دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

انتخاب دوربین مداربسته مناسب برای نصب در آسانسور

دوربین مدار بسته در آسانسور

یکی از مکان‌های عمومی که این روزها برقراری امنیت در آن از اهمیت زیادی برخوردار است محیط درون کابین آسانسور می‌باشد. به همین دلیل در اکثر نقاط جهان صاحبان این مکان‌های عمومی به خصوص مراکز خرید بزرگ،  فرودگاه‌ها و … به نصب دوربین مداربسته در آسانسورهای این مکان‌ها روی می‌آورند. اما از آن‌جایی که کابین آسانسور مکانی متفاوت با سایر بخش‌ها است برخی موارد مهم در ارتباط با انتخاب دوربین و طریقه نصب و راه‌اندازی آن وجود دارد. این موارد حتما باید توسط کارفرما مهم‌ تلقی شده و به درستی اجرا شوند. ما نیز به نوبه خود قصد داریم تا در این مقاله عزیزانی که به دنبال خرید دوربین مداربسته برای نصب در آسانسور هستند راهکارهایی را عرضه کنیم.

شرایط نصب دوربین مداربسته

شرایط نصب دوربین مداربسته در آسانسور

قبل از اینکه بخواهیم در مورد نوع دوربین و نحوه انتخاب دوربینی مناسب برای به کارگیری در آسانسور صحبت کنیم بهتر است تا با شرایط و قوانین این کار آشنا شویم. از آنجایی که آسانسور یک محیط عمومی پر رفت و آمد است نصب دوربین در آن تا حد بسیار زیادی می‌تواند باعث کاهش جرم شود. اما برای اینکه اجازه این کار را داشته باشید قبل از هر کاری باید نوشته‌ای را برای اطلاع رسانی از وجود دوربین در کابین آسانسور قرار دهید. در غیر این صورت نه تنها نمی‌توانید مانع از ارتکاب جزم شوید بلکه خود شما نیز مجرم محسوب می‌شوید. اگر قصد دارید تا در آسانسور مکانی مثل منطقه مسکونی چنین کاری را انجام دهید باید از تمامی ساکنان این منطقه اجازه کتبی دریافت کنید. بعد از آن با خیال راحت می‌توانید وارد مرحله انتخاب دوربین صحیح و کارآمد در آسانسور باشید.

 

ویژگی‌های دوربین مدار بسته مناسب برای نصب در آسانسور

از آنجایی که کابین آسانسور دارای فضای بسیار کوچکی است در نتیجه در نظر گرفتن و رعایت برخی نکات مهم در ارتباط با ویژگی‌های دوربین مداربسته برای نصب در آن اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. چرا که دوربین باید خارج از دسترس مجرمان بوده و بتواند کلیه فضای آسانسور را تحت نظر قرار دهد. از جمله این ویژگی‌ها عبارتند از:

  • خرید دوربین مداربسته با عدسی استاندارد

تشخیص عدسی استاندارد دوربین مداربسته مخصوص آسانسور شاید به نظر کار سختی باشد. به همین دلیل حتما در این مورد از افراد کاربلد راهنمایی بگیرید. اما در حالت کلی عدسی دوربین شما باید قابلیت این را داشته باشد که کل محفظه را تحت نظر قرار دهد.

  • انتخاب دوربین مناسب از نظر امنیت

با توجه به اینکه دوربین مداربسته برای برقراری امنیت نصب می‌شود اما امنیت خود دوربین نیز نباید نادیده گرفته شود. به همین دلیل توصیه می‌شود در چنین مکانی از دوربین‌های مخفی استفاده شود. همچنین می‌توانید دوربین را در محفظه‌ای مقاوم برای جلوگیری از کندن یا شکستن آن قرار دهید.

  • انتخاب دوربین مداربسته بی‌سیم

به دلیل اینکه آسانسور همواره در حال حرکت از بالا به پایین و برعکس است توصیه می‌شود تا از دوربین‌ مداربسته بی‌سیم برای این منظور استفاده شود. دلیل این کار به دو دلیل می‌باشد. اول اینکه هزینه کابل‌کشی و نصب پایین‌تر خواهد بود. دوم اینکه امکان قطع شدن سیم‌ها در حین حرکت کابین به صفر خواهد رسید.

  • توجه به زاویه دید دوربین مداربسته

تنظیم زاویه دید دوربین مداربسته درون آسانسور اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که با این کار هم می‌توان میدان دید بهتری را ایجاد کرد و هم مانع از ایجاد اختلال در تصاویر ناشی از چراغ‌ها و نور درون آسانسور خواهید شد. معمولا زاویه ۴۵ درجه بهترین حالت زاویه دید است که توصیه می‌شود.

  • مجهز بودن دوربین مداربسته به فناوری WDR

از آنجایی که فضای درون آسانسور دارای آینه قدی بوده و نور چراغ‌ها در آن شدید است تصاویر دارای کیفیت مناسب و قابل قبولی نخواهند بود. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود تا از دوربین مداربسته مجهز به فناوری WDR استفاده کنید. با این کار شرایط درون آسانسور کیفیت تصاویر به دست آمده را مختل نخواهد کرد.

 

 

اکنون که با برخی نکات ابتدایی و کلی انتخاب دوربین مداربسته مناسب برای نصب در آسانسور آشنا شدید می‌توانید به دنبال خرید آن باشید. البته توصیه می‌کنیم که در این خرید حتما به مکان‌های معتبر و دارای پیشینه خوب بروید. شرکت دید افزا به عنوان یکی از پیشکسوت‌های این حوزه و با برخورداری از کادری مجرب و متخصص می‌توانند در مشاوره و خرید دوربین مداربسته آسانسور به شما عزیزان کمک کنند. پس اگر تصمیم قطعی خود را برای این کار گرفته‌اید همین الان تلفن خود را بردارید و با شماره تلفن ۹۱۰۷۷۰۸۸(۰۲۱) تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید