دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

مدلاتور و آنتن مرکزی چیست و چه کاربردی در دوربین مداربسته دارد؟

انتن مرکزی در دوربین های مداربسته

روز به روز به تجهیزات و تکنولوژی‌های مربوط به دوربین مداربسته افزوده می‌شود. از جمله یکی از این فناوری‌ها که این روزها صحبت‌های زیادی در این رابطه به گوش میرسد مدلاتور و آنتن مرکزی می‌باشد. به همین دلیل در این مقاله صحبت‌هایی پیرامون مدولاتور و آنتن مرکزی و کاربرد آن‌ها در دوربین مداربسته خواهیم کرد. اگر فکر می‌کنید این مطالب قرار است روزی برای شما مفید باشد پس بهتر است تا پایان آن در کنار ما باشید.

 

ارتباط بین دوربین مداربسته و آنتن مرکزی

یکی از اصلی‌ترین مواردی که اکثر کاربران دوربین مداربسته در مناطق مسکونی درخواست می‌کنند برقراری ارتباط بین دوربین مداربسته و آنتن مرکزی است. در نتیجه این امکان را خواهند داشت تا تصاویر حاصل از دوربین را بر روی تلویزیون خانگی خود مشاهده کنند. به دلیل اینکه سیگنال‌های این دوربین و آنتن مرکزی با یکدیگر متفاوت هستند امکان وصل کردن مستقیم آن‌ها به یکدیگر میسر نخواهد بود. در نتیجه به وسیله جانبی دیگری نیاز خواهد بود. اصلی‌ترین تجهیزاتی که برای این منظور باید تهیه شود مدولاتور نام دارد. حقیقت مدلاتور باعث می‌شود تا دوربین مداربسته به آنتن مرکزی وصل شود.

 

آشنایی با آنتن مرکزی

آنتن مرکزی در حقیقت داده‌های دریافتی را به تلویزیون وصل کرده و باعث می‌شود تا تصاویر و فیلم‌های مورد نظر را بر روی آن‌ مشاهده کنیم. برای این منظور از سه بخش اصلی آنتن (جهت دریافت سیگنال‌ها)، تقویت کننده (تقویت سیگنال‌ها برای جلوگیری از تضعیف آن‌ها) و تقسیم کننده (به منظور تنظیم سیگنال‌های ورودی و خروجی) تشکیل شده است.

 

آشنایی با مدولاتور

از آنجایی که مدلاتور باعث می‌شود تا دوربین مداربسته به آنتن مرکزی تبدیل شود پس می‌توان نتیجه گرفت که مدلاتور نوعی دستگاه مبدل است. به این صورت که با در دست داشتن آن می‌توانید داده‌های حاصل از DVR  را به داده‌های ورودی VHF و UHF تبدیل کنید.

 

مزایای وصل کردن دوربین مداربسته به آنتن مرکزی توسط مدولاتور

بدون شک وصل کردن دوربین مداربسته به آنتن مرکزی توسط مدلاتور دارای مزایای بسیار زیادی خواهد بود. از جمله اصلی‌ترین مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آسان و ساده بودن

به کمک وصل کردن دوربین مداربسته به آنتن مرکزی توسط مدولاتور می‌توانید تصاویر را بر روی یکی از کانال‌های از پیش تعیین شده تلویزیون مشاهده کنید. در نتیجه هیچ دشواری و سختی بر سر راه شما قرار نخواهد گرفت.

  • قیمت مناسب

برای این منظور احتیاجی به هزینه‌های اضافی و بیشتر نخواهد بود. تنها هزینه شما خرید مدلاتور و تنظیم کردن آن می‌باشد.

 

معایب وصل کردن دوربین مداربسته به آنتن مرکزی توسط مدولاتور

در کنار تمامی مزایایی که باعث می‌شود تا مردم به سمت استفاده از مدولاتور و آنتن مرکزی روی بیاورند چند نکته منفی نیز وجود خواهد داشت. از جمله این معایب عبارتند از:

  • نمایش یکباره تصاویر

با استفاده از این تکنولوژی کاربران قادر نخواهند بود تا تصاویر ضبط شده از دوربین را به صورت دوباره و چند باره مشاهده کنند. برای ضبط تصاویر آن‌ها به تلویزیون با قابلیت نصب USB و یک عدد فلش نیاز خواهند داشت.

  • کیفیت پایین تصاویر دریافتی

معمولا در صورت استفاده از مدلاتور تصاویری که توسط دوربین‌ها ضبط شده و بر روی نمایشگر نشان داده می‌شوند کیفیت پایینی خواهند داشت. البته امروزه مدلاتورها با کیفیت Full HD وارد بازار شده‌اند که تا حدی جلو این مشکل را گرفته‌اند.

 

طریقه استفاده از مدولاتور در دوربین مداربسته

قبل از هر کاری باید از وصل بودن سیستم مرکزی اطمینان حاصل کرد. سپس نوبت به نصب مدلاتور می‌رسد. همچنین بهتر است برای این منظور از شخصی متخصص و کاربلد در این حوزه کمک بگیرید. اما در حالت کلی و خلاصه وارد می‌توان به مراحل انجام کار اشاره کرد:

  • خروجی دوربین مداربسته را که معمولا یکی از دستگاه‌هایDVR یا XVR یا NVR می‌باشد را به ورودی مدلاتور وصل کنید.
  • کانالی را که قصد دارید تصاویر را در آن مشاهده کنید را انتخاب کنید. البته دقت داشته باشید تا هیچ یک از کانال‌های صدا و سیما را انتخاب نکنید. زیرا در این صورت اختلال‌هایی بین دو تصویر به وجود خواهد آمد.
  • آنتن مرکزی را به ورودی مدلاتور خود نصب کنید.
  • خروجی مدلاتو را به ورودی آمپلیفایر و آمپلیفایر را نیز به اپلی‌تورها وصل کنید.

 

البته چهار مورد گفته شده کامل خلاصه و کلی می‌باشند. برای انجام این کار شما به دانستن جزئیات خیلی بیشتری احتیاج خواهید داشت که پرداختن به آن‌ها از حوصله این مقاله خارج است. در نتیجه برای این منظور بهتر است از استادان این حوزه کمک بگیرید.

 

اگر شما نیز قصد خرید و نصب دوربین مداربسته در منطقه مسکونی خود را دارید بهتر است به فکر مشاهده تصاویر بر روی تلویزیون خود باشید. بنابراین چاره‌ای جز متصل کردن دوربین به آنتن مرکزی را به وسیله مدلاتور نخواهید داشت. پیشنهاد ما به شما عزیزان تماس با شرکت دیدافزا به عنوان یکی از معتبرترین‌ها در این حوزه می‌باشد. این شرکت با داشتن کادری مجرب و متخصص همیشه سعی داشته است تا کیفیت کار و رضایت مشتری را اصلی‌ترین هدف خود قرار دهد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا قبل از هر کاری با کارشناسان آن تماس بگیرید و از مشاوره و راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید. برای این منظور می‌توانید با شماره تلفن ۹۱۰۷۷۰۸۸(۰۲۱) تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید