دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

توصیه‌هایی برای برگرداندن داده‌های ضبط شده در دستگاه DVR دوربین مداربسته

برگرداندن داده‌های ضبط شده

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که کاربران در حین خرید دوربین مداربسته دارند این است که در صورت پاک شدن داده‌های ضبط شده توسط دوربین چگونه آن‌ها را باز گردانند. خوشبختانه باید بگوییم که نیازی به نگرانی جهت تصویرهای از دست رفته نیست. چرا که با شرط رعایت برخی نکات مهم و کلیدی می‌توانید مانع این کار شوید. اگر نیز دچار چنین مشکلی شدید به راحتی داده‌های از دست رفته را برگردانید. در این مقاله قصد داریم تا هر آنچه که باید در ارتباط با این موضوع بدانید را در اختیار شما مشتریان عزیز شرکت دید افزا قرار دهیم.

 

برگرداندن داده‌های ضبط شده در دستگاه DVR دوربین مداربسته

از دست دادن اطلاعات ضبط شده در دستگاه DVR دوربین مداربسته می‌تواند دلایل مختلفی اعم از عمدی و یا غیر عمدی داشته باشد. در هر صورت امکان اینکه کاربران بعد از پاک شدن داده‌های خود دوباره به أن‌ها نیاز پیدا کنند دور از انتظار نیست. در نتیجه باید اقداماتی جهت برگرداندن آن‌ها که اصطلاحا ریکاوری داده‌های دوربین مداربسته نامیده می‌شود احتیاج خواهد بود. فیلم‌ها و عکس‌هایی که توسط دوربین مداربسته ضبط می‌شوند در بخشی به نام دستگاه DVR ذخیره می‌شوند. بنابراین قبل از هر کاری باید مشکل اصلی مربوط به آن شناسایی شده و سپس ریکاوری لازم توسط افراد متخصص انجام شود.

 

مشکلات رایج برای برگرداندن داده‌های پاک شده از دستگاه DVR دوربین مداربسته

از آنجایی که اصلی‌ترین هدف نصب دوربین مداربسته ایجاد امنیت بالا در مکان مورد نظر است دسترسی به داده‌های دوربین کار آسانی نخواهد بود. چرا که طراحی ان طوری انجام شده است تا هر فرد سودجویی نتواند به اطلاعات آن دسترسی پیدا کند. در این مسیر مشکلات زیادی برای برگرداندن داده‌های پاک شده از دستگاه DVR دوربین مداربسته بر سر راه شما قرار خواهد گرفت. به همین دلیل همیشه توصیه می‌شود تا قبل از اینکه دچار چنین اتفاقی شوید تمامی نکات لازم را رعایت کنید.

حال اگر به هر دلیل اطلاعات خود را از دست دادید باید خود را برای یک سری مشکلات آماده کنید. از جمله مشکلاتی که در این شرایط با آن‌ها برخورد می‌شود می‌توان به تفاوت در فرمت فیلم‌های ضبط شده با سایر فیلم‌ها و پاک شدن اطلاعات به صورت خودکار طبق تنظیمی که در حین نصب انجام شده اشاره کرد. به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از هر کاری فردی متخصص و کاربلد را برای این کار انتخاب کنید.

 

مشکلات احتمالی ایجاد شده در دستگاه DVR دوربین مداربسته

اطلاعات و داده‌های ضبط شده توسط دوربین مداربسته می‌توانند به دلیل بی‌احتیاطی‌های عمدی و یا غیر عمدی از بین بروند. از جمله مشکلاتی که می‌توانند احتمال چنین اتفاقی را بالا ببرند را در زیر جمع‌آوری کرده‌ایم. از جمله این موارد عبارتند از:

  • پاک شدن اطلاعات به صورت اتوماتیک به دلیل تنظیماتی که خود شما تعیین کرده‌اید
  • خراب شدن دستگاه DVR به دلیل حوادثی مثل آتش‌سوزی
  • خراب شدن هارد دیسک دوربین مداربسته
  • خراب بودن هارد و یا دستگاه DVR از همان ابتدای کار و ضبط نشدن هیچ داده‌ای توسط آن‌ها
  • پر شدن حافظه هارد دیسک و در نتیجه عدم ذخیره‌سازی داده‌ها
  • سالم بودن هر دو بخش هارد دیسک و دستگاه DVR که در اثر استفاده از منبع تغذیه نامناسب خراب شده‌اند.

 

راهکارهایی برای پیشگیری جهت از دست دادن داده‌ها از دستگاه DVR دوربین مداربسته

همیشه گفته‌اند پیشگیری بهتر از درمان است. این ضرب‌المثل در این مورد نیز صادق خواهد بود. بنابراین بهتر است قبل از اینکه گرفتار بازگرداندن اطلاعات دوربین مداربسته خود شوید در حفظ آن‌ها بکوشید. برای این منظور راهکارهای متعددی وجود دارند که در زیر به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • از جدا کردن هارد از دستگاه DVR اجتنناب کنید. زیرا امکان دارد تا در حین اتصال اطلاعات ذخیره شده در DVR پاک شود.
  • بازه زمانی جهت ذخیره داده‌ها بر روی DVR را به صورت بلند مدت انتخاب کنید. با این کار فرصت بیشتری برای نگه‌داری آن‌ها خواهید داشت.
  • برای جلوگیری از خرابی‌های ناشی از نوسانات برق حتما منبع تغذیه مناسبی را تهیه کنید.
  • حتما قبل از خرید دوربین مداربسته و تجهیزات جانبی آن از جمله هارد دیسک و دستگاه DVR به شرکت‌های معتبر رجوع کنید.

 

اگر خدایی نکرده شما نیز دچار مشکل پاک شدن داده‌های ضبط شده توسط دوربین مداربسته شدید قبل از اینکه خودتان کار خاصی انجام دهید افراد متخصص در این حوزه را پیدا کنید. چرا که این کار دارای راهکارهای حساسی می‌باشد که حتما باید توسط افراد کاربلد انجام شود. شرکت دید افزا مثل هر زمان دیگری در حل این مشکل نیز می‌تواند کمک بسیاری به کاربران دوربین مداربسته بکند. برای دریافت مشاوره بیشتر با شماره تلفن ۹۱۰۷۷۰۸۸(۰۲۱) تماس بگیرید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید