تبدیل دستگاه ضبط DVR به NVR در دستگاه XVR

5-in-1-DVR_XVR_didafza.com

امکان تبدیل دستگاه ضبط DVR به NVR در دستگاهی جامع به نام XVR

امکان تبدیل دستگاه ضبط تصاویر DVR به NVR به منظور نصب همزمان دوربین های تحت شبکه و آنالوگ  روز به روز بیشتر مورد توجه کاربران سیستم های حفاظتی قرار می گیرد. پیشرفت دانش و نیاز بازار هدف در تکنولوژی ساخت سیستم های امنیتی تولید کنندگان و طراحان دستگاه های ضبط تصاویر را واداشته تا با طراحی دستگاهی منعطف تر راه ارتقاء سیستم های نظارتی را برای کاربران عمومی باز نمایند تا علاوه بر حفظ سیستم موجود بتوانند با صرف هزینه کمتر بازدهی و کیفیت ضبط تصاویر را بالاتر برده و از امکان اتصال به وب نیز بهره مند شوند.  از این رو، تیم مشاوره شرکت مهندسی دید افزا به عنوان مجری و نماینده گی دستگاه های ضبط XVR  ۵ مگاپیکسلی سیماران در این مقاله به شرح این آپشن ویژه پرداخته است.

با ما همراه باشید!

قبل از توضیح در مورد توانایی تبدیل دستگاه های DVR به NVR لازم است ابتدا اشاره ای کوتاه به انواع دستگاه های ضبط تصاویر دوربین های مداربسته و آپشن های هر یک داشته باشیم تا علاوه بر آشنایی با عملکرد هر یک از آن ها بتوانیم آگاهانه یک سیستم امنیتی کارا و قابل ارتقاء  انتخاب و نصب کنیم.

all_in_one_XVR_didafza

دستگاه ضبط دوربین مدار بسته چیست؟

مهمترین قسمت سیستم های دوربین مداربسته دستگاه ضبط تصاویر یا اصطلاحا  DVRاست که وظیفه ثبت و ذخیره سازی اطلاعات دریافت شده ی دوربین های مداربسته را به عهده دارد. دستگاه ضبط نیز مانند دوربین های مداربسته انواع مختلفی دارد که سازندگان سیستم های امنیتی متناسب با نوع دوربین ها از نظر تکنولوژی ساخت به طراحی و تولید آن ها اقدام کرده اند.

انواع دستگاه ضبط

 • دستگاه ضبط DVR مناسب پشتیبانی دوربین های آنالوگ
 • دستگاه ضبط HD-DVR مناسب پشتیبانی دوربین های آنالوگ HD
 • دستگاه ضبط NVR مناسب پشتیبانی دوربین های تحت شبکه
 • دستگاه ضبط XVR مناسب پشتیبانی همزمان دوربین های آنالوگ و تحت شبکه

رایج ترین دستگاه ضبط تصاویر سیستم های امنیتی دستگاه DVR   است که متناسب با تکنولوژی رو به رشد دوربین های مداربسته همواره شاهد طراحی انواع جدیدتری از این دستگاه ها هستیم. همان طور که می دانیم، دستگاه های DVR توانایی پشتیبانی از دوربین های آنالوگ و HD را دارند و دستگاه های NVR برای دوربین های تحت شبکه طراحی شده اند. اما، امروزه، نوع جدیدتری از دستگاه های DVR وارد بازار شده است که توانایی پشتیبانی همزمان از هر دونوع دوربین های آنالوگ  و IP را دارا بوده و بستر ارتباط سیستم نظارتی را با شبکه به راحتی فراهم می سازد.

 

 

آشنایی با دستگاه ضبط تصاویر XVR

دستگاه ضبط  XVRیک دستگاه هیبریدی است که به منظور تبدیل امواج آنالوگ به امواج دیجیتال طراحی شده است.

کیفیت ضبط تصاویر در XVR ها بر اساس مگا پیکسل است که تا ۵ مگاپیکسل که یکی از معتبرترین برندها در تولید آن شرکت سیماران است که در بازار ایران نیز موجود بوده و این دستگاه ها را به منظور اتصال به وب به جایگزین مناسبی برای NVR تبدیل نموده است.

برای آشنایی با امکانات متمایز دستگاه ضبط XVR لازم است ابتدا اشاره ای کوتاه به  قابلیت های دستگاه های DVR و NVR داشته باشیم. زیرا با مقایسه دستگاه های ضبط و آگاهی از امکانات هر یک انتخاب بهتر و مناسب تری در تهیه و نصب سیستم امنیتی متناسب با نوع کاربری خواهیم داشت.

قابلیت های دستگاه های DVR و HD-DVR

 • تعداد کانال از ۴ تا ۶۴ عدد
 • ارتقاء کیفیت ضبط تصویر بر اساس مگاپیکسل
 • خروجی صدا و تصویر
 • ورودی صدا و تصویر
 • توانایی استفاده از هارد برای ذخیره اطلاعات
 • توانایی فشرده سازی اطلاعات و حذف لحظات اضافی

قابلیت های دستگاه های NVR

 • تعداد کانال از ۴ تا ۱۲۸
 • قابلیت POE بودن بدون نیاز به منبع تغذیه جدا (تغذیه برق ازطریق کابل شبکه)
 • توانایی پشتیبانی از پهنای باند شبکه
 • پل ارتباطی شبکه بودن
 • دارابودن کیفیت مگاپیکسل
 • خروجی صدا و تصویر با کیفیت
 • ورودی صدا و تصویر
 • استفاده از هارد
 • توانایی فشرده سازی اطلاعات و حذف لحظات اضافی
 • کد گذاری و پردازش هوشمند تصاویر با نرم افزار داخلی
 • منوی تنظیمات حرفه ای

قابلیت های دستگاه XVR

در این جا با توانایی دستگاه های XVR  آشنا می شویم که با تکنولوژی اتصال همزمان دوربین های آنالوگ و تحت شبکه IP وارد بازار شده اند.

 

ویژگی های دستگاه ضبط ایکس وی آر

 • مناسب برای دوربین های آنالوگ و IP
 • سازگاری با تکنولوژی دوربین های تحت وب
 • راهی مناسب برای ارتقا سیستم های امنیتی آنالوگ موجود کاربران به آی پی
 • شناسایی خودکار سیگنال ها
 • توانایی پشتیبانی از هارد و ذخیره سازی اطلاعات با قدرت بالا
 • پردازش خودکار اطلاعات برای کاربر

توانایی های XVR

مهمترین آپشن XVR سازگاری کابل برق این دستگاه با کابل شبکه است و این امر نصب دستگاه را برای کاربربسیار آسان نموده است. همچنین امکان سوئیچ کابل ویدئو دستگاه به منوی OSD و کنترل از راه دور امکان پذیر است.

علاوه بر این، طراحی خاص کیس دستگاه ایکس وی آر موجب کاهش صدا و حرارت زیاد فن دستگاه می شود.

دستگاه ایکس وی آر با کد H264+ هوشمند سازی شده و توانایی ذخیره سازی بالایی دارد. همچنین، دارا بودن یک منبع تغذیه قوی کیفیت این دستگاه ها را افزایش داده. این دستگاه ها در مقابل نویز محیطی مقاوم و ضد ضربه می باشند. هوشمند بودن این دستگاه موجب انعطاف سیستم های آنالوگ و پشتیبانبی از تعداد زیادی دوربین است که این ویژگی منحصر به فرد XVR بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته اند. نصب آسان و کم هزینه در کنار کاربری قوی و انعطاف پذیر این دستگاه ها را برای کاربری های عمومی نظیر فروشگاه ها و مراکز مختلف اموزشی، تفریحی، ورزشی و خانه ها مهیا کرده است.

hybrid DVR XVR didafza - تبدیل دستگاه ضبط DVR به NVR در دستگاه XVR

چگونه با هزینه کمتر DVR را به NVR تبدیل کنیم؟

XVR یک DVR هیبریدی است که توانایی تبدیل به NVR را دارد. در این دستگاه ها کاربر تنها با تنظیم یک گزینه می تواند دستگاه را به NVR تبدیل و برای اتصال به وب و دوربین های تحت وب آماده نماید.

آیا میتوان دوربین های آنالوگ و تحت شبکه را هم زمان به یک دستگاه ضبط وصل کرد؟

شاید شما از آن دسته از کاربرانی باشید که می خواهید یک دوربین تحت شبکه برای کنترل از راه دور محل تحت نظارت خود داشته باشید. گاهی اوقات لازم نیست تمام فضای تحت نظارت از راه دور کنترل شود و شما با صرف هزینه کمتر و بدون نیاز به تغییر اساسی می توانید برای ارتقاء سیستم امنیتی خود از آنالوگ به تحت شبکه اقدام نمایید.

وظیفه ثبت و ذخیره سازی اطلاعات دریافتی دوربین های IP به عهده NVR است اما زمانی که کاربر بخواهد همزمان در بستر امنیتی از دوربین های آنالوگ و تحت شبکه استفاده نماید به این منظور با وارد شدن به بخش تنظیمات دستگاه XVR و انتخاب گزینه دیجیتال در صفحه جدید گزینه نصب همزمان را تنظیم کرده و از قابلیت اتصال همزمان دوربین های آنالوگ و تحت شبکه استفاده می کند.

این دستگاه ها انعطاف پذیری بالایی دارند و شما می توانید به راحتی تعداد دوربین ها یا نوع آن ها را تغییر دهید. ضمن اینکه، قدرت پردازش و پهنای باند به شما این امکان را می دهد که همزمان دوربین های تحت وب و AHD را راه اندازی کنید.

توصیه دیدافزا …

در پایان تیم پشتیبانی و مشاوره شرکت مهندسی دیدافزا به شما کاربران محترم توصیه می کند اگر کاربری مورد نظر شما جهت نصب سیستم نظارتی نیاز به دوربین های IP با رزولوشن بالا و حرفه ای ندارد و تنها بر حسب نیاز به کنترل از راه دور در ساعات محدودی از شب دارید از XVR برای نصب همزمان چند دوربین AHD و یک یا چند دوربین IP استفاده کنید زیرا استفاده گسترده از دوربین های تحت شبکه به دلیل قدرت و رزولوشن بالای این دوربین ها نیازمند دستگاه NVR می باشد و DVR  ها قدرت لازم برای پشتیبانی تعداد زیاد دوربین های تحت وب را ندارند.

تیم مشاوره و پشتیبانی شرکت دیدافزا با سال ها تجربه در زمینه نصب، تجهیز، ارتقا و تعمیر سیستم های امنیتی و حفاظتی مفتخر است با مشاوره رایگان و کارشناسی قبل از خرید سیستم امنیتی امنیت خاطر شما کاربران عزیز را فراهم نماید تا با یک انتخاب آگاهانه علاوه بر صرف هزینه کمتر رضایت بیشتری از تامین امنیت جانی و مالی خود و عزیزانتان داشته باشید.

2 thoughts on “تبدیل دستگاه ضبط DVR به NVR در دستگاه XVR

  • admin says:

   سلام
   عملکرد دستگاه HVR همانند XVR است با این تفاوت که دستگاه HVR فقط سیستم های AHD/IP/Analog را پشتیبانی می کند و دستگاه XVR سیستم های AHD/Analog/IP/TVI/CVI را پشتیبانی می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-91077088