اخبار و دانستنی های حفاظتی

لزوم وجود درب ضد سرقت در منزل

لزوم وجود درب ضد سرقت

درب ضد سرقت امروزه به یکی از ملزومات خانه های تازه تاسیس تبدیل شده است. کسانی هم که در خانه های تازه تاسیس زندگی نمی کنند اغلب درب های خود را برمی دارند و از درب های ضد سرقت استفاده می کنند.

به راستی دلیل این همه استقبال از این نوع درب ها برای منزل و محل کار چیست؟

شاید برخی از مردم به سبب ظاهر زیبا و مدرن جذب این درب ها می شوند. اما تنها ظاهر زیبا می تواند کافی باشد؟ مسلما خیر. هر قدر هم خانه ای زیبا باشد اما امنیت ساکنین را تضمین نکند نمی تواند برای هیچ کس قابل سکونت باشد.

زیرا یکی از ابتدایی ترین شروط زندگی سالم، امنیت است. شاید شما هم دیده باشید که برخی از افراد در جامعه به دلیل ترس از سرقت و یا نامنی خانه هایشان کمتر به سفر می روند و یا اگر می روند یک نفر از اعضای خانواده در خانه می ماند.

برای اینکه بی دغدغه از خانه خارج شویم لازم نیست معجزه ای اتفاق بیفتند بلکه شما می توانید با استفاده از تجهیزات امنیتی مناسب خانه ی خود را امن و دور از دسترس سارقین نگه دارد. یکی از تجهیزات امنیتی مهم، درب خانه است.

درب‌ها را می توان اصلی ترین شاخصه ی امنیت هر منزل دانست.

در ایام قدیم سارقین تنها با شکستن قفل درب منزل وارد خانه می شدند و به راحتی سرقت اتفاق می افتاد. اما امروزه با تولید درب های استاندارد و ضد سرقت کار سارقین نیز بسیار سخت تر شده است.

پیش از آن که درب های ضد سرقت به بازار وارد شوند، کرکره های آهنی پشت درب ها کار می گذاشتند که آن ها هم موثر بودند اما در مقایسه با درب های ضد سرقت از امنیت کمتری برخودارند.

درب های ضد سرقت اکنون برای اماکن دیگری مانند اداره‌ جات یا کارخانه ‌ها نیز استفاده می شود. درب های ضد سرقت اداری یا کارخانه ای بسیار محکم تر از درب های ضد سرقت منزل هستند که البته هر کدام در جایگاه خود می توانند مناسب باشند.

حال شاید بخواهید بدانید که اصلا درب ضد سرقت چیست و چه مفهومی دارد. درب ضد سرقت همانگونه که از نام آن پیدا است دربی است که مانع از ورود سارقین شده و در مقابل هر گونه دستکاری، تخریب و اهرم نمودن ایمن و قابل اطمینان باشد.

این درب ها اگر مطابق استانداردهای جهانی باشد در مقابل فشار ، برش ، اهرم و دستکاری قفل از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار بوده و امنیت بسیار بیشتری از درب های معمولی را دارا می باشند.

درب های ضد سرقت در ایران سه نوع ترکیه ای، چینی و ایرانی هستند. یکی از پرسش‌های مهمی که خریداران درب‌های ضدسرقت همیشه با آن مواجه هستند این است که چه فرقی بین درب ‌های ضد سرقت ساخت ترکیه، درب‌های ضد سرقت ساخت چین و درب‌های ضدسرقت ساخت ایران وجود دارد؟

می توان گفت که در میان این سه نوع قیمت درب های ترکیه ای از دو نوع دیگر بالاتر است اما به همان میزان درب های ضد سرقت ترکی از طرفداران بیشتری نیز برخوردار است. درب های ضد سرقت چینی به طور کلی از دارای قیمت های پایین تری هستند اما همانطور که احتمالا می دانید تمام اجناس چینی دارای کیفیت های متنوعی است. درب های ضد سرقت کم کیفیت و پر کیفیت چینی هر دو در بازار وجود دارند.

اما در باب درب های ضد سرقت ایرانی باید بگوییم که این درب ها با الگو برداری از درب های ضد سرقت ایتالیایی و ترک ساخته می شوند و دارای کیفیت مناسب می باشند.

باید بدانید که در کلاس‌های یکسان مانند سری اکونومی تولیدات درب ضدسرقت ایران با تولیدات ترکیه از نظر کیفی برابری می‌کند و حتی برخی از تولید کنندگان ایرانی محصولات با کیفیت‌ تری را به بازار عرضه می ‌نمایند.

حال توجه شما را به نکاتی جلب می کنیم که شما در زمان خرید درب ضد سرقت باید به یاد داشته باشد و به آن ها توجه کنید:

  • جنس و نوع چارچوب درب

لازم است که در خرید به چارچوب درب دقت کنید. چارچوب درب ضد سرقت باید از آلیاژ خوب و با کیفیت باشد.

  • ضخامت چارچوب

ضخامت چارچوب حداقل و در کمترین حالت باید یک و نیم میلی متر باشد

  • جنس و نوع لولای درب

جنس لولا یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که در هنگام خرید باید به یاد داشته باشید. زیرا لنگه درب بر روی این لولا ها میچرخد و باید بتواند به آسانی وزن لنگه درب را تحمل کند.

  • جنس و نوع لایه

لایه در سه جنس ام دی اف، ملامینه و پی وی سی وجود دارد. ام دی اف شاید از لحاظ ظاهر زیباتر باشد اما باید بدانید که ام دی اف در مقابل خش و نور آفتاب از استحکام کمتری برخوردار است.

– دقت کنید که لایه ی بین دو در از جنس فولاد باشد. (در داخل درب های ضد سرقت از یک ورقه فلزی بسیار محکمی استفاده میشود که مانع از هر نوع ورود و نفوذ سارقان میگردد.)

– از کیفیت قفل های درب و مرغوب بودن دستگیره ها اطمینان حاصل کنید.

 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه در “لزوم وجود درب ضد سرقت در منزل

  1. مهدی معینی وحید گفت:

    راهنمایی خیلی خوبی بود ممنون و سپاس از شما

دیدگاهتان را بنویسید