سیستم های کنترل تردد

هر آنچه باید قبل از خرید در مورد گیت کنترل تردد بدانید

امروزه با توجه به حساسیت‌هایی که در بسیاری از مکان‌ها وجود دارد احتیاج به برخی وسیله‌های جانبی برای کنترل امنیت و تردد بالا رفته است. از جمله یکی از کاربردی‌ترین وسیله‌ها برای کنترل تردد در مکان‌های شلوغ و عمومی گیت‌ کنترل تردد می‌باشد. اگر شما نیز جز دسته‌ای از افراد هستید که فکر می‌کنید این وسیله تا حد بسیار زیادی می‌تواند برای شما مفید باشد حتما مطالب این مقاله را تا انتها بخوانید. در این مقاله هر آنچه باید قبل از خرید در مورد گیت کنترل تردد بدانید را جمع‌آوری و گردآوری کرده‌ایم.

 

معرفی گیت کنترل تردد

دستگاه گیت کنترل تردد یکی از کاربردی‌ترین وسیله‌ها برای کنترل امنیت و تردد در مکان‌های پر رفت و آمد می‌باشد. کلمه گیت به تنهایی بر گرفته از واژه انگلیسی به معنای “در” می‌باشد. در حقیقت با خرید و نصب گیت کنترل تردد می‌توان افرادی که از در قرار گرفته در یک مکان عبور و مرور می‌کنند را کنترل کرد. برای آشنایی و درک بیشتر، بهتر است به ورودی‌های مکان‌های عمومی مثل ایستگاه‌های مترو اشاره کنیم. در بخش ورودی ایستگاه‌های مترو برای اینکه بتوان با دقت بالایی افرادی که وارد ایستگاه می‌شوند را کنترل کرد از این گیت‌ها استفاده شده است. در ادامه به بررسی مزیت‌ها و کاربردهای گسترده این دستگاه‌ها خواهیم پرداخت.

 

مزایای نصب گیت کنترل تردد

همیشه در هر زمینه‌ای به روز بودن و استفاده از جدیدترین فناوری‌ها مزیت‌های بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت. البته امروزه این موضوع بیشتر از هر چیزی در بحث امنیت و کنترل مکان‌های عمومی صادق هستند. از جمله اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزایای نصب گیت کنترل تردد عبارتند از:

  • برقراری امنیت بالای مکان مورد نظر

دستگاه‌های گیت کنترل تردد طوری طراحی شده‌اند که افراد را مجبور به قرار گرفتن در صف منظم و ورود نفر به نفر به درون مکان مورد نظر می‌کنند. در نتیجه مسئولان قرار گرفته در آن می‌توانند با تسلط و دقت بیشتری بر افراد نظارت داشته باشند. در نتیجه امنیت محیط بالا می‌رود. چرا که در صورت دیده شدن افراد مشکوک از ورود آن‌ها ممانعت می‌شود.

  • امکان نظارت با دقت بالا

گیت‌های کنترل تردد طوری ساخته شده‌اند که می‌توان آن‌ها را قفل کرد و مانع از عبور افراد از لابه لایه آن‌ها شد. در نتیجه نظارت محیطی با دقت بسیار بالایی صورت می‌گیرد. این نظارت در مکان‌هایی مثل مترو و یا سالن‌های ورزشی اهمیت زیادی دارد. زیرا می‌توان افرادی که بدون بلیط قصد ورود دارند نظارت داشت.

  • باز و بسته شدن گیت‌ها به صورت اتوماتیک

از دیگر مزیت‌های مهم گیت‌های کنترل تردد می‌توان به امکان تنظیمات اتوماتیک آن‌ها اشاره کرد. در نتیجه مسئولان در صور مشاهده هر گونه موضوع مشکوکی می‌توانند آن‌ها را قفل کرده و مانع عبور افراد به مکان مورد نظر شوند. همچنین می‌توان آن‌ها را طوری تنظیم کرد تا در صورت ارائه بلیط ورودی به صورت اتوماتیک باز شوند.

  • فراهم کردن امکان شمارش افراد

دستگاه گیت این امکان را فراهم می‌کند تا افراد با نظم و ترتیب مشخصی از درها وارد شوند. در نتیجه در صورت نیاز می‌توان به راحتی مردم را تحت کنترل قرار داده و تعداد افرادی که در بازه زمانی خاص از آن عبور و مرور می‌کنند را بررسی کرد.

 

معرفی انواع گیت کنترل تردد

خوشبختانه امروزه گیت‌های متنوع و متعددی وارد بازار شده‌اند. در نتیجه کاربران با توجه به نیاز خود می‌توانند یکی از انواع گیت‌ها را انتخاب و در مکان مورد نظر خود نصب کنند. از جمله پرکاربردترین انواع گیت کنترل تردد در زیر آورده شده‌‌اند:

  • گیت‌ کنترل تردد ۳ شاخه (۳ اهرمی)

این گیت‌ها همان درهایی هستند که اکثرا در ایستگاه‌های مترو قرار داده می‌شوند. این نوع از گیت‌ها نام خود را از شکل طراحی خود که به صورت سه شاخه ساخته شده‌اند گرفته‌اند. شاخه‌ها باعث می‌شوند تا افراد با دقت و نظم بیشتری از گیت‌ها عبور کنند.

  • گیت کنترل تردد شیشه‌ای

درهای ورودی این گیت‌ها همان طور که از نام آن می‌توان متوجه شد شیشه‌ای بوده و به صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شوند. از آن‌جایی که شیشه‌ قرار گرفته بر مسیر افراد مانعی ایجاد می‌کند کنترل به وسیله این نوع از گیت‌ها از امنیت بالایی نیز برخوردار هستند.

  • گیت کنترل تردد تمام قد

در مکان‌هایی که بحث امنیتی موضوع بسیار مهمی تلقی می‌شود پیشنهاد ول برای کنترل افراد استفاده از گیت‌های تمام قد است. این کیت‌ها طوری طراحی شده‌اند که مجرمان تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند از اطراف یا بالای آن عبور کنند.

  • گیت کنترل تردد باله‌ای یا لوله‌ای

گیت‌های لوله‌ای شباهت بسیار زیادی به گیت‌های شیشه‌ای دارند. با این تفاوت که نحوه باز و بسته شدن گیت‌های شیشه‌ای عمودی بوده اما گیت‌های لوله‌ای به صورت افقی و مثل درهای معمولی باز و بسته می‌شوند.

  • گیت کنترل تردد چرخشی

گیت‌های کنترل تردد چرخشی یا گردان به صورت چرخشی باعث عبور افراد می‌شوند. این درها معمولا در مراکز خرید و هایپرمارکت‌ها دیده می‌شوند. البته در صورت نیاز می‌توان آن‌ها قفل کرده و مانع چرخش و عبور افراد شد.

 

توصیه‌های مهم در مورد خرید گیت کنترل تردد

همان طور که متوجه شدید گیت‌ها تا حد بسیار زیادی می‌توانند باعث کنترل افرادی که به یک مکان مشخصی ورود و خروج می‌کنند شود. این گیت‌ها باتوجه به شکل ظاهری و کاربردی که دارند دارای انواع مختلفی می‌باشند. هر یکی از این انواع دارای مزایای خاص خود هستند. بنابراین قبل از اینکه خرید خود را قطعی کنید بهتر است تا در مورد جزئیات هر یک از آن‌ها اطلاعات لازم را به دست آورید. در نتیجه بتوانید مناسب‌ترین گیت را با توجه به نیاز و مکان مورد نظر خود تهیه کنید.

برای اینکار شما به راهنمایی‌ و مشاوره متخصصان این حوزه احتیاج خواهید داشت. شرکت‌ دید افزا به عنوان یکی از بهترین‌های این حوزه همواره در کنار شما عزیزان قرار گرفته است. بنابراین می‌توانید قبل از هر کاری از مشاوره و راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید. برای این منظور می‌توانید با شماره تلفن ۹۱۰۷۷۰۸۸(۰۲۱) تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید