دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

اصطلاحات دوربین مداربسته (2)

تعریف raid

در این مقاله از ادامه بحث توضیح اصطلاحات دوربین مداربسته به بررسی اصطلاح RAID می پردازیم . در ادامه خواهیم دید که معنی و مفهوم این کلمه چیست و چه کاربردی در دوربین مداربسته دارد .

استفاده از دوربین مدار بسته هر روز در حال افزایش است افزایش کیفیت تصویر دوربین های مداربسته باعث می شود تا حجم اطلاعات حیاتی در سیستم های ضبط هر روز بیشتر شود. این اطلاعات مهم بر روی هارد دیسک هایی که در سیستم NVR یا DVR قرار می گیرند ذخیره می شود. حال اگر یک یا چند عدد از این هارد ها دچار مشکل شود چه اتفاقی برای تصاویر می افتد؟ آیا راهکاری وجود دارد تا بتوانیم تصاویر را از آسیب هایی شبیه به این محافظت کنیم؟

تعریف RIAD

RAID مخفف عبارت redundant array of independent disks است . RIAD یک روش ذخیره سازی در دوربین مداربسته است که داده های مشابه در مکان های مختلف بر روی هارد دیسک های چندگانه برای محافظت از داده ها در صورت خرابی هارد دیسک است. به عبارت دیگر نوعی از تکنولوژی در دوربین مداربسته برای ذخیره کردن اطلاعات در یک فضای حافظه است به گونه ای که علاوه بر افزایش امنیت اطلاعات حیاتی ، سرعت خواندن و نوشتن آنها را نیز افزایش می یابد و نهایتا راهی برای حفاظت از اطلاعات هنگام خراب شدن هارد دیسک ها است.

تاریخچه RAID

اصطلاح RAID در سال 1987 توسط دیوید پترسون، رندی کتز و گارت ا. گیبسون ساخته شد. در گزارش فنی سال 1988 خود استدلال کردند که یک مجموعه ای از درایو مستقل می تواند عملکرد درایو بالاتر از خود را بهبود بخشد. با استفاده از بهبود افزونگی، آرایه RAID می تواند قابل اعتماد تر از هر درایوی باشد.

در حالی که این گزارش اولین بار بود که نام این مفهوم را معرفی کرد، استفاده ازهارد دیسک های اضافی پیش از این توسط دیگران مورد بحث بوده است. Gus German و Ted Grunau Geac Computer Corp  اولین بار به این ایده به عنوان MF-100 اشاره کردند. Norman Ken Ouchi (شرکت آی بی ام) در سال 1977 برای این تکنولوژی ثبت اختراع کرد، که بعدها نام آن RAID 4 بود. در سال 1983، Digital Equipment Corp هارد دیسک هایی که به RAID 1 تبدیل می شوند، و در سال 1986، یکی دیگر از اختراع های آی بی ام برای چیزی که تبدیل به RAID شده بود، ثبت شده است. پترسون، کتز و گیبسون نیز به بررسی آنچه که توسط شرکت هایی مانند Tandem Computers، Thinking Machines و Maxstor برای تعریف طبقه بندی RAID آنها بود ، پرداختند.

 

در حالی که سطوح RAID که در گزارش سال 1988 ذکر شده است، اساسا این نام ها باعث تحریک بازار ذخیره سازی داده ها برای توسعه محصولات RAID شد.

تعریف raid

تعریف raid

چگونه RAID کار می کند

RAID با قرار دادن داده ها در چندین دیسک کار می کند و عملیات ورودی / خروجی (I / O) را با یک روش متعادل همپوشانی می کند و عملکرد را بهبود می بخشد. از آنجا که استفاده از چندین دیسک، متوسط ​​زمان بین شکست (MTBF) را افزایش می دهد، ذخیره داده ها بیش از حد باعث افزایش تحمل شکست نیز می شود.

آرایه RAID در سیستم عامل (OS) به عنوان یک هارد دیسک منطقی ظاهر می شود. RAID از تکنیک های آینه سازی  هارد دیسک استفاده می کند. آینه سازی ، داده های یکسان را روی بیش از یک درایو کپی می کند. پارتیشن بندی هر فضای ذخیره سازی هارد دیسک را به چند بایت تا چند مگابایت تقسیم می کند. نوار تمام هارد دیسک ها به صورت جداگانه و به صورت مرتب مطرح می شوند.

در یک سیستم یک کاربر که در آن پرونده های بزرگ مانند پزشکی یا سایر تصاویر علمی ذخیره می شوند، نوارها به طور معمول کوچک می شوند (شاید 512 بایت)، به طوری که یک رکورد تنها به تمام دیسک ها متصل می شود و می تواند به سرعت توسط خواندن تمام دیسک ها در همان زمان انجام پذیرد.

آینه دیسک و نوار دیسک را می توان در آرایه RAID ترکیب کرد. در RAID 01 و RAID 10 با استفاده از آینه و پهنای باند مورد استفاده قرار می گیرد.

سطوح RAID

در مقاله 1988 که اصطلاح را به کار گرفت ، نویسندگان شش سطح RAID 0 تا 5 را تشخیص دادند. این سیستم عدد مجاز به تفاوت آنها در نسخه ها و نحوه استفاده از آنها از کار با افزونگی و گسترش داده ها در آرایه بود. تعداد سطوح از آن زمان به بعد گسترش یافته است و به سه دسته تقسیم شده است: سطوح استاندارد، توزیع شده و غیر استاندارد.

 

درکنارتان هستیم (مشاوره رایگان)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید