دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

بهترین سنسور دوربین مداربسته

بهترین سنسوردوربین مداربسته کدام است؟

بهترین سنسور دوربین مدار بسته و انتخاب آن برای کسانی که با سیستم دوربین مداربسته سروکار دارند، شایان توجه است. بهترین سنسور دوربین مداربسته، نظیر سنسورسونی، به چشم سیستم مداربسته، تشبیه شده است. درصورت مرغوب بودن( سنسور سونی)، سیستم شما با وضوح و کیفیت بالا، تصاویر/ فیلم ها را ضبط و ثبت می­نماید.

بهترین سنسوردوربین مداربسته( سنسور سونی)، به بهترین شکل ممکن نوررا به لنز رسانده و آنرا به سیگنال الکترونیکی تبدیل می کند.

سایزفریم بهترین سنسور دوربین مداربسته ( که سه سایزدربازارموجود است) بایستی به شکل کاملا تخصصی انتخاب شود.

با تحریریه دیدافزا همراه شوید، تا اطلاعات جامعی درباره انتخاب بهترین سنسور دوربین مداربسته را کسب نمایید.

بهترین سنسوردوربین مداربسته کدام است؟

سنسوردوربین مداربسته چیست؟

سنسور دوربین مداربسته درواقع چشم پیکر دوربین مداربسته شما به حساب می­آید. سنسور یا حسگر دوربین مداربسته، نور را به لنز رسانده و نهایتا به سیگنال الکترونیکی بدل کرده و تصویر یا فیلم شکل می­گیرد.

بهترین سنسوردوربین مداربسته، نوعی است که از شرکتی معتبرارائه می­گردد. سنسورهای شرکت سونی که با گارانتی 5 ساله از سوی دیدافزا، به فروش می­رسند، برندی قابل اطمینان و یونیک به حساب می­آید.

سنسور یا تصویربردار؟

متخصصان و کارشناسان دیدافزا، تجهیزات مرتبط را “سنسور” یا ” تصویربردار” می­نامند. در واقع تصویربردار، نوع خاصی از سنسور به شمار می­رود. دقیقا به همین خاطر، زمانیکه سخن از سیستم دوربین مداربسته درمیان است، از واژه سنسور تصویربرداری، استفاده می­شود.

مزایای بهترین سنسور دوربین مداربسته

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، بهترین سنسوردوربین مداربسته، نوعی است که از سوی شرکتی معتبر تولید و بوسیله فروشگاهی معتبر(دیدافزا) نیز به فروش می­رسد. سنسورهای برند سونی، بهترین سنسور در بازار شناخته شده­اند.

سنسورسونی دارای مزایایی به شرح زیراست:

*5 سال گارانتی دید افزا

* بالاترین کیفیت

* کم مصرف

* قیمت مناسب

* فریم ریت سریع

* دارای عملکردی مطلوب در محیطهایی با حداقل نور

* حداقل حساسیت به لرزش

* حداقل نویز

* بالاترین حساسیت

* بهترین WDR

 سه مرحله گزینش بهترین سنسور دوربین مداربسته ( سونی)

  1. مرحله گزینش فرکانس و قدرت

سنسورسونی، برندی قدرتمند در فیم ریت به شمار می­رود. این حس گر به شکلی کاملا مستقیم سیگنالهای فتوالکتریک را به سیگنالهای دیجیتال تبدیل می­نماید. سرعت تبدیل سنسورسونی با هیچ برند دیگری قابل قیاس نیست.

سنسورهای سونی قابلیت ادغام انواع متعدد برنامه­ها را در یک تراشه مالتی منظوره دارا می­باشند. در عین حال سنسورهای سونی نیازی به وجود مدارهای داخلی و فاکتورهای خارجی جهت تبدیل و تقویت سیگنالهای دیجیتال ندارند. به همین دلیل این سنسورها در دمای بالا نیز بهترین عملکرد را دارند.

  1. مرحله بررسی کیفیت تصویر

حساسیت بالای سنسورسونی درراستای ثبت کوچکترین حرکتها با کمترین لرزش و نویز موجب گردیده تا دید افزا، این سنسورها را با گارانتی 5 ساله ارائه دهد. با چنین شرایط فروشی، مطمئن هستید که سنسوری با بالاترین کیفیت ثبت تصویر/ فیلم را خریداری می­نمایید.

وضوح تصاویرثبت شده با سنسورهای سونی، مهرتاییدی برکیفیت بالای این محصول می­باشد. درصورتی که دوربین به شکل مخفی نیز مورداستفاده قرارگیرد، نیزکیفیت ثبت تصاویر/ فیلم­ها حفظ می گردد.

  1. مرحله سنجش میزان نویزو حساسیت

سنسورهای برند سونی، با کمترین میزان ممکن متاثرازنویزمی­باشند. حساسیت بالای این سنسورهای قدرتمند، باعث گردیده که دید افزا، آنها را با گارانتی 5 ساله وبا اطمینان کامل به مشتریان گرامی ارائه دهد.

** جدول سایزسنسورها، رزولوشن و سایز پیکسل های برندهای مختلف **

ارتباط سایز سنسوروعرض میدان دید

بهترین نوع سنسور دوربین مداربسته، نوعی است که ازسایزبزرگتری برخورداراست. چرا که هرچه سایزسنسوردوربین مداربسته بزرگتر باشد، وسعت میدان دید آن نیزبزرگترمی­شود. هرچند که در زمینه دوربین­های مداربسته، سایزسنسورمحدود می ­باشد.

سنسور سونی، بهترین سایزها را دراختیارمشتریان قرارمی­دهد.

ارتباط سنسور دوربین مداربسته با کارآیی درنورکم

دراذهان عمومی اینگونه جا افتاده است که هرچه سنسوردوربین مداربسته دارای سایز بزرگتری باشد، کارایی بهتری در نور کم دارد. این قضیه تا حدود زیادی صادق است. اما در این مورد پردازشگر دوربین مداربسته، نقش پررنگتری را ایفا می­کند.

تقسیم بندی سنسورهای دوربین مداربسته اززاویه رزولوشن

یکی از وجوه تمایز سنسورها، رزولوشن شان می­باشد.این تفاوت در رزولوشن­ها برروی رزولوشن کلی دوربین­ها نیز تاثیرگذار است. حداقل رزولوشن در دوربین­های مداربسته1.3 مگاپیکسل است. با روند برق­آسای تکنولوژی، هم اکنون سنسورهای تصویربرداری تا K 8 نیز پیش رفته اند.

ابعاد بهترین سنسوردوربین مداربسته

سنسورهای دوربین مداربسته، ابعادی مابین سنسورهای مدل DSLR و سنسور گوشی هوشمند را دارا هستند. سنسورسونی، ابعادی بزرگتراز سنسور گوشیهای هوشمند را داراست.

** ابعاد سنسور دوربین مداربسته( تصویر سمت راست) وسنسوردوربین دیجتال (تصویر سمت چپ)**

ابعاد سنسور دوربین مداربسته از 4/1-2/1 می باشد. پرکاربردترین نوع سنسور، ابعادی برابر 3/1 را داراست. دوربینهای مداربسته، وابسته به رزولوشن، از ابعاد مختلف بهره می­برند. پرکاربردترین ابعاد، 3/1 می باشد. ارزانترین نوع نیز، ابعاد 4/1 است.

ابعاد 2/1 نیز به عنوان باکیفیت ترین شناخته شده است. 2/1 در ادغام با P 1080 در اوج قرار گرفته است. مورد مذکور، گزینه ای مناسب برای ثبت درنوربسیار کم می­باشد.

انواع سنسور دوربین مداربسته

در شکل کلی دو نوع سنسور دوربین مداربسته وجود دارد. این دو دسته کلی عبارتند از CCD و CMOS. در هر دهه ای شاهد استفاده از یکی از دسته ها، به شکل عمده هستیم. به عنوان مثال دربازه 2015-2006 بیشتر از سنسورسونی CCD استفاده می­شده است.

حال آنکه مثلا دربازه زمانی پس ازسال 2016، بیشتر شاهد استفاده از نوع CMOS بودیم.

 فن آوری EXMOR شرکت سونی

برند سونی، یکی از پیشگامان تولید بهترین سنسور دوربین مداربسته درجهان به حساب میآید. EXMOR لقبی است که برند سونی به سنسورهای CMOS افزوده داده است.

حساسیت این سنسوربه حدی است که حتی درنورشمع نیز، امکان ثبت فیلم/ تصویر به شکلی کاملا واضح وجود دارد. این نوع سنسور، پرشهای فیلم را به حداقل رسانده است. در واقع تکنولوژی EXMOR دو برابردقیقتر،حساس ترو باکیفیت­تر از سنسورهای CMOS به حساب میآید.

به دلیل پیشگامی شرکت سونی، میتوان گفت که بهترین سنسور دوربین مداربسته را میتوان از برند سونی خواست. سنسورسونی، هم اکنون مورداستفاده اکثر شرکتها و مجموعه هایی است که به نوعی با دوربین مداربسته سروکاردارند.

مجموعه حرفه ای دیدافزا نیز با اطمینان کامل دوربینهای مداربسته خود را با سنسورهای شرکت سونی، و گارانتی 5 ساله به مشتریان عزیز خود ارائه می­دهد.

با خیالی آسوده از دید افزا خرید کنید

چنانچه به دنبال بهترین سنسور دوربین مداربسته هستید، حتما در لیست ترجیحاتتان، برند سونی را در صدر قرار دهید. فراموش نکنید که صرف هزینه اولیه، شما را ازصرف هزینه ثانویه خلاص می­کند. 5 سال گارانتی دید افزا، مهرتاییدی برمطلوبیت سنسورسونی می باشد.

سپاس ازهمراهی نگاه مهربانتان با دید افزا.

دیدگاهتان را بنویسید