دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

دوربین مداربسته برای کارخانجات و محیط‌های صنعتی

سیستم دوربین مداربسته

مناسب‌ترین نوع دوربین مداربسته برای کارخانجات و محیط‌های صنعتی کدام است؟

از جمله مهم‌ترین وسیله‌هایی که امروزه در کارخانه‌جات و محیط‌های صنعتی نبود آن‌ها احساس می‌شود نصب دوربین‌ مداربسته است. این مکان‌ها بسیار پر رفت و آمد هستند و تجهیزات گران قیمتی دارند. با پیشرفت تکنولوژی و ورود گسترده دوربین‌ها به بازار کارخانه‌داران بیشتر از گذشته به فکر خرید دوربین مداربسته هستند. اما یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که ذهن خریداران را مشغول می‌کند این است که مناسب‌ترین نوع دوربین مداربسته برای کارخانجات و محیط‌های صنعتی کدام است؟ به همین دلیل در این مقاله تمامی تلاش خود را کرده‌ایم تا به این موضوع بپردازیم. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید تا پایان مطالب همراه ما باشید.

 

چه معیارهایی بر انتخاب مناسب‌ترین نوع دوربین مداربسته برای کارخانجات و محیط‌های صنعتی تاثیر گذار هستند؟

معیارهایی که برای خرید دوربین در کارخانجات و مکان‌های صنعتی مد نظر قرار می‌گیرند اندکی با مکان‌های دیگر متفاوت هستند.  چرا که شرایط این مکان‌ها در مقایسه با جاهای دیگر فرق می‌کند. برخی از اصلی‌ترین معیارها بر انتخاب مناسب‌ترین نوع دوربین مداربسته برای کارخانجات و محیط‌های صنعتی عبارتند از:

  • برند دوربین مداربسته

کارخانه‌ها و محیط‌های صنعتی مکان‌هایی هستند که در آن‌ها حساسیت کار بالا می‌رود. همچنین به دلیل تجهیزات گران و بالا بودن تعداد پرسنل شرایط کار حساس‌تر نیز می‌شود. از طرفی در این مکان‌ها خراب‌ شدن و مشکل‌دار شدن دوربین به هیچ عنوان قابل توجیه نیست. یعنی می‌توان گفت طول عمر و حفظ کیفیت جز اصلی‌ترین معیارها در انتخاب دوربین است. برای رسیدن به این هدف باید برند دوربین معتبر و اصلی باشد. پس توصیه می‌کنیم حتما به شرکت‌های معتبر رجوع کنید.

  • سیستم دوربین مداربسته

سیستم‌ دوربین مدار بسته یکی دیگر از مواردی است که باید برای نصب و راه‌اندازی در کارخانجات و محیط‌های صنعتی به آن دقت کرد. در این مکان‌ها خریدار انتظار دارد تا دوربینی با وضوح و رزولوشن بالا داشته باشد. چرا که مشاهده و بررسی جزئیات در این مکان‌ها بسیار مهم است. به همین دلیل دوربین‌های مداربسته آنالوگ انتخاب مناسبی نخواهد بود. در عوض دوربین های مداربسته تحت شبکه یا دیجیتال HD می‌توانند برای این هدف مناسب باشند.

  • زاویه دید دوربین مداربسته

در انتخاب مناسب‌ترین نوع دوربین مداربسته برای کارخانجات و محیط‌های صنعتی لازم است تا به زاویه دید دوربین نیز دقت شود. زیرا این مکان‌ها عموما به صورت 24 ساعته کار می‌کنند. همچنین از تمامی قسمت‌های این مکان‌ها استفاده شده است و در هر بخشی کارگری و یا دستگاهی در حال کار است. به همین دلیل الزامی است تا تمامی قسمت‌های کارخانه و یا کارگاه تحت نظر با دوربین مداربسته باشند. از این رو در انتخاب باید به طاویه دید دوربین‌ها دقت کرد که گسترده باشند.

 

مناسب‌ترین مکان‌ها برای نصب دوربین مداربسته برای کارخانجات و محیط‌های صنعتی

بعد از اینکه به اهمیت نصب دوربین مداربسته برای کارخانجات و محیط‌های صنعتی پی برده شد لازم است تا در مورد مناسب‌ترین مکان‌ها نیز صحبت کنیم. از آنجایی که اصلی‌ترین وظیفه این دوربین‌ها نظارت بر محیط و برقراری امنیت است پس باید در تمامی مکان‌هایی که احساس می‌شود نیاز به کنترل دقیق‌تر و بهتر است دوربین نصب شود. از جمله این مکان‌ها عبارتند از:

  • انبارها

کارخانه‌ها و محیط‌های صنعتی تولیدات بالایی دارند که انبارها مکانی برای نگه‌داری محصولاتشان است. به همین دلیل این مکان‌ها اولین جایی است که دزد می‌تواند به سراغ آن برود. برای اینکه خیال کارخانه‌دار از این بابت راحت باشد اولین مکانی که برای نصب دوربین مداربسته توصیه می‌شود انبارها هستند.

 

  • درهای ورودی و خروجی

یکی دیگر از اصلی‌ترین جاها برای حفظ امنیت بیشتر مراقبت از درهای ورودی و خروجی است. با قرار دادن دوربین مداربسته در این بخش اشخاصی که در رفت و آمد هستند تحت نظر قرار می‌گیرند. در نتیجه اگر اتفاق ناخوشایندی افتاد سریعا می‌توان اقدام کرد.

 

  • محوطه اطراف کارخانه

کنترل محوطه اطراف کارخانه اولین جایی است که می‌تواند نگه‌بان را نسبت به خطر احتمالی هوشیار کند. با انتخاب دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب کارخانه‌دار می‌تواند یک قدم بیشتر به حفظ امنیت محل کار خود نزدیک‌تر شود. با این کار می‌توان امکان دزدی در طول شب یا روز را به صفر رساند.

 

  • خطوط تولید

دوربین مداربسته همیشه جهت حفظ امنیت کارخانجات و محیط‌های صنعتی نصب نمی‌شود. گاها این کار می‌تواند در بالا رفتن راندمان و کیفیت کار نیز موثر باشد. به عنوان مثال اگر مشکلی در خطوط تولید ایجاد شود توسط دوربین مداربسته می‌توان به مشکل پی برد و آن را حل و فصل کرد.

 

 

مزایای نصب دوربین مداربسته برای کارخانجات و محیط‌های صنعتی

با نصب یک دوربین مدار بسته ساده در محیط کارخانجات و محیط‌های صنعتی می‌توان اهداف زیادی را دنبال کرد. از جمله اصلی‌ترین دستاوردهایی که نصب دوربین می‌تواند با خود به همراه داشته باشد عبارتند از:

جلوگیری از سرقت: با نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته در این محیط‌ها سارقان جرات دزدی پیدا نخواهند کرد. علاوه بر آن در صورتی که خدایی نکرده چنین اتفاقی بیافتد به راحتی می‌توان سارقان را شناسایی و دستگیر کرد.

بالا بردن کیفیت کار: نصب دوربین باعث می‌شود که کارگران با دقت بیشتری کار کنند. همچنین از طرفی دیگر اپراتور مدام در حال بررسی خطوط تولید خواهد بود. این دو مورد باعث می‌شوند تا کیفیت تولید در کارخانجات و محیط‌های صنعتی بالا برود.

افزایش ایمنی در محیط کار‌: با قرار دادن دوربین بر روی خط تولید ایمنی کار نیز طبیعتا بالا خواهد رفت. چرا که می‌توان به صورت ۲۴ ساعته و مدام کار دستگاه را بررسی و ارزیابی کرد.

کنترل کارکنان: از دیگر مزیت‌هایی که به کار گذاشتن دوربین مداربسته دارد ایجاد امکان بررسی و کنترل کارکنان است. همچنین می‌توان ورود و خروج پرسنل و کارکنان یا افراد متفرقه را نیز تحت نظر قرار داد.

 

با دانستن تمامی این موارد باز هم توصیه می‌شود که قبل از خرید و نصب دوربین با افراد کار بلد و با تجربه مشورت کنید. با این کار شما با تمامی نکات آشنا خواهید شد. در نتیجه مناسب‌ترین نوع دوربین مداربسته را برای کارخانجات و محیط‌های صنعتی را انتخاب خواهید کرد. شرکت دیدافزا با داشتن امکانات مشاوره، کارشناسی، فروش و نصب دوربین مداربسته و تجهیزات دوربین مداربسته آماده ارائه خدمات به مشتریان می‌باشد. برای دریافت مشاوره بیشتر با شماره تلفن ۹۱۰۷۷۰۸۸(۰۲۱) تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید