سیستم حضور و غیاب

سیستم حضور و غیاب

سیستم حضور و غیاب

در این مقاله از سری مقالات آموزشی سایت دیدافزا نگاهی به سیستم حضور و غیاب

می اندازیم . در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این سیستم بدانیم .

 

به دنبال یک سیستم حضور و غیاب هستید؟ در اینجا همه چیز که شما نیاز به دانستن آن در مورد سیستم حضور و غیاب لازم دارید رو می یابید. و یاد می گیرید که چگونه یک انتخاب خوب داشته باشید .

 

سیستم حضور و غیاب؟
سیستم حضور و غیاب سیستمی است که زمان و تاریخ ورود و خروج کارکنان را ثبت می کند.

این سیستم به یک کامپیوتر ادمین وصل می شود و دارای یک پایگاه داده است که تمام اطلاعات ثبت شده مربوط به کارکنان را در آنجا ذخیره می کند .

ابتدا اثر انگشت تمام کارکنان سازمان به دستگاه معرفی می شود و یک آی دی مشخص برای هر کارمند تعیین می شود . کارکنان در هنگام ورود و خروج انگشت خود را بر روی اسکنر دستگاه قرار می دهند تا اثر انگشت آن ها شناسایی شود و

داده ها بلافاصله به نرم افزار انتقال می یابند که می تواند به صورت یکپارچه آن را به راه حل حقوق و دستمزد شما وارد کند.

 

این سیستم علاوه بر پیگیری ورود و خروج کارکنان کار های دیگری رو هم انجام می دهد :

1-نظارت بر کارمندان ماموریتی ، کارمندانی که به ماموریتی فرستاده می شوند با استفاده از این سیستم می توان ساعت ماموریت کارمند را پیگیری کرد .

2-مدیریت زمان پرداخت شده (PTO)
3-ایجاد برنامه کارمند

سیستم های حضور و غیاب ارائه خدمات خود به خود کارکنان را فراهم می کند که به آنها اجازه می دهد تا به بسیاری از وظایف ردیابی زمان خود بپردازند، از جمله بررسی ساعت هایی که کار می کنند، برنامه های فعلی و آینده و تعهدات .

 

مزایا و معایب

بزرگترین مزیت این سیستم های دیجیتال این است که نیاز به تایمر های دستی ندارند. تمام داده ها را به صورت الکترونیکی دریافت می کند و تمام محاسبات را برای شما انجام می دهد  و این خود احتمال اشتباه را کاهش می دهد . دیگر مزیت این سیستم این است که نیاز زمانی شما را از قبیل حضور و غیاب کارکنان ، زمانبدی و … را برطرف می کند .

.اما معایب این سیستم این است که نسبت به روش قدیمی حضور و غیاب کارکنان گران قیمت تر است .

اما اگر منصفانه نگاه کنیم باز این سیستم ارزش صرف کردن هزینه را دارد و کار را برای کارفرما و همچنین کارمند راحت تر و مطمئن تر کرده است پس این سیستم ارزش پول خرج کردن برای آن را دارد .

 

این مقاله توسط تیم تحریریه سایت دیدافزا مرجع تخصصی سیستم های حفاظتی و امنیتی تهیه گردیده

با ارسال دیدگاه خود نسبت به مقالات ما را همراهی کنید .

در کنارتان هستیم (مشاوره رایگان)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید