دیدافزا بررسی کرده‌ایم. این موارد عبارتند از:

  • کیفیت و رزولوشن تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته

بدون شک می‌توان ادعا کرد که مهم‌ترین مورد تاثیرگذار در پهنای باند دوربین مداربسته کیفیت و رزولوشن تصاویر ضبط شده است. به طوری که هر چه کیفیت تصاویر دوربین بالا باشد به پهنای باند وسیع‌تری احتیاج خواهد بود. البته کاربران به لطف پیشرفت تکنولوژی می‌توانند از نرم‌افزارهایی برای محاسبه پهنای باند دوربین مداربسته خود استفاده کنند. برای کسب اطلاعات و راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید با یکی از کارشناسان و مشاوران شرکت دیدافزا تماس بگیرید.

  • سرعت ارسال فریم تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته

تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته با یک سرعت تعیین شده‌ای به گیرنده فرستاده می‌شوند. به این سرعت فریم تصاویر فریم ریت می‌گویند. که رابطه مستقیمی با پهنای باند دوربین مداربسته دارد. یعنی هر چه سرعت سرعت ارسال فریم تصاویر در دوربین زیاد باشد پهنای باند نیز زیاد خواهد بود.

  • تعداد دوربین‌های مداربستهIP نصب شده مکان مورد نظر

تعداد دوربین‌های مداربسته نصب شده در یک مکان با پهنای باند رابطه مستقیم دارد. این پهنای باند تحت عنوان پهنای باند مجموع شناخته می‌شود. به طوری که هر چه تعداد دوربین‌های IP زیاد باشند پهنای باند مجموع نیز افزایش خواهد یافت.

  • مدت زمانی که قرار است دوربین‌ها تصاویر را ضبط کنند

معمولا برخی از افراد دوربین مداربسته با سنسور حساس به حرکت یا صدا تهیه می‌کنند تا از هزینه‌های جانبی جلوگیری کنند. اما برخی نیز به یک مراقبت دائمی احتیاج دارند. در این صورت دوربین‌هایی که قرار است مدت زمان بیشتری را تصویر برداری کند پهنای باند بیشتری را خواهد داشت.

  • میزان تحرک سوژه‌هایی که توسط دوربین مداربسته ضبط می‌شوند

اینکه دوربین در چه نوع محیطی نصب شود تاثیر زیادی بر روی پهنای باند خواهد داشت. مثلا اگر در یک مکان پر رفت و آمدی نصب شود که سوژه‌های مورد نظر دائما در حال حرکت هستند پهنای باند زیادی را نسبت به محیطی که خلوت است و گهگاهی شخصی از آن گذر می‌کند در شبکه اشغال خواهد کرد.

  • نحوه انتقال تصاویر دوربین مداربسته به گیرنده

یکی دیگر از اصلی‌ترین مواردی که در پهنای باند موثر خواهد بود نحوه انتقال تصاویر دوربین مداربسته به گیرنده می‌باشد. در حالت کلی تصاویر به صورت با سیم یا بی‌سیم انتقال پیدا می‌کنند. اگر شما جز دسته‌ای از افراد باشید که سیستم خود را به صور بی‌سیم و بر پایه اینترنت بنا کنید به پهنای باند گسترده‌تری احتیاج خواهید داشت. شرکت دیدافزا در این زمینه استفاده از ساب استریم(Sub Stream)  را به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهد. به وسیله ساب استریم می‌توان بدون اشغال پهنای باند زیاد در شبکه تصاویری بدون هیچ عیب و نقصی را که به وسیله دوربین ضبط شده‌اند به صورت اینترنتی به دست آورد.

 

همان‌طور که از این مقاله می‌توان متوجه شد عوامل بسیار زیادی در پهنای باند دوربین مداربسته دخیل هستند. به همین دلیل قبل از هر اقدامی سعی کنید تا موارد گفته شده را در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. یکی از شرکت‌های پیشگام در زمینه دوربین مداربسته شرکت دیدافزا می‌باشد همواره سعی داشته است تا خدمات خود را بر اساس رضایت مشتری ارائه دهد. بنابراین فقط کافی است تا قبل از شروع هر کاری از مشاوره و راهنمایی‌های آن‌های کارشناسان آن بهره‌مند شوید. برای این منظور می‌توانید با شماره تلفن ۹۱۰۷۷۰۸۸(۰۲۱) تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید