نقاط ضعف و قوت در امنیت خانه و محل کار

همسایگان، بهترین دزدگیر ایمن منازل

همسایگان، بهترین دزدگیر ایمن منازل

برخی از افراد با وجود آنکه منزل خود را از هر لحاظی امن کرده با این وجود باز هم نگران سرقت و دزدی از منزل خود بوده و به دنبال روش‌های دیگری برای امنیت بالای منزل خود می‌باشند.

همسایگان را می‌توان به عنوان دزدگیر ایمن منازل نام برد

همسایگان، بهترین دزدگیر ایمن منازل

در مقالات قبلی درباره بیشتر روش‌ها توضیحاتی کامل و دقیق ذکر شد ولی بهتر است درباره همسایگان که گاهی می‌توان از آن‌ها کمک گرفت صحبت‌هایی کرد. در واقع برخی از همسایگان را می‌توان به عنوان دزدگیر ایمن منازل نام برد که به سبب هوشیاری بالا متوجه کوچکترین تغییرات و اغتشاشات در محیط ساختمان می‌شوند.

بطور کلی ارتباط با همسایگان مطمئن و قابل اعتماد نه تنها برای شما هیچ ضرری ندارد بلکه به عنوان منفعتی برای امنیت

اموال با ارزشتان محسوب می‌شود. پس می‌توان گفت یکی از راه‌های افزایش امنیت خانه شما ارتباط با همسایگان است. زمانی که با همسایگان خود روابط اجتماعی موثر و مفیدی را برقرار می‌کنید و برخی از زمان‌هایتان را به ملاقات و گفتگو اختصاص می‌دهید، این گونه روابط موثر و ایمنی شکل می‌گیرد.

بعد از رفتار خوشایند و ایجاد اطمینان نسبت به همسایه خود می‎توانید در زمانی که در منزل حضور ندارید خانه خود را به همسایه خود بسپارید تا مراقب منزل شما باشد.

توجه داشته باشید ارتباط با همسایگان خوب است ولی هر چیزی اندازه‌ای دارد، این ارتباط باید به گونه‌ای باشد تا اعتماد بین دو طرف ایجاد شود نه آن که پرسش‌هایی شخصی مانند میزان اموال و دارایی با ارزش در منزل پرسیده شود در صورت پرسش این نوع از سوالات نه تنها نباید جواب داد بلکه نباید به این دسته از افراد اعتماد کرد زیرا ممکن است همین افراد سبب ایجاد فرصت سرقت از منزل شما بشوند. پس حواستان به ایجاد رابطه صمیمانه با همسایه‌هایتان باشد.

اگر همسایه شما کاملا قابل اعتماد بود حواستان باشد که تنها منزلتان را به او بسپارید و از دادن کلید منزل خودداری نمایید، کلید منزلتان را بهتر است به پدر و مادر و نزدیکان خود سپرده تا بتوانند هر چند وقت یک بار به منزلتان سر بزنند این گونه ورود و خروج سبب می‌شود تا سارقین تصور کنند شما در منزل حضور دارید و از سرقت منصرف شوند.

نکات ایمنی به عنوان دزدگیر

علاوه بر این نکات حتما نکات ایمنی دیگری مانند اطمینان از بسته بودن درب و پنجره، اطمینان از بسته شدن درب پارکینگ، کوتاه کردن بوته‌ها و درختان حیاط، استفاده از چراغ اتوماتیک و…. را رعایت بفرمایید.

برای این که سارقین متوجه عدم حضور شما در منزل نشوند بهتر است به همسایه خود بسپارید تا مراقب رفت و آمدهای مشکوک باشد و اگر به مدت طولانی در منزل حضور ندارید بهتر است همسایه‌تان قبوض و نامه‌ها را از صندوق پستی بردارد تا سارقین متوجه چیزی نشوند.

با توجه به همه نکاتی که در بالا ذکر شد بهتر است علاوه بر آن که منزلتان را به همسایگان خود می‌سپارید از نکات امنیتی بالا هم استفاده کنید بخصوص اگر منزل شما ویلایی می‌باشد بهتر است از سگ به عنوان فراری دادن سارقین و همچنین از دزدگیر، دوربین مداربسته و در‌ب‌های ضد سرقت به عنوان یک راهکار قوی و موثر برای منصرف شدن سارقین استفاده نمایید.

در کنارتان هستیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید