شبکه ابری مجازی - vcn

ضرورت استفاده از شبکه ابری مجازی (VCN) برای کاربران شبکه‌های کامپیوتری

شبکه ابری مجازی - virtual connection network

ضرورت استفاده از شبکه ابری مجازی (VCN) برای کاربران شبکه‌های ارتباطی مجازی

همواره پیشرفت علم و تکنولوژی در راستای تسهیل زندگی افراد به خصوص در محیط‌های کار بوده است. از جمله یکی از این فناوری‌ها که توانسته تا حد بسیار زیادی توجه کاربران را به خود جلب کند شبکه ابر مجازی یا به اختصار VCN می‌باشد. هدف اصلی در به کارگیری شبکه ابر مجازی فراهم کردن امکان ارتباط بین سیستم‌ها در فضای مجازی است. برای آشنایی بیشتر با این تکنولوژی و برخورداری از امکانات آن خواندن مطالب این مقاله برای شما همراهان همیشگی دیدافزا توصیه می‌شود. در ایم مقاله به بررسی شبکه ابری مجازی پرداخته شده و در مورد کاربردها، مزایا، انواع و سایر موارد دیگر صحبت خواهیم کرد.

 

شبکه ابری مجازی (VCN) چیست و چه کاربردی دارد؟

از جمله فناوری‌هایی که این روزها استفاده از آن در اکثر موسسه‌ها و شرکت‌های مجهز به چندین سیستم مختلف در فضای اینترنتی توصیه می‌شود شبکه ابری مجازی یا همان VCN است. VCN در حقیقت خلاصه شده عبارت Virtual Cloud Network بوده و با هدف تسهیل در ارتباطات استفاده می‌شود. چرا که کاربران می‌توانند به کمک این تکنولوژی و بدون هیچ دردسری بین چندین شبکه حقیقی و یا چندین سیستم در فضای اینترنت ارتباط‌های لازم را برقرار کنند. از جمله اصلی‌ترین عاملی که افراد را به استفاده از VCN راغب‌تر می‌کند عدم نیاز به مهارت و تخصص خاص در حین به کارگیری از آن است.

 

مزایای استفاده از شبکه ابری مجازی (VCN)

قطعا مزیت‌هایی که هر وسیله یا نرم‌افزاری دارد دلیل اصلی استفاده از آن محسوب می‌شود. این موضوع در استفاده از شبکه ابری مجازی (VCN) نیز صادق است. از جمله دو مورد از اصلی‌ترین مزایای استفادع از VCN عبارتند از:

  • فراهم کردن امکان برقراری ارتباط بین چند سیستم یا شبکه در فضای مجازی
  • عدم پیچیدگی و دشواری در حین استفاده از آن، به طوری که تمامی افراد بدون نیاز به هیچ گونه آموزشی می‌توانند از امکانات آن بهره‌مند شوند.

 

انواع شبکه ابری مجازی (VCN)

کاربران می‌توانند با توجه به نیاز و درخواستی که دارند انواع مختلفی از شبکه ابری مجازی (VCN) را تهیه کنند. از جمله انواع VCN که بر اساس امکانات آن‌ها دسته‌بندی می‌شوند به صورت زیر می‌باشند:

  • اقتصادی (VCN-ECO)

ساده‌ترین و ارزان‌ترین نوع شبکه ابری مجازی پکیج اقتصادی می‌باشد. این پکیج حداکثر می‌تواند ۵ شبکه را با IP مشترک به یکدیگر متصل کند. همچنین پشتیبانی آن فقط در ساعات اداری می‌باشد. همچنین سقف پهنای باند آن حدود Mbps ۱ بوده که در مقایسه با انواع دیگر از همه کمتر است.

  • استاندارد / شرکتی (VCN-CO-STANDARD)

نوع دیگر از انواع شبکه ابری مجازی پکیج استاندارد / شرکتی نام دارد. کاربران می‌توانند به کمک این پکیج ۱۰ شبکه اینترنتی را توسط IP مشترک به یکدیگر وصل کنند. سقف پهنای باند این دسته Mbps ۴ بوده و سطح امنیت آن طبق استانداردهای جهانی است. در شرکت‌های کوچک استفاده از این پکیج توصیه می‌شود و تا حد قابل قبولی می‌تواند نیازهای کاربران را تامین کند.

