دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

معرفی دوربین مداربسته مناسب محیط‌های در معرض آتش‌سوزی

دوربین مداربسته مناسب محیط‌های در معرض آتش‌سوزی

 دوربین مداربسته  محیط‌های در معرض آتش‌سوزی

دوربین‌های مداربسته همواره در محیط‌های معمولی و کم خطر استفاده نمی‌شوند. بلکه در مکان‌های مختلفی که خطراتی مثل انفجار یا آتش‌سوزی دارد را نیز نصب می‌گردد.بنابراین در این مقاله به بررسی دوربین‌ مداربسته  محیط‌های در معرض آتش‌سوزی خواهیم پرداخت.

به همین دلیل کاربران در خرید دوربین مداربسته باید به محیطی که قرار است دوربین در آن کار گذاشته شود دقت کنند.

چرا که باید دوربین نصب شده در این مکان‌ها مقاوم در برابر خطراتی مثل انفجار یا آتش‌سوزی باشد. تا در صورتی که چنین اتفاقی در محیط مورد نظر رخ داد بتوان به تصاویر دوربین دسترسی داشت.

 

یکی از الزامات محیط‌هایی که در معرض خطراتی مثل آتش‌سوزی یا انفجار قرار دارند نصب دوربین مداربسته مقاوم و ضد انفجار است.

گذاشتن دوربین‌های معمولی در این محیط‌ها کاری بیهوده می‌باشد. زیرا در صورت وقوع حادثه‌ای ناگوار هیچ سند و مدرکی برای بررسی جزئیات در دسترس نخواهد بود.

دوربین‌های مخصوص محیط‌های پر خطر طوری طراحی شده‌اند که هیچ آسیبی در حین انفجار یا آتش‌سوزی نخواهند دید.

در نتیجه می‌توان کل تصاویر را لحظه به لحظه بررسی و اگر شخصی در چنین حادثه‌ای سهیم بوده را شناسایی کرد.

 

طریقه کار دوربین مداربسته  محیط‌های در معرض آتش‌سوزی

دوربین‌های مداربسته مقاوم در برابر آتش‌سوزی و انفجار علاوه بر اینکه در چنین شرایطی مقاوم و آسیب‌ناپذیر هستند تاحد زیادی می‌توانند مانع از رخ دادن چنین حوادثی شوند. طریقه کار این نوع از دوربین‌ها به این صورت است که ایجاد جرقه درمحیط‌ها را به حداقل می‌رساند. در نتیجه اگر مکانی با مواد اشتغال‌زا پر شده باشد دیگر جرقه‌ای وجود نخواهد داشت که باعث آتش‌سوزی یا انفجار شود. همچنین از طرفی دیگر این دوربین‌ها از نظر سخت‌افزاری طوری طراحی شده‌اند که حرارت بالای ناشی از احتراق و یا انفجار هیچ گونه آسیبی به آن‌ها وارد نخواهد کرد. این دوربین‌ها معمولا در محیط‌هایی نظیر معادن، پالایشگاه، آزمایشگاه‌های هسته‌ای و … نصب می‌شوند.

 

ویژگی‌های دوربین مداربسته  محیط‌های در معرض آتش‌سوزی

دوربین مداربسته‌ای که در محیط‌های در معرض آتش‌سوزی نصب می‌شوند از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار هستند. همچنین برخی استانداردهای ویژه‌ای را باید دارا باشند. این استانداردها بین‌المللی بوده و مورد تایید قوانین تمامی کشورها هستند. در این استاندارها علاوه بر دوربین قوانینی برای محافظت از کارگران در برابر خطرات احتمالی نیز در نظر گرفته شده است. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این دوربین‌ها عبارتند از:

  • برخورداری از استحکام بالا

دوربین‌ مداربسته مناسب محیط‌های در معرض آتش‌سوزی از لحاظ سخت‌افزاری طوری طراحی شده‌اند که بسیار مستحکم و مقاوم هستند. در نتیجه تحت هیچ شرایطی اجزای آن دچار آسیب نخواهد شد.

  • ضبط و ثبت تصاویر به صورت دائمی

دوربین‌هایی که در محیط‌های خطرناک نصب می‌شوند به صورت دائمی محیط را تحت نظر می‌گیرند. به همین دلیل کاربران همواره می‌توانند تصاویر محیط را مورد بررسی قرار دهند. در نتیجه احتمال رخ دادن حادثه ناگوار نیز به حداقل می‌رسد. چرا که در صورت کوچکترین اتفاقی می‌توان آگاه شد و مداخله‌های لازم را انجام داد.

  • کیفیت بالای تصاویر

دوربین‌ مداربسته مناسب محیط‌های در معرض آتش‌سوزی از کیفیت تصویری بسیار بالایی برخوردار هستند. در نتیجه در صورت هر گونه اتفاقی می‌توان به وضوح تصاویر را مورد بررسی قرار داد.

  • دارای سنسورهای حساس به حرکت، نور و …

از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد دوربین‌های مداربسته مناسب برای نصب در محیط‌های پرخطر وجود سنسور در آن‌ها می‌باشد. در نتیجه دوربین به محض مشاهده حرکت مشکوک آژیر خطر را به صدا در آورده و اگر حادثه‌ای در حال رخ دادن باشد بلافاصله مداخله‌های لازم صورت می‌گیرد.

  • کنترل از راه دور

طبیعی است که افراد نمی‌توانند محیط‌هایی که در آن‌ها گاز سمی و یا حرارت بسیار بالایی وجود دارد را از فاصله نزدیک مورد بررسی قرار دهند. دوربین‌های مداربسته مناسب محیط‌های خطرناک این ویژگی‌ را دارند که کاربر بتواند کل محیط را از فاصله دور مورد بررسی قرار دهد.

 

قیمت دوربین مداربسته محیط‌های در معرض آتش‌سوزی

اگر با خواندن مطالب این مقاله تصمیم قطعی خود را برای خرید دوربین مداربسته مناسب محیط‌های در معرض آتش‌سوزی را گرفته‌اید همین الان تلفن خود را بردارید. شما می‌توانید با کارشناسان دید افزا تماس گرفته و تمامی اطلاعات اضافی لازم را از آن‌ها دریافت کنید. همچنین می‌توانید در مورد قیمت دوربین مداربسته مناسب محیط‌های پر خطر اطلاع بگیرید. مسئولان شرکت دیدافزا با داشتن امکانات مشاوره، کارشناسی، فروش و نصب دوربین مداربسته و تجهیزات دوربین مداربسته آماده ارائه خدمات به مشتریان می‌باشد. برای دریافت مشاوره بیشتر با شماره تلفن ۹۱۰۷۷۰۸۸(۰۲۱) تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید