علل و عوامل سرقت

حفاظت از درب های منزل ، چرا و چگونه ؟

حفاظت از درب های منزل ، چرا و چگونه ؟

حفاظت از درب های منزل ، چرا و چگونه ؟

معمولا به امنیت درب های ورودی منازل اجاره ای کمتر اهمیت داده می شود . آمار حاکی از این است که 66 درصد از سارقان از طریق شکستن درب ها ی ورودی به منزل راه پیدا می کنند . بنابراین حافظت از درب های ورودی یکی از اساسی ترین نکات ایمنی منزل می باشد . درب های ورودی منزل از ورود افراد ناشناس و غریبه جلوگیری می کند و باعث می شود خانه و خانواده در ایمنی کامل باشند.

متاسفانه در خانه های اجاره ای و خانه های به اصطلاح “بساز بفروش” درب های با کیفیت به کار گرفته نشده اند . درب ها به طور کلی مانع ورود افراد غریبه نیستند بلکه احتمال شکستگی این درب ها زیاد می باشد . راه های بسیاری برای جلوگیری از شکستگی و ورود سارقان به منازل می باشد که در این جا بررسی می کنیم .

[blockquote type=”1″ position=”right” author=””]میزان مصرف شیشه در درب های ورودی را به حداقل برسانید و از لولاهای درب ضد سرقت استفاده کنید . [/blockquote]

برقراری امنیت نقش مهمی در حفاظت از منزل دارد بنابراین درب های ورودی منزل را قفل کنید . در اینجا چند روش برای حفاظت از منزل را به شما نشان می دهیم یکی از این راه ها نصب دوربین مداربسته اطراف درب های ورودی است .

بعضی از راهکارها شامل قسمت پشتی درب های ورودی که شامل دستگیره های امنیتی، قفل ، لولا و قاب می باشد ، است . سعی کنید ایمن ترین قفل ها را برای درب های ورودی به کار بگیرید .گستره عظیمی از قفل ها و قلاب ها برای جلوگیری از ورود سارقان به منزل وجود دارد. این قفل ها از فلزات سخت که در آنها پیچ به کارگرفته نشده اند ساخته شده اند. اگر در درب های منزلتان ابزار ضعیف بکار گرفته شده است بهتر است آن با ابزار باکیفیت تعویض کنید.

این قفل ها علاوه بر ایمن سازی واحد مسکونی شما هیچ گونه کلیدی در قسمت های خارجی درب ندارند و امکان ورود به محیط داخلی منزل و یا جستجوی راهی برای شکستن قفل نیز وجود ندارد .

آیا استفاده از شیشه برای درب ورودی منزل مناسب است ؟

بسیاری از درب های ورودی قاب شیشه ای دارند. بعضی از قاب های شیشه درون درب جاگذاری شده اند ، درحالی که بسیاری از درب های ورودی با قاب شیشه احاطه شده اند و باعث می شود سارقان به آسانی به محیط داخلی منزل راه پیدا کنند.
درب های شیشه ای به آسانی توسط دزدان شکسته میشوند. بنابراین اگر درجستجوی تعویض درب های تان با نمونه های بدون شیشه هستید سریع تر این کار را انجام دهید زیرا سارقان در جستجوی طعمه های آسان تر هستند. اگرهم امکان تعویض درب های شیشه ای را ندارید می توانید با استفاده از قابهای نشکن به استحکام درب ورودی منزلتان اضافه کنید .

[image_slider type=”3″ translate_next=”” translate_previous=””]

[image url=”https://didafza.com/wp-content/uploads/2018/04/frontdoor-didafza.jpg” width=”810″ height=”474″ alt=”امنیت_آپارتمان”]

[image url=”https://didafza.com/wp-content/uploads/2018/04/home-security.jpg” width=”810″ height=”474″ alt=”حفاظت_منازل”]

[/image_slider]

 

بسیاری از مردم بیش از اینکه نگران امنیت منزل باشند به طرح ، رنگ و مدل درب های ورودی اهمیت ویژه ای قائل هستند. این یک اشتباه بزرگ و پیامد های بسیاری را درآینده به دنبال خواهد داشت . بعضی از درب های قدیمی پوک و توخالی هستند ، بنابراین مهم است استحکام درب های ورودی را درنظر داشته باشیم . اگر نیاز به تعویض درب ها دارید بهتر است از درب های با کیفیت بالا مانند درب چوبی و درب آهنی استفاده کنیم.

– درب های آهنین و فولاد به دلیل استحکام بالا بهترین گزینه برای جلوگیری از ورود سارقان به منزل و حفظ ایمنی هستند .
– درب چوبی برای حفاظت از منزل گزینه ی خوبی هستند اما بهتر است از چوب های محکم و قوی برای ساخت درب ها استفاده شود .
– نصب درب های شیشه ای برای درب های ورودی پیشنهاد نمی شوند زیرا به آسانی شکسته می شوند. اما اگر تمایل به استفاده از این نوع درب ها دارید بهتر است از نوع نشکن آن استفاده کنید.

[note]امکان شکستگی درب های ورودی با ابزار قدیمی بسیار بالا است . سارقان با وارد کردن چند ضربه به درب های ورودی درعرض پنج دقیقه به آسانی به محیط داخلی منزل راه پیدا می کنند. [/note]

برای ایمنی درب ورودی منزل به این نکات توجه داشته باشید :

  • از دسترسی افراد غریبه به آدرس منزلتان جلوگیری کنید .
  • درب های باکیفیت از جنس آهن و چوب خریداری کنید .
  • امنیت بالای ابزار به کارگرفته شده در درب های ورودی را درنظر بگیرید .
  • قاب های درب های ورودی را مستحکم کنید.
  • راهرو های منزل را همواره روشن نگه دارید .
  • اگر تمایل دارید از جزئیات بیرون از منزل اطلاع داشته باشید از دوربین های ضد سرقت استفاده کنید.

در کنارتان هستیم … تماس از شما … پاسخگویی و مشاوره از ما …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید