دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

نکات مهم در کابل کشی دوربین مداربسته

نحوه کابل کشی دوربین مداربسته

نحوه کابل کشی سیستم دوربین مداربسته مهم ترین بخش پروسه ی نصب و راه اندازی سیستم امنیتی است. شیوه و نوع کابل کشی بر کیفیت تصویر خروجی دوربین مداربسته موثر است؛ لذا، انتخاب مسیر استاندارد و کوتاه برای سیم کشی سیستم امنیتی به منظور بالا بردن کیفیت تصاویر امری ضروری است. با توجه به اهمیت سیم کشی دوربین مداربسته تیم پشتیبانی شرکت دید افزا در این مقاله به شرح این مقوله پرداخته است.

با ما همراه باشید!

روش کابل کشی چطور مشخص میشود؟

با توجه به حساسیت نصب سیستم های امنیتی ابتدا بازدید از محل توسط کارشناس صورت میگیرد تا علاوه بر تخمین تعداد دوربین مورد نیاز بهترین مسیر سیم کشی با توجه به نقشه ساختمان و تجربیات کارشناس مشخص شود. داکت کشی و تعبیه لوله های مورد نیاز برای هدایت بهینه سیم ها  نیز  در این مرحله  انجام میشود. بهترین مسیر کوتاه ترین و آسان ترین مسیر اتصال کابل دوربین ها به دستگاه و مانیتور است.

آنچه در سیم کشی دوربین مداربسته باید بدانیم:

مهم ترین موارد مورد توجه نصاب حرفه ای در سیم کشی دوربین مدار بسته شامل موارد زیر است که هر نصاب باید به آن توجه نمایید.

  • انتخاب کوتاه ترین مسیر
  • مسیری هموار و عاری از پیچ و خم غیر ضروری
  • فاصله مناسب از کابل های با جریان برق بالا
  • استفاده از داکت پلاستیکی یا فلزی در سیم کشی روکار
  • استفاده از لوله های با کیفیت از جنس پلاستیک عالی
  • استفاده از لوله های فلکسی در مسیر هایی که ممکن است کابل در معرض آسیب خارجی باشد
  • شانه کردن سیم ها هنگام سیم کشی به منظور جلوگیری از پیچ و تاب
  • استفاده از بست برای جلوگیری از رها شدگی سیم ها

در کابل کشی سیستم امنیتی از چه کابلی استفاده کنیم؟

مرغوبیت جنس کابل تاثیر مستقیم در پوشش دهی فاصله تصویر برداری دوربین بدون افت سیگنال دارد، بنابراین، انتخاب نوع مرغوب کابل توصیه کارشناسان شرکت دیدافزا به کاربران سیستم های نظارتی می باشد.

در نصب دوربین های مداربسته آنالوگ از کابل های RG استفاده میشود. کابل RG 59  برای متراژهای کم تا 300 متر درنصب دوربین های آنالوگ مناسب است. این نوع کابل کواکسیال در متراژ بالاتر افت سیگنال دارد.

 

کابل RG 6 برای متراژ 500 متر مناسب است و افت سیگنال ندارد.

کابل RG 11 قوی ترین کابل کواکسیال در نصب دوربین های آنالوگ است و تا متراز 900 متر را بدون افت سیگنال پشتیبانی میکند.

در کابل کشی دوربین های IP از انواع کابل شبکه متناسب با تکنولوژی دوربین تحت شبکه استفاده میشود.

در سیم کشی دوربین های تحت شبکه کابل شبکه CAT5 معمولی 40 تا 50 متر گستره دید دوربین را تامین می کند. در فاصله بیشتر از 50 متر برای جلوگیری از افت سیگنال کابل های مرغوب تر پیشنهاد می شود. البته، این موضوع بدون حالت POE میباشد. در حالت POE تا فاصله 10 متر امکان پذیر است که در این مورد استفاده از کابل مرغوب تر توصیه میشود.

UTP-STPcable_didafza_blog

کابل شبکه CAT5E برای متراژ بالای 50 متر در حالت معمولی و 20 متر در حالت POE مناسب است.

کابل شبکه CAT6 برای 100 متر در حالت معمولی و 50 متر در حالت POE مناسب است.

کابل شبکه CAT6 SFTP برای متراژ تا 140 در حالت معمولی و 80 در حالت POE مناسب است.

کابل شبکه   CAT6 SFTP دارای تست Fluke برای متراژ 200 متر معمولی و 100 متر POE مناسب است.

اگر در پروژه های دوربین تحت شبکه متراژ بیشتر از 200 متر باشد به منظور کیفیت بالای تصویر و جلوگیری از افت سیگنال پیشنهاد کارشناسان دیدافزا استفاده از تکنولوژی وایرلس است.

رعایت استاندارد در کابل کشی دوربین مداربسته تاثیر مستقیم بر وضوح تصویربرداری و خروجی تصویر سیستم امنیتی دارد، بنابراین، کاربران محترم سیستم های نظارتی با توجه به نیاز نظارتی خود بهتر است از انواع مرغوب کابل با توجه به نوع سیگنال های آنالوگ و دیجیتال دوربین مداربسته استفاده نمایند.

همچنین، استفاده از کابل مناسب با توجه به میزان نور در هنگام روز و نیز در حالت دید درشب تاثیر بسیاری بر کیفیت تصویر خروجی و حتی قطع تصویربرداری دارد.

اهمیت مهندسی نصب در بهبود کیفیت تصویر خروجی دوربین مداربسته به چه میزان است؟

مهندسی نصب یک سیستم نظارتی به اندازه انتخاب دوربین مداربسته اهمیت دارد چرا که اگر شما از معروفترین برندهای جهانی در تامین نیاز نظارتی خود با کابل کشی غیر اصولی و بدون کارشناسی و سهل انگارانه استفاده نمایید کیفیت مناسبی در تصاویر خروجی دریافت نخواهید کرد.

بنابراین، بدون در نطر گرفتن نوع و مدل سیستم امنیتی، یک کابل کشی قوی و موثر میتواند کیفیت تصویر مناسبی ارائه نماید.

خدمات کابل کشی مهمترین مرحله در نصب و راه اندازی سیستم امنیتی است. پایه و اساس راه اندازی سیستم امنیتی بر بستر کابل کشی پایه ریزی میشود و کار حرفه ای از ابتدای راه اندازی سیستم امنیتی به صورت یکپارچه و با توجه به نوع سیستم آنالوگ و شبکه انتخابی کاربر تمامی جوانب کار را دربر میگیرد. نوع تجهیزات جانبی، کیفیت کابل متناسب با نوع سیگنال ها و نیز متراژ مورد نظر، شبکه کامپیوتری، مانیتور، دوربین مداربسته، داکت کشی، راه اندازی سرور، سیم کشی شبکه و … را شامل میشود.

 

حرف آخر دیدافزا:

خدمات قابل ارائه در سرویس کابل کشی شرکت دیدافزا این امکان را برای شما کاربران محترم فراهم مینماید که با مهندسی نصب مدرن و متناسب با تکنولوژی روز زیرساخت مناسبی برای سیستم نظارتی خود ایجاد نمایید. شما میتوانید از مشاوره رایگان کارشناسان شرکت دیدافزا در جهت نصب، تجهیز، تعمیر و راه اندازی سیستم امنیتی مورد نظر خود بهره مند شوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید