دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

دوربین مدار بسته پلاک خوان Licence Plate Recognition

دوربین مداربسته پلاک خوان (LPR)
LPR که مخفف (LPR (Licence Plate Reconition می باشد که به صورت تحت لفظی به معنی لایسنس تشخیص پلاک می باشد.دوربین های مدار بسته در حالت LPR قابلیت تشخیص اطلاعات پلاک تمام خودرو ها را به صورت اتوماتیک دارند این مدل دوربین ها علاوه به ثبت پلاک قابلیت ثبت عکس پلاک خودرو را هم دارند .تمام اطلاعات خودرو با استفاده از اطلاعات زمان قابل جستجو می باشد به عبارتی با دادن زمان دلخواه به سیستم می توانید تمام خودرو های عبوری از آن را جستجو نمائید.

در ضمن کاربر می تواند به طور همزمان چند خودرو را سرچ نماید.
دوربین مدار بسته  پلاک خوان  LPR-Licence Plate Recognition  برای انجام خیلی از محدودیت های ترافیکی و پارکینگی قابل برنامه ریزی می باشد.
این نرم افزار از الگوریتم های تشخیص و بهینه سازی بیشتر از ۵۰ کشور دنیا قابل پشتیبانی می باشد و برای انواع برنامه های نرم افزاری مورد استفاده قرارمی گیرد.

ویژگی های کلیدی LPR (پلاک خوان ) دوربین های مدار بسته

۱-رکورد دسترسی به خودرو و جستجو برای بررسی پس از رویداد.

۲-ماژول IURM-5200 Professional LPR اطلاعات خودرو مانند شماره پلاک و همچنین مدل خودرو، لوگو و رنگ را فراهم می کند.

۳-هر یک از این عناصر تا شش ماه قابل دسترسی و قابل جستجو است (با استفاده از یک قاب زمان یا شماره صفحه).

۴-خواندن و شناسایی اطلاعات خودرو در زمان واقعی

۵-ماژول LPR حرفه ای iVMS-5200 می تواند به طور خودکار اطلاعات مربوط به شماره های پلاک را از وسایل نقلیه عبوری ثبت کند

۶- گرفتن عکس های فوری، و ارائه اطلاعات در یک روش کاربر پسند برای شناسایی موثر وسایل نقلیه.

بعضی از مشخصات دوربین های LPR به شرح زیر می باشد:

۱-حداکثر سرعت تشخیص سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت

۲-شناسایی اتوماتیک شماره صفحه ۳۵۰ms

۳-نرخ تشخیص ۹۶٪ یا بالاتر

۴-پشتیبانی از صفحات شماره اتحادیه اروپا

۵- فاصله LPR برای پشتیبانی از ۱۰ متری با نصب مناسب است.

به عنوان یک اصطلاح  LPC  یک اصطلاح  کامل نیست….

این اصطلاح معنی مشخصی را به ما نمیرساند و در واقع ما را به چند مشخصه فنی ارجاع میدهد که ممکن است به ما در خواندن پلاک خودرو کمک کند.

رزولوشن

قطعا” کیفیت عکسی که تهیه میشود یکی از مهمترین نکاتی است که برای خواندن پلاک خودرو به ما کمک میکند. هرچقدر رزولوشن دوربین بالا تر و زمینه دید باریکتر و فاصله بهتر باشد شما میتوانید بهتر پلاک ماشین را بخوانید.

هر محصولی را که دیدافزا به فروش میرساند شامل عکس هایی از پلاک خودرو ها از زاویه های متفاوت است و شما میتوانید با مشاوره با بخش فروش دیدافزا دوربین مورد نظر خود را تهیه کنید.

HeadLight Compensation

HLC  نوری را که به سمت دوربین میتابد و یا بازتاب میشود را کاهش میدهد . یکی از مشکلات برای دوربین های ارزان قیمت و بی کیفیت این است که هرچیزی را که HLC تشخیص میدهد به عنوان پلاک خودرو در نظر میگیرد . اما در هر صورت HLC  نیازی است که باید برای تشخیص پلاک خودرو وجود داشته باشد اما تنها HLC  کافی نخواهد بود .

Wide Dynamic Range

بجای استفاده از فقط یک تنظیمات برای مشخصه های دوربین WDR هر فریم / تصویر را به بخش های مختلف تقسیم می کند و نوردهی صحیح را برای ایجاد یک تصویر ثابت و متعادل ایجاد می کند. WDR در مواقعی که در محیطی که تصویر از آن تهیه میشود نور پردازی های متفاوتی وجود دارد بسیار قابل استفاده است و اکثر موقعیت هایی که شما میخواهید در آن پلاک خودرو مورد نظر را شناسایی کنید شامل این نوع وضعیت خواهد بود . پس WDR بسیار قابل استفاده و مفید است.

توانایی گرفتن عکس در حرکت با سرعت بالا

تمام دوربین ها از جمله دوربین های امنیتی و فیلمبرداری و دوربین های معمولی به یک گونه عمل میکنند : شاتر دوربین باز میشود و اجازه ی عبور نور را میدهد و این نور از طریق سنسور عکس جذب میشود سپس شاتر بسته میشود و سپس اجازه میدهد که شما عکس بعدی را تهیه کنید. وقتی فیلمبرداری انجام میدهید این عکس ها با سرعت زیادی گرفته میشود که مغز شما آن را بصورت یک فیلم میبیند.

این شاتر است که در دوربین تعیین میکند که تا چه مدت عکس گرفته شود ، اما سرعت به معنی بهتر بودن نیست. هرچقدر شاتر دوربین سریعتر باز و بسته شود شما عکس شفاف تری را خواهید داشت و هرچقدر که کندتر این اتفاق بیوفتد نور بیشتری وارد عکس میشود و در نور کمتر عکس واضح تر بوجود می آید . شاتر هایی که مدت طولانی باز میمانند اجازه میدهند که شما تصاویر رنگی در شب تهیه کنید اما عکس ها شامل تاری میشود.

در نتیجه برای تهیه دوربین مدار بسته مورد نظرتان حتما” سرعت شاتر های این دوربین ها را در نظر بگیرید زیرا برای تشخیص پلاک شما هر دو موقعیت نور کم و حرکت سریع ماشین را خواهید داشت .

جدا از تمام این مشخصه ها که دوربین تشخیص پلاک باید داشته باشد باید دقت کنید که زاویه قرارگیری دوربین  ، طریقه نصب دوربین در کیفیت عکس ها و تشخیص بهتر پلاک بسیار قابل توجه است زیرا با کوچکترین تغییر زاویه و یا نصب اشتباه در مکان اشتباه خواندن پلاک ها سخت و حتی غیر ممکن خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید