دزدگیر, سیستم های حفاظتی

سنسور تشخیص دهنده حرکت

سنسور تشخیص حرکت

سنسور تشخيص دهنده حركت

آیا با سنسور تشخیص دهنده ی حرکت آشنا هستید ؟ آیا شما هم دوست دارید که خانه ای هوشمند داشته باشید؟ ممکن است گمان کنید که خانه ای هوشمند ساختن مستلزم هزینه های بسیار بالا و یا پروسه ای سنگین  است. اما در واقع این طور نیست بلکه شما می توانید با بکارگیری تجهیزات امنیتی مناسب، خانه ای هوشمند و امن بسازید. شما با نصب وسیله ای به نام سنسور تشخیص دهنده ی حرکت و یا حسگر حرکتی می توانید نخستین گام را در زمینه ی هوشمند سازی منزل خود بردارید. شما با یک کلیک ساده می توانید برای نصب و راه اندازی آن اقدام نمایید. با یک خرید اینترنتی ، فاصله میان خریداری و استفاده آن در منزلتان تنها در حد چند دقیقه خواهد بود.

سنسور تشخیص دهنده ی حرکت با هشدارهای فوری که در صورت حرکت به شما داده می‌شود و تنظیم کردن آن با دوربین وای فای به شما این امکان را می‌دهد که از هر اتفاقی در منزلتان آگاه شوید. با به‌ کارگیری سنسور تشخیص دهنده ی حرکت با پریزهای هوشمند وای فای نیز هیچ حرکتی از چشمتان دور نمی ‌ماند. شاید برای شما هم سوال باشد که سنسور تشخیص دهنده حرکت دقیقا چیست؟

سنسور تشخیص حرکت

سنسور تشخیص حرکت

سنسور تشخیص دهنده حرکت ، یکی از تجهیزات امنیتی است که به وسیله ی اشعه مايكروويو عمل می کند و اندازه ی قابلیت های آن بر اساس محلی که در آن استفاده می شود، متفاوت است. اغلب این سنسورها برای امنیت فضاهای وسیع در نظر گرفته می شوند. سنسورهای تشخیص حرکت انواع مختلف و متنوعی دارند که عبارتند از: سنسورهای تشخیص حرکت PIR، سنسورهای میکروویو، سنسورهای دارای تکنولوژی دوگانه، سنسورهای تشخیص دهنده انسان و حیوانات. سنسور تشخیص دهنده حرکت به دلیل حساسیت بالای آن می تواند امنیت منزل و یا مکان کار شما را بسیار بالا ببرد.

برای مثال اگر شما در منزل نباشید، با کوچکترین حرکتی این سنسور برای شما توسط سیستم امنیتی ارسال می کند و هشدار می دهد. دو نوع اصلی سیستم سنسور تشخیص دهنده حرکت عبارت است از: سنسور حرکت فعال و سنسور حرکت غیر فعال. یکی از قابلیت های حائز اهمیت سنسور تشخیص دهنده حرکت، قابلیت تشخیص روز و شب توسط این دستگاه است. شما می توانید با تنظیم این دستگاه روز و شب را برای دستگاه تعرف کنید.

سنسور تشخیص حرکت

سنسور تشخیص حرکت

نکته ی دیگر درباره ی سنسور تشخیص دهنده حرکت، تاخیر زمانی است. این قابلیت را نیز کاربر دستگاه می تواند به دلخواه خود تنظیم کند. کوتاه ترین زمان قابل تنظیم می تواند حدود ۱۰ ثانیه و بیشترین زمان ۶ دقیقه  ۹ دقیقه می باشد. سنسورهای تشخیص دهنده حرکت علاوه بر اینکه برای منازل و یا ملک های شخصی استفاده می شوند، استفاده های بسیار دیگری نیز دارند که عبارتند از: پارکینگ های عمومی و خصوصی، برای درب های شیشه ای و کشویی، گیت های بلیط اتوماتیک و برای کنترل نمایشگرهای ATM

در حال حاضر هر روزه و با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، سنسورهای تشخیص دهنده ی حرکت هم روزبه روز مدرن تر و پیشرفته تر می شوند. امروزه نسل جدیدی از این حسگرها به بازار آمده است که در بسیاری از زمینه ها می تواند به کاربر خود هشدار دهد.

برای مثال یک نوع از این حسگرهای مدرن قادر است وسایل متصل به آن مانند روشنایی خانه، تلویزیون، دستگاه تهویه هوا و . . . را خاموش یا روشن کند. یا اینکه اگر مدتی حرکتی در منزل مشاهده نشود دیوایس تلویزیون و یا کولر را برای شما خاموش می کند. گفتنی است که این حسگرها کاربردهای دیگری نیز جز مسائل امنیتی و حفاظتی دارند. برای مثال این سنسورها در اتاق بیمارهایی که در کما رفته و بیهوش هستند به کار گرفته می شود. کاربرد این حسگرها در این زمینه این است که می توانند حرکت یا حرکات احتمالی بیمار را ثبت می کند و هشدار  دهد.

 

[button color=”blue” size=”default” light=”yes” icon=”” open_in_new_window=”yes” link=”https://didafza.com/%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%85/”]مشاوره رایگان [/button]

 

نوشته های مشابه

4 دیدگاه در “سنسور تشخیص دهنده حرکت

 1. خرید سبد گل گفت:

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

 2. پرو گفت:

  خسته نباشید مرسی به خاطر این وبسایت مفید

 3. کنکور گفت:

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت
  به این خوبی سپاسگزارم

 4. زیست فاگو گفت:

  اقا خیلی وبسایتتون عالیه

دیدگاهتان را بنویسید