  • حرفه‌ای / شرکتی (VCN-CO-PRO)

اگر به دنبال شبکه ابری مجازی با قابلیت‌های کمی پیشرفته‌تر در شرکت‌های بزرگ‌تر هستید پکیج حرفه‌ای / شرکتی توصیه می‌شود. خریداران این پکیج می‌توانند از پشتیبانی ۲۴ ساعته آن بهره‌مند شوند. همچنین این VCN امکان ایجاد اتصال بین ۲۰ کاربر را با سقف پهنای باند Mbps ۱۰ فراهم می‌کند. علاوه بر کاربران دارای IP اختصاصی خواهند بود. از دیگر مزیت‌های این پکیج می‌توان به فراهم بودن امکان اتصال به سیستم‌های خارج از کشور و سطح امنیت بسیار بالای آن اشاره کرد.

  • حرفه‌ای سازمانی (VCN-ORG-PRO)

از دیگر انواع شبکه ابری مجازی که صاحبان شرکت‌های بزرگ را با تعداد کارمندان زیاد به استفاده از آن ترغیب می کند پکیج حرفه‌ای سازمانی است. با استفاده از این گزینه می‌توان تعداد نامحدودی از کاربران را با IP اختصاصی به یکدیگر متصل کرد. شرکت‌هایی که از این بسته استفاده می‌کنند از تیکت و پشتیبانی ۲۴ ساعته نیز بهره‌مند خواهند شد. سقف پهنای باند ارتباطی Mbps ۲۵ بوده و از سطح امنیت بالایی برخوردار است. با توجه به امکانات و پهنای باند زیادی که این VCN ارائه می‌دهد قیمت خرید آن نیز به نسبت بقیه کمی بالاتر است.

  • پکیج دورکاری (VCN-ORG-RMT)

یکی دیگر از انواع شبکه ابری مجاز که این روزها افراد بسیار زیادی می‌توانند از مزیت‌های آن استفاده کنند پکیج دورکاری می‌باشد. این پکیج ۵۰ کاربر مجاز را با پهنای باند لازم ساپورت می‌کند. کاربران می‌توانند با IP مشترک به یکدیگر متصل شده و از امکانات آن بهره ببرند. تیکت و تماس عرضه شده توسط این پکیج محدود به ساعات اداری است. سطح امنیت این VCN بالا بوده و کاربران با خیال راحت می‌توانند از آن بهره ببرند.

 

تمامی پکیج‌های گفته شده توسط شرکت دیدافزا ارائه می‌شود. در نتیجه کاربران می‌توانند در صورت نیاز یکی از این پکیج‌ها را انتخاب کرده و توسط این شرکت خریداری کنند. از آنجایی که به کارگیری VCN بسیار آسان بوده و به آموزش و یادگیری خاصی نیاز ندارد تمامی افراد می‌توانند از آن بهره ببرند. بنابراین تا حد بسیار زیادی ایجاد ارتباطات لازم بین سیستم‌ها و شبکه‌های اینترنتی تسهیل خواهد یافت.

 

قیمت پکیج‌های شبکه ابری مجازی (VCN)

مهم‌ترین موضوعی که ذهن افراد را در حین خرید مشغول می‌کند هزینه‌ای است که باید برای تهیه آن پرداخت شود. پکیج‌های شبکه ابری مجازی (VCN) با کیفیت بسیار بالایی توسط شرکت دیدافزا عرضه می‌شود. در نتیجه خریداران می‌توانند با یکی از کارشناسان ما تماس گرفته و تمامی اطلاعات لازم را به دست آورند. پس اگر تصمیم قطعی خود را برای تهیه VCN گرفته‌اید و یا هنوز سوالاتی در ارتباط با این موضوع در ذهن خود دارید همین الان تلفن خود را برداشته و با شماره تلفن ۹۱۰۷۷۰۸۸(۰۲۱) تماس بگیرید. شرکت دیدافزا همواره در خدمت شما مشتریان عزیز برای مشاوره رایگان و ارائه خدمات لازم می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید