راه های افزایش امنیت

نکاتی درباره امنیت منزل

امنیت منزل

پیشرفت تکنولوژی به ما کمک می کند تا از ابزار های جدید و با کیفیت و مطمئن استفاده کنیم تا امنیت منزل را تامین کنیم اما به همان اندازه که این تکنولوژی به ما کمک می کند به همان اندازه دست سارقان را نیز باز کزده است .

سارقان از هیچ وسیله ای که در این راه به آن ها کمک کند دریغ نمی کنند و از آن استفاده می کنند .

 

خب راه حل چیست ؟ آیا دور خانه هایمان خندق بزنیم !!! از سیم خاردار برای محافظت از دیوارها استفاده کنیم ؟!! یا نه برای خانه هایمان نگهبان استخدام کنیم؟

خب زمانی که مسافرت هستم و کسی داخل منزل نیست چه اقداماتی انجام بدم تا با خیال راحت به مسافرت برم ؟  و … ین ها همه سوالات و نگرانی هایی است که بیشتر مردم با با آن درگیر هستند .

 

در این مقاله با همراه شوید تا با نکاتی در این رابطه آشنا شوید . لازم نیست این همه نگران امنیت منزل خود باشید فقط کافی است تا یک سری اقدامات پیشگیرانه انجام دهید تا امنیت برای خانه هایتان تامین شود .

در اینجا ما به نکاتی می پردازیم که برای شما این امنیت را به ارمغان می آورد .

درب های منزل

یکی از مهم ترین قسمت های منزل است که اکثر سرقت با عبور ازاین مانع میسر خواهد شد .

پس منطقی است که از این مورد مهم به خوبی پشتیبانی کنیم و تمهیدات لازم را برای آن بیاندیشیم .

پس حتما از سالم بودن و مطمئن بودن آن اطمینان حاصل فرمایید و همیشه قبل از سفر درب های ورودی رو چک کنید و هر گونه درز و نقصی در این درب ها رو برطرف کنید .

یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین و ارزان ترین ابزار ها برای تامین امنیت منزل استفاده از دزدگیر می باشد . دزدگیر هنگام ورود سارق به منزل به محض باز کردن در شروع به آژیر کشیدن می کند و با استفاده از این علامت همسایگان شما را از ورود سارق با خبر می کند .

 

امنیت منزل

امنیت منزل

روشن نگه داشتن خانه

بیش از 90 درصد از سرقت از مازل در شب انجام می شود و بیشتر مواقع هم افراد خانه یا در مسافرت و یا به هر دلیلی در خانه نیستند . سارقان این خانه ها را زیر نظر دارند و به محض خالی شدن منزل و خاموش شدن چراغ های منزل به سراغ سرقت می روند .

یکی از راه حل های این موضوع این است که همیشه یک یا دو تا از چراغ های اصلی خانه را روشن نگه داریم .

با روشن نگه داشتن یک یا دو چراغ خانه ،  سارق به خالی بودن خانه شک می کند و احتمال ورود به منزل کاهش می یابد. پس در هنگام ترک کردن منرل به قصد مسافرت یا رفتن به منزل آشنایان و اقوام در صورتی که مدت ترک منزل بیش از 2 ساعت بشود ، یک یا دو تا از چراغ ها را روشن نگه داریم .

خرید یک سیستم امنیتی 

تمامی خانه ها باید دارای یک سیستم امنیتی باشند که می تواند یک سیستم دوربین مداربسته ساده و یا یک سیستم امنیت نظارتی هوشمند باشد.

شما باید منطقه و شرایط خود را به طور کامل بررسی کنید و با توجه به نیاز از یک سیستم امنیتی برای خانه تان استفاده کنید. برخی از اصولی که باید در سیستم امنیتی مورد توجه قرار دهید عبارتند از دوربین مداربسته ، سیستم هشدار، سنسور های حرکتی درب ها و … .

کمک از همسایه ها

هیچ چیز به اندازه یه همسایه خوب ارزش نداره !! همیشه سعی کنید زمانی که به مسافرت های طولانی می روید همسایه های مورد اطمینان رو از مسافرت خود مطلع کنید تا در صورت مشاهده مورد مشکوکی با پلیس تماس بگیرد .

 

با ارسال نظرات خود نسبت به مقالات ما را همراهی کنید .

در کنارتان هستیم (مشاوره رایگان)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید