دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

دوربین مداربسته IP

دوربین مداربسته آی پی

با وارد شدن اینترنت به بیشتر وسایل های الکترونیکی ، کنترل کردن آن ها بسیار راحت تر شده و همچنین امکانات بسیاری را برای مشتریان به ارمغان آورده است . دوربین مداربسته هم از این قاعده مستسنی نیست . یکی از جدیدترین و محبوب ترین دوربین مداربسته ، دوربین مداربسته آی پی یا همان دوربین مداربسته تحت شبکه است . ترکیب اینترنت و دوربین مداربسته یک محصول بسیار خوب و کارا برای مشتریان به ارمغان آورده . خیلی راحت شما می توانید با استفاده از این دوربین ، تصاویر دریافتی را از طریق اینترنت در گوشی ، یا هر وسیله ی هوشمند دیگر مشاهده کنید .

در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر در مورد دوربین مداربسته آی پی بدانیم .

سیستم های سنتی دوربین مداربسته از لینک های آنالوگ برای اتصال دوربین ها به ایستگاه کنترل و DVR (ضبط کننده دیجیتال) استفاده می کنند. با این حال، سیستم های بی سیم و یا سیستم های دوربین مدار بسته یکپارچه، دوربین ها را با ایستگاه های کنترل و NVR را با هم در یک شبکه IP (پروتکل اینترنت) مرتبط می کند. شبکه های IP به طور سنتی مبتنی بر فناوری اطلاعات هستند و ارتباطات IP بر روی شبکه CAT5 یا CAT6 داده می شود. این سیستم را می توان به راحتی با هر منابع شبکه IP موجود هماهنگ کرد. برای مثال،  LAN، WAN (روتر) و اتصالات پهنای باند.

 

یک سیستم دوربین مدار بسته IP امکان دسترسی آسان به داده های ویدئویی از دوربین های شبکه را فراهم می کند و می تواند از راه دور از خانه یا هر نقطه دیگری از جهان، در هر دستگاه با اتصال به اینترنت، از جمله تلفن های همراه، تب لت و لپ تاپ ها، دسترسی پیدا کند. فیلم های دیجیتال می توانند به سرعت توسط منابع محلی یا خارجی نظیر کارکنان ایستگاه نظارت یا پلیس بررسی شوند. شما نیازی به حضور در یک سایت برای بازرسی سیستم مبتنی بر نوار به یک نقطه خاص نیست. که این یکی از مهم ترین مزیت دوربین مداربسته آی پی است که برای دسترسی به تصاویر ضبط شده لازم نیست در یک محل خاص قرار داشته باشید اما خود این مزیت یکی از معایب این سیستم می باشد !! که بعدا به آن اشاره می کنیم .

دوربین مداربسته آی پی

دوربین مداربسته آی پی

چند تا از مزیت های دوربین مداربسته آی پی :

(PoE (Power Over Ethernet

تغذیه دوربین از طریق شبکه دارای مزایای متعددی است:

از منابع برق ویژه و پر هزینه اجتناب می کند.
استفاده آسان از منابع برق اضطراری (UPS) را آسان می کند.
هزینه نصب را کاهش می دهد.
بهینه سازی تعمیر و نگهداری

Edge Storage

ذخیره سازی یدکی ، این دوربین می تواند به راحتی تصاویر ضبط شده را بر روی یک حافظه جانبی ذخیره کند .

Video Management Software

نرم افزار مدیریت فیلم ، دارای مزایای زیر است :

یک راه حل کاملا مقیاس پذیر را تولید می کند.
ادغام با سایر سیستم های امنیتی.
تجزیه و تحلیل جامع
آسان برای استفاده.

و اما معایب دوربین مداربسته آی پی ، یک از مهم ترین معایب این سیستم قابل هک شدن این دوربین از راه دور می باشد . چند سال پیش یک هکر بسیاری از این سیستم ها را در سراسر جهان هک کرد . این یکی از بزرگ ترین و مهم ترین مشکلات این سیستم می باشد اما برای جلوگیری از این مشکل راه حل هایی به وجود آمده است که با رعایت این نکات امنیتی می توانید امنیت دوربین مداربسته آی پی خود را تامین کنید .

 

در کنارتان هستیم (مشاوره رایگان)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید