دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

تکنولوژی دید در شب دوربین مدار بسته

فرایند ضبط تصاویر در دوربین مدار بسته دید در شب

فرایند ضبط تصاویر در دوربین مدار بسته دید در شب سوال بسیاری از کاربران سیستم های امنیتی است. امروزه با افزایش نا امنی های اجتماعی و نیاز به حفاظت از جان و مال افراد در جامعه استفاده از سیستم های امنیتی امری ضروری است. علاوه بر این، نیاز کاربران سیستم های امنیتی به نظارت شبانه و تصویربرداری در تاریکی موجب افزایش تقاضا برای نصب دوربین هایی شده که با قابلیت دید در شب بودن توانایی ضبط تصاویر در تاریکی را داشته باشند و بتوانند چهره سارقان و مزاحمان را به خوبی تشخیص دهند. از این رو، بخش مشاوره شرکت دیدافزا بر آن است تا در این مقاله جهت آگاهی کاربران محترم کیفیت ضبط و نمایش تصاویر در دل تاریکی را در دوربین های دید در شب شرح دهد.

با ما همراه باشید!

تکنولوژی دوربین دید در شب چگونه عمل می کند؟

تکنولوژی ساخت دوربین های دید در شب تصاویر ضبط شده در تاریکی را به دو روش نمایش میدهند.

               روش تقویت نور

در این روش دوربین مداربسته با جمع آوری طیف نور ضعیف مادون قرمز تصاویر را در تاریکی ضبط میکند. چشم انسان قادر به دیدن طیف پایین مادون قرمز نیست ولی تکنولوژی به کار رفته در دوربین های دید درشب این امکان را که دستگاه با جمع آوری نورهای ضعیف و تقویت آن ها بتواند تصاویر را ثبت کند را فراهم کرده است

              تصویربرداری حرارتی

بخش بالای طیف مادون قرمز که به صورت گرما برای انسان قابل درک است از اکثر اجسام به صورت انرژی در فضا منتشر میشود.این فن آوری گرمای بدن انسان و خودروها را دریافت میکند. در دوربین های حرفه ای تابش حاصل از انسان و اجسام با سنسورهای حرارتی در کمتر از یک ثانیه دریافت میشود.

در این روش دوربین مدار بسته با جمع آوری طیف بالای اشعه مادون قرمز ساطع از بدن انسان در حال حرکت و اشیاء تصاویر را ضبط میکند. در هنگام تاریکی اگر انسان یا ماشین در حال حرکت عبور نماید به شکل سایه قرمزی برای دوربین قابل مشاهده میباشد.

اشعه مادون قرمز چیست؟

طیف مادون قرمز نوعی انرژی است که از اشیاء کم حرارت در فضا منتشر میشود و طول موج بلند تری دارد و با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیست.

این اشعه پیش از این در دوربین های مادون قرمز کاربری های نظام داشته است ولی امروزه به خاطراهمیت روز افزون محافظت از جان و مال افراد در جامعه کاربران عمومی سیستم های امنیتی به نصب دوربین هایی با قابلیت دید در شب به ویژه توانایی پلاک خوان خودرو گرایش یافته اند.

دوربین دید در شب چگونه کار میکند؟

دوربین دید در شب با سنسور مادون قرمز و نیز ترکیب رزولوشن تصویر و میدان دید قادر است در دل تاریکی تا برد مشخصی هر نوع حرکت مشکوکی را به طور واضح ثبت نماید. امروزه اکثر دوربین های امنیتی دارای کیفیت دید درشب هستند. اما آنچه مهم است مهندسی نصب و راه اندازی دوربین های دید درشب است چرا که با کوچکترین خطا در نصب ممکن است این کیفیت نتیجه مورد نظر را به کاربر ارائه ندهد. برای مثال اگر دوربین دید در شب در معرض نور باشد ممکن است آسیب ببیند. بنابراین پیشنهاد شرکت دیدافزا به کاربران سیستم های امنیتی دید درشب حساسیت در نصب و راه اندازی آن ها به منظور استفاده بهینه از قابلیت دید در شب بودن دوربین است.

ویژگی های یک دوربین حرفه ای دید در شب چیست؟

سنسور مادون قرمز

اولین و مهم ترین ویژگی دوربین دید در شب دارا بودن سنسور مادون قرمز است. میزان دید در شب دوربین به تعداد ال ای دی های آن بستگی دارد. هرچه تعداد ال ای دی های دوربین بیشتر باشد   دوربین دید بیشتری در شب خواهد داشت. ال ای دی ها طول موج های بیشتری تولید می کنند در نتیجه تصویر بهتری از محیط در شب ارائه می دهند.

کیفیت تصویر

در دوربین مداربسته با کیفیت دید در شب بودن وضوح تصویر در ضبط و نمایش تصاویر ارتباط زیادی با رزولوشن دوربین دارد. هرچه رزولوشن بالاتر باشد کیفیت تصویر درعمق تاریکی بیشتر است.

وسعت دید

هر چه وسعت دید دوربین بیشتر باشد تصاویر بهتری را ثبت میکند. دوربین های نصب شده در فضای باز میدان دید محدودتری نسبت به دوربین های داخلی دارند زیرا برای دیدن تصویر در عمق تاریکی نیاز به تمرکز بیشتری است.

نکات مهم در خرید دوربین دید در شب

اولین نکته مهم در انتخاب دوربین دید در شب رنگی یا سیاه و سفید بودن آن است که با توجه به میزان نور موجود در محیط تعیین می شود. دوربین های رنگی مناسب محیطی با نور کافی می باشند زیرا رزولوشن آن ها بالاست و قادر به ثبت جزئیات تصویر بوده و تصویر یکپارچه و کاملی را ارائه می دهند.

میزان لوکس

در دوربین های دید درشب میزان نوری که چشم انسان قادر به دیدن آن است با میزان لوکس نشان داده میشود. این مقدار در دوربین های رنگی بین یک تا چهار است. دوربین های سیاه و سفید میزان لوکس کمتری دارند. اگر به دنبال تصاویر با وضوح بالا هستید پیشنهاد میشود از دوربین های رنگی استفاده نمایید.

دوربین های سیاه و سفید برای شرایط محیطی کم نور طراحی شده اند. تصاویر این دوربین ها دارای نویز های تصویری یا به اصطلاح برفک میباشد. البته تصاویر دوربین های سیاه و سفید بسیار دقیق هستند اما طراحی و ساخت دوربین های رنگی برای تصویر برداری در  شرایط نور کم بسیار پر هزینه تر از دوربین های سیاه و سفید است.

نوع اتصال به سیستم

نوع اتصال دوربین های دید در شب به سیستم با سیم یا بدون سیم متناسب با نیاز نظارتی کاربر تعیین میشود. دوربین های با سیم برای نصب در فضای خارجی گزینه مناسب تری هستند. سیستم های با سیم مناسب فضاهای وسیع می باشند. این دوربین ها دارای فیلتر مادون قرمز هستند و تصویر رنگی با جزئیات کاملی را ارائه می دهند. عیب سیستم های با سیم فقط این است که قابل مشاهده هستند و افراد مزاحم میتوانند به سیم کشی آسب رسانده یا عملکرد دوربین را مختل سازند.

دوربین های با سیستم اتصال بی سیم از سیگنال دیجیتال برای انتقال تصویر استفاده میکنند. این سیستم ها در برابر نویز های محیطی مقاوم هستند و تصاویر واضحی ارائه می دهند.

و حرف اخر دیدافزا

با توجه به اهمیت نصب و راه اندازی سیستم های امنیتی دید در شب به ویژه حساسیت مهندسی نصب در نوع پلاک خوان خودرو این دوربین ها تیم مشاوره شرکت دیدافزا به شما کاربران محترم توصیه میکند علاوه بر دقت در تهیه یک سیستم امنیتی دید درشب متناسب با نیاز نظارتی خود در نصب و راه اندازی این نوع دوربین ها نیز با کارشناسان مجرب در این زمینه مشورت نمایید.

شرکت فنی و مهندسی دیدافزا با سال ها تجربه در زمینه نصب، تجهیز، راه اندازی، تعویض، ارتقا و تعمیر انواع سیستم های حفاظتی و نظارتی آماده پاسخگویی به شما کاربران محترم می باشد. شما میتوانید قبل از هر اقدامی به منظور تهیه یک سیستم امنیتی مناسب با کاربری مورد نظرتان از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “تکنولوژی دید در شب دوربین مدار بسته

 1. سجاد گفت:

  سلام وقت بخیر ،نحو کلایای ip به طورکلی میخواستم ممنون

  1. admin گفت:

   باسلام
   لطفا جهت راهنمایی و مشاوره با شماره 91077088-021 تماس حاصل فرمایید.
   باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید