درب اتوماتیک

جک برقی چیست و چگونه نصب می گردد؟

جک برقی چیست و چگونه نصب می گردد؟

امروزه بیشتر درب های پارکینگ های اماکن عمومی، خصوصی و منزل ها دارای سیستم های اتوماتیک است. یکی از انواع متنوع درب های اتوماتیک، جک پارکینگی می باشد. جک برقی پارکینگی، برای درب های تک لنگه و دو لنگه (با ابعاد، وزن و ترددهای مختلف) مناسب است.جک های برقی درب هابه دو دسته ی اصلی تقسیم می شوند. که این دو دسته عبارتند از:

جک های الکترومکانیکی

این جک ها اغلب برای ساختمان های مسکونی و کم تردد(نسبت به اماکن عمومی) استفاده می شود. همچنین جک های الکترومکانیکی برای درب های سبک مناسب تر است.

جک های هیدرولیکی

این نوع از جک ها برای درب های سنگین و همچینین اماکن پردتردد مانند ادارات استفاده می شود.   در درب های هیدرولیکی برای امنیت بیشتر و جفت شدن لنگه ها بر روی هم از قفل برقی استفاده می شود.

جک های برقی مانند تمام سیستم ها و دستگاه های دیگر تشکیل شده از اجزای گوناگون است. این اجزا عبارتند از: دوعدد بازو که بر روی درب نصب می شود، مرکز کنترل، چراغ های آلارم یا هشدار، قطعات فلزی، چشمی و ریموت کنترل. نکاتی در مورد جک های برقی وجود دارد که کاربران آن باید به این نکته ها توجه داشته باشند.

یادتان باشد که جک برقی در درب اتوماتیک وظیفه باز نمودن در را به صورت اتوماتیک به انجام می رساند. جک برقی به واسط چشم هایی که در آن پیاده سازی شده است زمانی که درب در حال باز و بسته شدن است اگر مانعی وجود داشته باشد آن را تشخیص می دهد و از اصابت در به مانع جلوگیری می نماید.

جک برقی چیست و چگونه نصب می گردد؟

نکته ی دیگر این است که جک برقی به واسط انرژی الکتریکی و برق کار می کند و در صورت قطعی برق جک برقی از کار می افتد و شما بایستی در را به صورت دستی باز و بسته نمایید.

حا در اینجا به معرفی جک برقی پروتکو می پردازیم. درباره نحوه ی نصب جک برقی پروتکو باید بدانید که این نوع از جک های برقی امکان نصب روی انواع دربهای کشویی – دو لنگه وتک لنگه را دارا می باشد.

همچنین این دستگاه امکان نمایشگر است که تمام دستورالعمل ها را می توان از طریق آن مشاهده کرد. یکی دیگر از قابلیت های جک پروتوکو قابل نصب بودن روی قفل الکترونیکی با استفاده از کارت رابط است. لازم به ذکر است که سیستم برنامه ریزی هر جک به طور جداگانه وجود دارد.

جک های برقی پروتوکو

قدرت موتور در جک های برقی پروتوکو 280 W است. وزن این نوع از جک ها بین چهار و نیم تا 5 کیلو می باشد. همچنین زمان کارکرد بازوها …27Sec16 است و سرعت آن g / Min1400 می باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید لوازم جانبی جک پروتکو چه چیزهایی است.

لوازم جانبی جک

لوازم جانبی این جک ها شامل یک جفت جک و قفل خلاص کن، تکیه گاه های ابتدا و انتهای دو بازو و پیچ های آلن و محورهای استوانه ای آنها و دو عدد ریموت کنترل برای سه دکمه هر دکمه برای برنامه ریزی دلخواه است و ریموت ها به طور رادیویی برای فرمان از راه دور مورد استفاده قرار می گیرد، یک عددلامپ چشمک زن و یک زیر قاب و رو قاب همراه با مرکز کنترل و ترانس است.

این سیستم یک سیستم موتور دروازه الکترومکانیکی 230 وات با پیکربندی دست ساز است که به طور خاص برای برخورد با دروازه های ورودی با ستون های بزرگ (تا 400 میلی متر) یا جایی که یک راه حل باز گشودگی خارجی مورد نیاز است، طراحی شده است. جک های برقی پروتوکو دارای یک عدد دروازه کنترل PCB در موتور چپ می باشد. همچنین این سیستم دارای 2 عدد کلید آزاد برای استفاده در هنگام قطع برق است.

این دستگاه دارای دو اپراتور ادونتیج، یک عدد نور چشمک زدن ایمنی و کنترلر FOB کلید کنترل از راه دور است. نکات دیگری که لازم است درباره ی این جک های پروتوکو بدانید عبارتند از: قدرت 230V استاندارد برق، برنامه نویسی آسان (حالت اتوماتیک 10 ثانیه)، موتور غیرقابل برگشت (دروازه ها را محافظت می کند) و  3 سال گارانتی موتور.

در کنارتان هستیم

دیدگاهتان را بنویسید