دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

تاثیر نصب دوربین مداربسته در برقراری امنیت

اهمیت امنیت

امنیت، مهم‌ترین موضوع این روزها

از جمله مهم‌ترین بحث‌هایی که این روزها در هر مکان و هر شغلی مطرح می‌شود برقراری امنیت آن می‌باشد. البته موضوع امنیت همواره برای افراد اهمیت زیادی داشته است. اما امروزه با بالا رفتن میزان جرم و حساسیت بیشتری که وجود دارد اهمیت این موضوع نیز افزایش یافته است. امنیت را می‌توان با روش‌های مختلفی مثل نگهبانی دادن، استفاده از دزدگیر، نصب درب‌های ضد سرقت و … برقرار کرد. اما یکی از مهم‌ترین و موثرترین روش‌های ایجاد امنیت که این روزها طرفداران بسیار زیادی را پیدا کرده است نصب دوربین مداربسته می‌باشد. چرا که از همه نظر نسبت به سایر گزینه‌های موجود مزیت بسیار زیادی دارد. در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزانی که به امنیت محیط کار و یا محل زندگی خود اهمیت می‌دهید را با مدرن‌ترین و بهترین روش آشنا کنیم تا همواره مجرمان و حوادث ناگوار را از مکان مورد نظر دور نگه دارید.

 

تاثیر نصب دوربین مداربسته در برقراری امنیت

طبق آمارهای به دست آمده نصب دوربین مداربسته تا حد بسیار زیادی مانع از وقوع جرم می‌شوند. به طوری که افراد خلافکار کمتر جرات می‌کنند تا وارد محیط‌هایی شوند که در آن برای ایجاد امنیت از دوربین استفاده شده است. علاوه بر آن در صورتی که جرمی رخ داد صاحب مکان خیلی سریع می‌تواند مطلع شده و مانع از وقوع آن شود. حتی اگر مجرم موفق شد تا امنیت محیط را به هم بزند خیلی راحت و سریع می‌توان تصاویر را بررسی و مجرم را شناسایی و دستگیر کرد. به همین دلیل امروزه افرادی که به امنیت محل زندگی، محل کار و … اهمیت می‌دهند در وحله اول به دنبال خرید دوربین مداربسته می‌روند. چرا که از همه نظرها و جنبه‌ها در حال حاضر بهترین گزینه برای برقراری امنیت نصب دوربین است.

 

مزایای نصب دوربین مداربسته در برقراری امنیت

همیشه استفاده از تکنولوژی و جدیدترین فناوری‌ها در هر زمینه‌ای در مقایسه با راهکارهای سنتی و قدیمی مفیدتر و بهتر می‌باشند. این مورد در حوزه برقراری امنیت نیز صادق است. به این صورت که اگر از نصب دوربین مداربسته برای ایجاد امنیت استفاده کنید از مزایای بسیار بیشتری نسبت به برقراری امنیت با روش‌ها قدیمی مثل استخدام نگهبان و یا …. برخوردار خواهید شد. از جمله مهم‌ترین از مزایا عبارتند از:

  • هزینه کمتر

شاید در نگاه اول احساس کنید که خرید و نصب دوربین مداربسته هزینه بسیار زیادی دارد. اما باید بگوییم که کاملا در اشتباهید. درست است که خرید و نصب آن کاری هزینه بر است اما حقوقی که قرار است مدت‌ها به یک نگهبان بدهید خیلی بیشتر از این حرف‌ها خواهد بود.

  • دقت بالا

نصب دوربین مداربسته تاثیر بسیار زیادی در تحت نظر گرفتن مکان مورد نظر از لحاظ دقت کار دارد. به خصوص امروزه با وارد شدن دوربین‌هایی با کیفیت و رزولوشن بالا دقت کار آنها نیز بالاتر رفته است.

  • بررسی دائمی مکان مورد نظر

در مکان‌هایی که از دوربین مداربسته استفاده می‌شود به صورت دائمی یعنی ۲۴ ساعته محیط مورد نظر تحت کنترل است. در صورتی که با استفاده از روش‌های قدیمی احتمال اینکه غفلتی صورت بگیرد یا چند دقیقه‌ای حواس نگهبان پرت شود دور از انتظار نیست.

  • توانایی دسترسی به داده‌های ضبط شده توسط دوربین مداربسته

یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که دوربین‌های مداربسته دارند ضبط و نگه‌داری تصاویر حاصل از مکان تحت کنترل می‌باشد. در نتیجه اگر جرم یا اتفاقی رخ داد می‌توان به راحتی مجرم را شناسایی کرد. علاوه بر آن داده‌های موجود نیز به عنوان سند استفاده می‌شوند.

 

امروزه انواع مختلفی از دوربین‌های مداربسته در بازار وجود دارند. هر یک از این دوربین‌ها دارای کاربرد و ویژگی‌های خاص خود می‌باشند.

بنابراین در خرید دوربین مداربسته باید دقت کنید و قبل از خرید اطلاعات لازم را به دست آورید. چرا که انتخاب دوربین نامناسب با شرایط شما نه تنها برای برقراری امنیت مفید نخواهد بود بلکه هزینه‌ای که بابت خرید آن خرج کرده‌اید را نیز هدر خواهید داد.

پس توصیه می‌کنیم قبل از اینکه اقدام به خرید کنید حتما برای بررسی شرایط مکان و انتظارات خودتان حتما با یک کارشناس مشورت کنید. شرکت دیدافزا یکی از بهترین و معتبرترین شرکت‌های این حوزه می‌باشد. این شرکت با داشتن کادری مجرب و متخصص همیشه سعی داشته است تا کیفیت کار و رضایت مشتری را اصلی‌ترین هدف خود قرار دهد. بنابراین می‌توانید قبل از هر کاری از مشاوره و راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید. برای این منظور می‌توانید با شماره تلفن ۹۱۰۷۷۰۸۸(۰۲۱) تماس بگیرید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید