دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

راهنمای جامع خرید هارد دیسک

روش انتخاب هارد دیسک مناسب سیستم دوربین مداربسته

روش انتخاب هارد مناسب سیستم دوربین مداربسته، یکی ازدغدغه­های کسانی است که با دوربین مداربسته سروکاردارند.دراین مقاله روش انتخاب هارد مناسب سیستم دوربین مداربسته، به شما آموزش داده می­شود. مجموعه دیدافزا، پیشرو درفروش دوربین مداربسته می باشد. با خیالی آسوده نصب دوربین مداربسته خود را نیزبه متخصصان زبده و مجرب دیدافزا بسپارید.

فرقی ندارد که صاحب یک مجموعه وسیع باشید یا کسب وکارتان تنها توسط خودتان اداره شود. به هر صورت برای حفاظت از اموالتان، دوربین مداربسته کمک کننده است. بعد ازطی مراحل نصب دوربین مداربسته، انتخاب یک هارد مناسب سیستم دوربین مداربسته، شایان توجه است.

درمقاله آتی، کارشناسان دیدافزا، روش انتخاب هارد مناسب سیستم دوربین مداربسته را به شما می آموزند. راهکارهایی که آموختنشان گاها، هزینه زیادی نیزبرایتان می­تراشند را دراین مقاله به شکل رایگان بیاموزید.

هارد دیسک دوربین مداربسته چیست؟

پس از نصب دوربین مداربسته توسط کارشناسان مجرب دیدافزا، نوبت به انتخاب هارد مناسب می رسد. هارد دوربین مداربسته، وظیفه ی ذخیره سازی داده ها را دارد. هارد مناسب سیستم دوربین مداربسته، بدون افت کیفی، تصاویر را ضبط می کند.

انواع هارد دیسک برای دوربین مداربسته

شاید اینطوربه نظرتان برسد که خرید هارد دیسک برای دوربین مداربسته، بسیار آسان است. در واقع اینطور نیست. درصورت اهمال درانتخاب هارد دیسک مناسب برای دوربین مداربسته، درزمان نیاز به بازیابی، با اِرورمواجه می شوید. دیدن پیغام ” هیچ فایلی وجود ندارد” تمام اهتمام و هزینه های شما را برباد می دهد.

یک روش انتخاب مناسب هارد دیسک سیستم دوربین مداربسته، استعلام قیمت ازمجموعه ای معتبرمثل دیدافزا می­باشد.

در زمان خرید حتما قیمت­ها را مقایسه نمایید. همانطورکه تمایلی به خریدن هارد گران ندارید، از خرید هارد با قیمت پایین نیز حذرکنید. برخی ازفروشندگان، اقدام به فروش تا 40 درصد پایینترازقیمت عرف بازارمی کنند. لازم است بدانید که چنین هارد دیسک های دوربین مداربسته، رفرش شده یا رف هستند. 

مجموعه دیدافزا با ارائه ضمانت نامه، خرید شما را گارانتی می کند. در اینصورت ازاصالت هارد دوربین مداربسته تان، اطمینان حاصل می کنید.

هارد دیسک WD

هارد دیسک WD یا وسترن دیجیتال، با لیبل سفید در زمان فروش دوربین مداربسته، ارائه می شود. این نوع هارد معمولا برای نصب دوربین مداربسته آنالوگ، نسبتامناسب است. در مجموع این نوع هارد دیسک برای دوربین مداربسته به ویژه انواع 24 ساعته و 7 روز درهفته به هیچ عنوان توصیه نمی­شود.

                                                                              کاربرد هارد دیسک DW در یک نگاه

PC : مناسب

سیستم دوربین مداربسته انالوگ : در صورت داشتن فن، مناسب است

سیستم دوربین مدار بسته AHD : نامناسب

سیستم دوربین مدار بسته IP : نامناسب

سیستم دوربین مداربسته HDSDI : نامناسب

هارد دیسک لیبل بنفش

یک روش انتخاب هارد دیسک مناسب سیستم دوربین مداربسته، انتخاب از روی لیبل آن است. هارد بنفش، هاردی مناسب برای سیستم دوربین مداربسته است. این هارد به صورت همزمان 32 دوربین با کیفیت 1080 را در 7 روز هفته و به شکل 24 ساعته ساپورت می­کند.

هارد دیسک لیبل بنفش، درحجم های 6-1 ترابایت تولید وعرضه می شوند. فروش و نصب دوربین مداربسته با این نوع هارد، یکی از تخصص­های مجموعه دیدافزا است.

کاربرد هارد دیسک لیبل بنفش دریک نگاه

PC : فراتر از نیاز

سیستم دوربین مداربسته آنالوگ : مناسب

 سیستم دوربین مداربسته AHD : مناسب

سیستم دوربین مداربسته IP : مناسب

سیستم دوربین مداربسته HDSDI : مناسب

هارد دیسک سبز

نوع کم صرف و بهینه هارد دیسک است. این نوع هارد کاملا بی صدا بوده و دارای راندمان بالایی نیز می باشد. رنگ سبز این نوع، نشانی از سازگاری با طبیعت را نیز به همراه دارد. این نوع هارد را با اطمینان از اصالت کالا، ازمجموعه دیدافزا خریداری نمایید. 

این نوع هارد کاملا مناسب سیستم دوربین مدار بسته است. چراکه دارای ظرفیت بالای ذخیره سازی می باشد. قیمت مناسب و در عین حال راندمان بالای این نوع هارد، آنرا به ابرقدرتی دربازار دوربین مداربسته بدل نموده است.

همانطورکه اشاره شد یک روش انتخاب هارد مناسب سیستم دوربین مداربسته، توجه به رنگ آن است. درهنگام خرید از دیدافزا، رنگ سبزهارد را به خاطر داشته باشید.  

کاربرد هارد دیسک لیبل سبزدریک نگاه

PC : نامناسب

سیستم دوربین مداربسته آنالوگ : کاملا مناسب

سیستم دوربین مداربسته AHD : کاملا مناسب

سیستم دوربین مداربسته IP : کاملا مناسب

سیستم دوربین مداربسته HDSDI : کاملا مناسب

هارد دیسک لیبل قرمزو مشکی

پرقدرت ترین نوع هارد دیسک WD ، انواعی با لیبل قرمز و مشکی هستند. این نوع از هارد دیسک­ها کاملا متناسب سیستم هایی نظیر دوربین مداربسته است. البته باید بدانید که قیمت این نوع ازهارد دیسک، بالاترازانواع قبلی است.

کاربرد هارد دیسک لیبل قرمز و مشکی در یک نگاه

 PC : فراتر از نیاز

سیستم دوربین مداربسته آنالوگ : فراتر از نیاز

سیستم دوربین مداربسته AHD : کاملا مناسب

سیستم دوربین مداربسته IP : کاملا مناسب

سیستم دوربین مداربسته HDSDI : کاملا مناسب

2018-7-21-17-42-5_hdd1.jpg 

هارد دیسک لیبل سفید ومشکی

این نوع هارد دیسک WD نیز کارکرد و کیفیتی مشابه هارد بنفش دارد. این دو نوع از هارد دیسک، تقریبا همزمان تولید و به بازار عرضه گردیده اند.

با نصب دوربین مداربسته دارای هارد دیسک لیبل مشکی یا قرمز، دیگرنگران اِرورهای احتمالی نباشید.

راهنمای جامع خرید هارد دیسک سیستم دوربین مداربسته

“”روش انتخاب هارد مناسب سیستم دوربین مداربسته “”

* در زمان انتخاب حتما ظرفیت 500 گیگا بایت به بالا را انتخاب نمایید

* از دو یا چند هارد دیسک 1 ترابایتی در کنار هم استفاده کنید

* ازهارد دیسک هایی با کش مطلوب و بافربالا استفاده نمایید

* از هارد دیسک هایی با RPM 5400 یا 7200 بهره ببرید

هارد اینترنال یا هارد اکسترنال؟ کدامیک؟؟

متخصصان دیدافزا برای سیستم­های دوربین مداربسته، هارد اینترنال را پیشنهاد می­دهند. در واقع هارد دیسک های اکسترنال، تنها مناسب پشتیبان گیری سیستم دوربین مداربسته می باشد. برای اطلاع از قیمت روزهارد دیسک، با مجموعه دیدافزا درارتباط باشید.

روش محاسبه ظرفیت هارد دیسک

درواقع عوامل متعددی برمیزان ظرفیت فیلم ضبط شده بر روی هارد دیسک تاثیرگذار می باشند.از جمله این عوامل میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

◄ میزان فشرده سازی

روش انتخاب هارد دیسک مناسب سیستم دوربین مداربسته، با توجه به ظرفیت آن امکان پذیراست. ظرفیت پایین، موجب فشرده سازی بیشتر فیلم و درنهایت کاهش حجم می گردد. این کار قاعدتا موجب دیلیت دیتیل ( حذف جزییات ) فیلم می­شود.

◄ فرمت فشرده سازی

فرمت 264 H، متداول ترین نوع فشرده سازی سیستم های دوربین مداربسته می باشد.

◄ رزولوشن

ارتباطی مساوی بین رزولوشن فیلم و ظرفیت هارد دیسک وجود دارد. هرچه رزولوشن فیلم بالاتر باشد، ظرفیت هارد نیز بیشتر اشغال می گردد.

◄ تغییرات سریع تصاویر

سیستم دوربین مداربسته، تصاویر و صحنه های مشابه را به شکل اتومات حذف می­نماید. از این رو هر چه تغییرات در تصاویر متداول و سریع باشد، ظرفیت بیشتری ازهارد دیسک، اشغال می شود.

◄ طول مدت ضبط

بامتدهایی نظیر DM یا مکانیزم تشخیص حرکت، طول زمان ضبط تصاویر بدون حذف بخش­های حساس، به میزان زیادی کاهش می­یابد.

 

فاکتورهای کلیدی انتخاب هارد مناسب سیستم دوربین مداربسته

— ظرفیت

حداقل : 250 گیگابایت

پیشنهاد دیدافزا : 2-1 ترابایت

حداکثر: 3 ترابایت

لازم به ذکراست که انتخاب نوع فراترازنیاز، انتخابی هوشمندانه است. حال آنکه قیمت ظرفیت­های مختلف، تفاوت چندانی با هم ندارند.

— دوران اسپید ( سرعت دوران )

حداقل : 5400 دور دردقیقه

پیشنهاد دیدافزا: 7200-5400 دوردردقیقه

حداکثر : 7200 دوردر دقیقه

تعداد دوران هارد دیسک، تاثیری مستقیم برسرعت سیو و بازیابی داده ها دارد. یک روش انتخاب هارد دیسک مناسب سیستم دوربین مداربسته، توجه به سرعت دوران هارد است. در صورتی که سیستم دوربین مداربسته شما دارای کیفیتی بالا است، حتما تعداد دوران در دقیقه هارد را مدنظر قرار دهید.

— اینترفیس اسپید

حداقل : s/Gb 3 SATA یا s/ Gb 1.5 SATA

پیشنهاد دیدافزا :  s/Gb 6 SATA یا s/ Gb 3 SATA

حداکثر : s/Gb 6 SATA

این فاکتور، تعیین کننده سرعت ضبط و بازخوانی داده ها می­باشد.

— سرعت جستجو

حداقل : ms 8 یا کمتر

پیشنهاد دیدافزا : ms 9-8

حداکثر : ms 9

سرعت بازخوانی داده ها، با فاکتور میلی ثانیه اندازه گیری می­شود.

— بافر

حداقل : 16 مگابایت

پیشنهاد دیدافزا : 32 و 64 مگابایت

حداکثر : 64 مگابایت

بافر یا حافظه Cache، ذخیره ساز موقت داده ها می­باشد. در صورت بازخوانی مجدد از سوی پردازنده، بافر اطلاعات را دراختیارآن قرارمی­دهد.

 

 

کلام آخر

روش انتخاب هارد مناسب سیستم دوربین مداربسته، از طریق اخذ مشاوره ازکارشناسان دیدافزا میسر می­باشد. سیستم دوربین مداربسته شما درصورت تجهیزبا هارد دیسک مناسب، ضبط و بازخوانی داده ها را به بهترین شکل ممکن ارائه می کند.

سپاس ازهمراهی شما با تحریریه مجموعه حرفه ای دیدافزا.

دیدگاهتان را بنویسید