دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

معرفی تکنولوژیRaid در دوربین مداربسته

انواع Raid در دوربین مداربسته

تقاضا برای خرید دوربین مداربسته در بازار امروزی روز به روز رو به افزایش است. به همین دلیل مخترعان نیز سعی دارند تا روز به روز تحقیقات زیادی را در این زمینه انجام داده و جدید ترین تکنولوژی‌ها را برای رفاه خریداران به بازار عرضه کنند. یکی از این تکنولوژی‌ها افزایش کیفیت تصاویر دوربین مداربسته است. البته استفاده از دوربین‌هایی با کیفیت تصاویر بالا به هارد دیسکی با حجم بالا‌تری احتیاج خواهند داد. اما تصور کنید که روزی هارد دیسک شما خراب شود. در این صورت تمامی تصاویر ضبط شده توسط دوربین از بین خواهد رفت. در این مقاله قصد داریم تکنولوژی Raid در دوربین مداربسته را با هدف جلوگیری از چنین مشکل‌هایی به شما معرفی کنیم. اگر شما نیز ترس از خراب شدن هارد دیسک را دارید ما را در این مقاله همراهی کنید.

 

تکنولوژیRaid  در دوربین مداربسته

تکنولوژی Raid در حقیقت از خلاصه شده عبارت Redundant Array Of Independent Disks برگرفته شده است. این فناوری جایگزینی برای ذخیره داده‌های حاصل از دوربین می‌باشد. در نتیجه تصاویر ضبط شده توسط دوربین از امنیت بیشتری برخوردار خواهد بود. علاوه بر آن در صورت بروز هر گونه مشکل برای هارد دیسک تصاویر از بین نرفته و قابل دسترسی می‌باشند. Raid دارای ظرفیت گنجایشی بالایی بوده و حجم بالایی از عکس‌ها و فیلم‌ها را می‌تواند در خود جای دهد.

 

طریقه کارکرد تکنولوژی Raid در دوربین مداربسته

طریقه کارکرد تکنولوژی Raid چندان پیچیده نیست. به این صورت که چندین هارد دیسک در کنار هم قرار گرفته‌اند و عملیات ضبط را انجام می‌دهند. در حقیقت Raid مجموعه‌ای از چندین هارد دیسک است. در نتیجه امنیت نگه‌داری تصاویر بالا رفته و فضا برای ذخیره داده‌ها نیز بیشتر خواهد بود.

 

قابلیت‌های تکنولوژی Raid در دوربین مداربسته

کاربرانی که از تکنولوژی Raid در دوربین مداربسته استفاده می‌کنند با قابلیت‌های مختلفی روبرو خواهند شد. این قابلیت‌ها را می‌توان به صورت یک جا و یا تک تک در اختیار داشت. در جمله سه تا از پرکاربردترین آن‌ها عبارتند از:

  • Striping

Striping به فضای ذخیره اطلاعات حاصل از دوربین مداربسته گفته می‌شود که در بیش از یک هارد دیسک انتشار می‌یابد. در نتیجه ضبط و پخش تصاویر و فیلم‌ها با سرعت بیشتری نسبت به حالت عادی انجام می‌شوند.

  • Error Correcting

Error Correcting این امکان را فراهم می‌کند تا تمامی جزئیات به همراه اطلاعات بیشتری در حداقل ۳ هارد دیسک ضبط شوند. در نتیجه در صورتی که خطایی بروز دهد این امکان وجود خواهد داشت تا آن را تشخیص داده و حذف کند.

  • Mirroring

به کمک قابلیت Miroring کاربران دوربین مداربسته این امکان را خواهند داشت تا اطلاعات ضبط شده توسط دوربین مداربسته را بر روی بیش از یک هارد دیسک ذخیره کنند. در نتیجه سرعت ضبط تصاویر خیلی بیشتر خواهد بود.

 

انواع Raid در دوربین مداربسته

کاربران می‌توانند انواع مختلفی از Raid را در بازار پیدا کرده و تهیه کنند. هر یک از این انواع دارای مشخصه‌های خاصی است که کاربران باید باتوجه به نیازی که دارد یکی از ان‌ها را انتخاب کند. در زیر به بررسی بیشتر و دقیق‌تر هر یک از این انواع می‌پردازیم:

  • Raid 0

دوربین‌های مداربسته‌ای که به سیستم Raid 0 مجهز شده‌اند دارای بیش از یک هارد دیسک می‌باشند. در نتیجه فضایی بیشتر برای ذخیره‌سازی ایجاد خواهد شد. البته سیستم ضبط در این هارد دیسک‌ها به این صورت است که ابتدا اولی پر شده و سپس نوبت به هارد دیسک بعدی برسد. البته عیبی که این سیستم دارد این است که در صورت خراب شدن یکی از هارد‌ها اطلاعات هاردهای دیگر نیز حذف خواهد شد. بنابراین مراقبت از آن‌ها باید با حساسیت بیشتری صورت بگیرد. همچنین کاربران قبل از تهیه دقت کنند که دستگاه NVR  یا  DVR حتما با فناوری Raid همخوانی داشته باشد.

  • Raid 1

در سیستم Raid 1 این امکان وجود خواهد داشت تا داده‌های حاصل از دوربین مداربسته به صورت همزمان در تمامی هارد‌های موجود ذخیره شوند. در نتیجه اگر یکی از این هاردها خراب شود اطلاعات شما در هارد بعدی بدون هیچ ایرادی حفظ خواهد شد. همچنین سیستم قرار گرفتن هاردها طوری است که سرعت‌ عمل در ذخیره و بازپخش داده‌ها بسیار بالا است.

  • Raid 5

سیستم Raid 5  نسبت به دو سیستم بالا پشرفته‌تر می‌باشد. در نتیجه دیگر نیازی نیست تا کاربر نگران تصاویر و داده‌های حاصل از دوربین مداربسته باشد. زیرا حتی اگر یکی از هارد دیسک‌ها خراب شده باشد این امکان وجود دارد تا اطلاعات از دست رفته دوباره بازگردانده شود. این سیستم احتیاج به بیش از دو عدد هارد دیسک دارد.

  • Raid 6

سیستم Raid 6  تفاوت زیادی باRaid 5  ندارد. در اصل نسخه اصلاح شده و پیشرفته‌تر قبلی است. تفاوت‌هایی که در این سیستم می‌توان اشاره کرد تعداد بیشتر هارد دیسک‌ها و سرعت عمل و حافظه ذخیره سازی بیشتر آن است. همچنین حتی اگر دو تا از هاردها آسیب ببینند باز هم می‌توان اطلاعات از دست رفته را احیا کرد.

  • Raid 10

آخرین نسخه از تکنولوژی Raid که به بازار عرضه شده استRaid 10  می‌باشد. در نتیجه کاربران می‌توانند بالاترین سرعت ضبط و پخش را در آن مشاهده کنند. همچنین فضای خیلی بیشتری را برای ذخیره داده‌ها در اختیار خواهد داشت.

 

اگر بعد از خواندن این مقاله احساس می‌کنید که شما نیز به استفاده از تکنولوژی Raid در دوربین مداربسته خود نیاز دارید همین الان نسبت به تهیه آن اقدام کنید. برای این کار می‌‌توانید به نمایندگی‌ها و دفاتر فروش معتبر نصب و راه اندازی دوربین مداربسته رجوع کنید. شرکت دیدافزا نیز به عنوان شرکت‌ پیشرو در این زمینه و با داشتن امکانات مشاوره، کارشناسی، فروش و نصب دوربین مداربسته و تجهیزات دوربین مداربسته آماده ارائه خدمات به مشتریان می‌باشد. برای دریافت مشاوره بیشتر با شماره تلفن ۹۱۰۷۷۰۸۸(۰۲۱) تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید