دزدگیر, سیستم های حفاظتی

هر آنچه که باید در مورد دزدگیر منزل بدانید

هر آنچه که باید در مورد دزدگیر منزل بدانید

برقراری امنیت منزل یکی از مهم‌ترین موضوع‌هایی می‌باشد که این روزها مطرح است. چرا که منزل به عنوان مکانی برای زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است. افراد در بسیاری از مواقع اشیای قیمتی خود را در منزل‌هایشان نگه‌داری می‌کنند. علاوه بر آن اسباب و وسیله‌های خانه نیز ارزش بسیار بالایی دارند. به همین دلیل همواره تلاش برای داشتن حس امنیت در منزل بسیار مهم تلقی شده است. از جمله کارآمدترین و بهترین وسیله‌ها برای ایجاد حس امنیت در منازل خرید و نصب دزدگیر می‌باشد. به همین دلیل در این مقاله به هر آنچه که باید در مورد دزدگیر منازل بدانید پرداخته شده است. اگر شما نیز به فکر خرید دزدگیر برای خانه خود هستید وطالب این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

اهمیت نصب دزدگیر در منزل

آشنایی کلی با دزدگیر منزل

دزدگیر منزل به عنوان یکی از موثرترین تکنولوژی‌ها شناخته می‌شود. این وسیله در گوشه‌ای از خانه نصب شده و در صورت رخ  دادن هر گونه اتفاق غیر عادی صاحب خانه را خبر می‌کند. در نتیجه خیلی سریع می‌توان اقدامات لازم را انجام داد و از هر گونه اتفاق ناخوش‌آیندی پیشگیری کرد. دزدگیرها باتوجه به ویژگی و کاربردی که دارند دارای انواع مختلفی هستند. در ادامه به معرفی هر یک از این انواع خواهیم پرداخت.

انواع دزدگیر منزل

مثل هر وسیله الکترونیکی دزدگیر‌ها نیز دارای انواع مختلفی می‌باشند. هر یک از این دزدگیرها باید با توجه به نیاز و انتظارات کاربر از آن خریداری و نصب شود. توجه داشته باشید که هیچ یک از این دزدگیرها نسبت به دیگری ارجعیت ندارد. بلکه تمامی آن‌ها دارای مزایا و معایبی هستند که قبل از خرید باید در مورد هر یک از آن‌ها اطلاعات کافی را به دست آورده و گزینه صحیح را انتخاب کنید. انواع دزدگیر کنزل عبارتند از:

 • دزدگیرهای آژیردار
 • دزدگیرهای تلفن کننده ساده
 • دزدگیرهای تلفن کننده سیم کارت دار

همان طور که می‌توان متوجه شد اساس کار تمامی دزدگیرها تشخیص حرکات غیر عادی در مکان و اطلاع آن به یکی از افراد منزل است. تنها تفاوت این دستگاه‌ها در طریق مطلع ساختن کاربر است. آنچه باعث می‌شود تا دزدگیر از اتفاقات غیر عادی که در محیط رخ می‌دهد مطلع شود سنسورهایی است که در آن به کار رفته است.

 

انواع سنسور‌های به کار رفته در دزدگیر منزل

همان طور که گفته شد مهم‌ترین بخش دزدگیر‌ها نوع سنسوری است که در آن‌ها به کار رفته است.

زیرا سنسورها هستند که اتفاقات رخ داده در محیط را تشخیص داده و به صاحبان منزل اطلاع می‌دهند. از جمله انواع سنسور‌های به کار رفته در دزدگیر منزل عبارتند از:

 • سنسورهای حساس به حرکت‌های فیزیکی در محیط
 • سنسور مگنت یا به عبارتی دیگر سنسور حساس به باز و بسته شدن در یا پنجره
 • سنسور لرزشی
 • سنسور حساس به دود
 • سنسور حساس به نشت گاز
 • سنسور حساس به درجه حرارت (سنسور بیم یا لیزر)
 • سنسور مایکروویو

نکات مهم و کاربردی که بهتر است قبل خرید و نصب دزدگیر منزل بدانید

با توجه به اینکه نصب دزدگیر منزل برای هدفی بسیار مهم و حیاتی انجام می‌شود رعایت برخی نکات اساسی اهمیت بسیار بالایی دارد.

البته تصور اینکه با خرید و نصب دزدگیر همه چیز تمام شده است نیز کاملا اشتباه است.

چرا که نگه‌داری دزدگیر به اندازه خرید و نصب آن حائز اهمیت می‌باشد. از جمله نکات مهم و کاربردی در ارتباط با این موضوع عبارتند از:

 

 • برای برخورداری از امنیت بالاتر در منزل پیشنهاد می‌شود تا از دزدگیرهای سیم کارت دار استفاده کنید. چرا که این نوع از دزدگیرها از امکانات بیشتر و بهتری برخوردار هستند. به عنوان مثال به کمک آن می‌توانید از اختلالات پیش آمده در جریان برق و … مطلع شوید.

 

 • حتما قبل از خرید محل نصب و نوع مکان خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر در مکانی پر رفت و آمد قصد نصب دزدگیر منزل را دارید حتما باید از دزدگیرها با سنسورهای سیم‌دار استفاده کنید. چرا که در غیر این صورت باتری آن سریعا تمام خواهد شد.

 

 • پیشنهاد می‌کنیم حتما بعد از نصب دزدگیر منزل عملکرد آن را ارزیابی کنید. چرا که فرصت بعدی شاید موقعی باشد که خانه شما توسط سارقی مورد هدف قرار گرفته باشد. در نتیجه اگر مشکلی وجود دارد باید بلافاصله بعد از نصب حل شود.

 

 • سعی کنید به صورت مرتب دزدگیر خود را چک کرده و از عملکرد آن اطمینان حاصل کنید. به خصوص قبل از اینکه قصد دارید خانه را به مدت طولانی ترک کنید کنترل کردن آن را فراموش نکنید.

 

 

 • یکی دیگر از مواردی که بسیاری از افراد آن را نادیده می‌گیرند اهمیت نصب دزدگیر منزل است.
  برای این منظور توصیه می‌کنیم تا حتما از افراد متخصص این کار تقاضا کنید تا کارهای نصب و تنظیمات لازم را انجام دهند.
  بهترین کار درخواست از نصاب‌های شرکت مربوطه می‌باشد.

قیمت دزدگیر منزل

امروزه انواع بسیار زیاد و متنوعی از دزدگیر منزل در بازار وجود دارند. به همین دلیل قیمت‌ دزدگیرها با توجه به کارآیی و نوع برند آن می‌تواند متفاوت باشد. همچنین هر یک از این دزدگیرها دارای مزایا و معایبی هستند که باید با توجه به شرایط سنجیده و انتخاب شوند. بهترین راه برای گرفتن تصمیم درست کمک گرفتن از افراد متخصص و کاربلد در این زمینه می‌باشد. اگر شما نیز یکی از خریداران دزدگیر برای منزل خود هستید شرکت دیدافزا هر کمکی که نیاز باشد را در اختیار شما قرار خواهد داد. پس اگر تصمیم قطعی خود را برای برقراری امنیت خانه و خانواده گرفته‌اید همین الان تلفن خود را بردارید و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۹۱۰۷۷۰۸۸(۰۲۱) تماس بگیرید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید