دزدگیر

ایمنی بیشتر منزل با استفاده از دزدگیر و قفل هوشمند

ایمنی بیشتر منزل با استفاده از دزدگیر و قفل هوشمند

تمامی منازل باید یک سیستم ایمنی قابل اعتماد داشته باشند تا بتوان به راحتی امنیت منزل و اموال با ارزش را تامین نمود. استفاده از دزدگیر و قفل هوشمند در طول چند سال اخیر به عنوان سیستمی با امنیت بالا شناخته شده است از این دو به منظور شناسایی ورود افراد غیر مجاز به منزل و یا ساختمانی استفاده می‌شود. در زمانی که از این دو سیستم امنیتی استفاده می‌کنید دیگر خیالتان بابت همه چیز آسوده بوده و دغدغه‌هایتان بسیار کاهش می‌یابد به گونه‌ای که در این روش گذر از یک مکان بدون اجازه و حتی با شکستن قفل، تمامی سیستم‌های امنیتی فعال شده و با ایجاد صدای بلند اعلام دزدی می‌کند. از قابلیت‌های جالب این دستگاه امکان اتصال دزدگیر به دوربین مدار بسته است که سبب می‌شود تمامی فعالیت‌ها و همچنین چهره سارقان ضبط شود ولی باید حواستان باشد برای استفاده از دوربین باید آن را در مکانی قرار دهید تا سارقان نتوانند دوربین را مشاهده نمایید و آن را از کار بیاندازند.

ایمنی بیشتر منزل با استفاده از دزدگیر و قفل هوشمند
این سیستم امنیتی نه تنها برای منزل برای محیط‌های تجاری و اداری بسیار مناسب بوده و سبب می‌شود امنیت این مکان‌ها که دارای اموال با ارزشتری نسبت به منازل هستند افزایش یابد. در این نوع سیستم قابلیت بالایی به نام درب‌های شوک‌دار وجود دارد که سبب می‌شود در هنگام سرقت تمامی درب‌ها دارای جریان برق با ولتاژ بالا باشند و این کار سبب تسلیم سارقین می‌شود. استفاده از سیستم‌های امنیتی بخصوص دزدگیر دارای تنوع بالایی بوده و شامل دزدگیر‌های بزرگ و کوچک، پیشرفته، دارای قابلیت ضبط صدا و تصویر، همراه با سیستم هشدار دهنده و یا بدون سیستم هشدار دهنده و … است.
از جمله مزیت‌های استفاده از این سیستم ایمنی کمتر شدن میزان دزدی و سرقت است که در منزل و ساختمان‌های معمولی این میزان تا 3 برابر افزایش پیدا کرده و سارق تمایلی به دردسر و ایجاد مشکل برای خود نداشته و به سراغ منازلی با ریسک کمتر می‌گردد. در این منازل سارق می‌داند احتمال ضبط صدا و تصویرش وجود دارد بنابراین به سراغ محله و منازل دیگری می‌رود. از جمله مزیت‌های دیگر این سیستم آن است که می‌توان تمامی دوربین‌ها را بر روی گوشی و تلویزیون خود تنظیم کرده و به راحتی از راه دور منزل خود را کنترل نمایید و حتی می‌توانید توسط این قابلیت، سیستم ایمنی که شامل دزدگیر است را فعال یا غیر فعال کرد.
بطور کلی دزدگیر سیستم‌های امنیتی از یک یا چندین سنسور، تجهیزات هشدار دهنده، پنل کنترل زنگ هشدار، واحد کنترل ساختمان، دوربین مدار بسته، لیزر، نورافکن، صفحه کلید و اتصالات داخلی ساخته شده است که سبب می‌شود تا در صورت هم گونه فعالیت مشکوکی آژیر دزدگیر به صدا در بیاید.

ایمنی بیشتر منزل با استفاده از دزدگیر و قفل هوشمند

یکی از مهمترین اجزاء تشکیل دهنده دزدگیر و به طور کلی سیستم‌های امنیتی وجود سنسور یا حسگر است که دارای انواع مختلفی می‌باشد که شامل ردیاب‌های شکستن شیشه، ردیاب‌های مادون قرمز انفعالی، ردیاب‌های حرکتی، ردیاب‌های ریزموج (مایکروویو)، ردیاب‌های دود، حرارت و کربن مونوکسید، سوییچ‌های آب‌بندی شده، ردیاب‌های اولتراسونیک، ردیاب‌های فروصوت است که مهم‌ترین و رایج‌ترین آن شامل سوییچ‌های آب‌بندی شده می‌باشد.
یکی از مهمترین ارکان دزدگیر استفاده از بلندگویی با قدرت صدای بالا است که بتواند صدای آژیر را بلند و رسا پخش نماید ولی باید توجه نمود که بلندگو درون جعبه‌ای فلزی و محکم قرار داشته باشد تا در اثر ضربه خراب نشود و همچنین بهتر است بلندگو را دور از دسترس و در بالای بلندی و در فضایی که مقابلش باز باشد قرار دهید تا مشکلی برای پخش صدا نداشته باشد. توجه کنید در صورتی که سیستم دزدگیر شما برقی است به طور مرتب و هر چند وقت یک بار کارکرد آن را بررسی کرده تا در صورت لازم به بهترین شکل عمل نماید. در صورتی که متوجه کوچکترین ایرادی در عملکرد دستگاه شدید سریعا با نمایندگی فروش آن تماس حاصل کرده تا در اسرع وقت ایراد دستگاه بر طرف شود، در طول این مدت سعی کنید از راه‌های دیگر برای کنترل منزل خود استفاده نمایید. در هنگام خروج از منزل حتما بعد از اطمینان از بسته بودن درب و پنجره از روشن بودن دزدگیر هم مطمئن شوید.

دزدگیر , قفل هوشمند,ایمنی بیشتر منزل
با توجه به پیشرفت تکنولوژی در طول هزاران سال قفل‌ها هم پیشرفت کرده و در حال حاضر سبب شده قفل‌های مکانیکی ایمنی خانه شما را افزایش دهند. این پیشرفت را می‌توان به عنوان یکی از بزرگترین پیشرفت‌های زندگی نام برم که بتوان با خیال آسوده و از راه دور نه تنها منزل بلکه قفل‌های امنیتی منزل را بررسی کرد. به جز دوربین مداربسته، دزدگیر، درب ضد سرقت قفل هوشمند هم بسیار مهم بوده و می‌توان با خیال آسوده برای منزل خود امنیتی مناسب ایجاد نمایید. با استفاده از قفل‌های هوشمند دیگر نیازی به استفاده از کلید نبوده و نیازی نیست که کلیدی به همراه داشته باشید تنها با استفاده از بلوتوث گوشی، رمز وارد شده و حتی اپلیکیشن دستگاه می‌توانید درب را باز و بسته نمایید. با استفاده از قفل هوشمند می‌توانید به راحتی در زمان‌هایی که تعمیرات در منزل دارید به تعمیر کار رمز شخصی داده و حتی زمان تعیین نمایید که قفل باید در چه زمان مشخصی باز و بسته شود.

دزدگیر , قفل هوشمند,ایمنی بیشتر منزل
تمامی این روش‌های ذکر شده میزان سرقت و دزدی را کاهش می‌دهد ولی مهمترین نکته توجه خود شما به نکات ایمنی و در نظر گرفتن آن در جای جای منزلتان است. شاید این موارد ساده برایتان بی‌ارزش باشد ولی اگر همین نکات ساده را رعایت کنید بدون نیاز به دزدگیر و قفل هوشمند هم می‎توان امنیت منزلتان را بالا ببرید و قفل هوشمند و دزدگیر تنها به عنوان وسیله‌ای برای عدم ایجاد سرقت در نظر گرفته می‌شود.
در برخی اوقات بهتر است برای این که متوجه شوید تمامی روش‌های جلوگیری از سرقت به درستی عمل می‌کنند باید یه نمونه دزدی را صحنه‌سازی نمایید. بهتر است خودتان در منزل باشید و فردی از دوستانتان این کار را انجام دهد تا به بهترین شکل ممکن منزلتان را ایمن نمایید و حتی توسط این روش متوجه برخی دیگر از نقاط نفوذ سارقین شده و می‌توانید نقاط ضعف خودتان را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید