دوربین مداربسته, سیستم های حفاظتی

آشنایی با نرم افزار CMS دوربین مدار بسته

انواع نرم افزار CMS و کاربردهای آن

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که کاربران دوربین‌های مداربسته دارند انتخاب روشی مناسب برای ضبط و مشاهده همزمان تصاویر است. از جمله روش‌هایی که می‌توان تصاویر دوربین مداربسته را انتقال داد استفاده از NVR یا DVR می‌باشد. علاوه بر آن یکی دیگر از روش‌هایی که امروزه گسترش یافته است به کار گیری نرم‌افزار CMS می‌باشد. قابلیت‌ها و ویژگی‌های استفاده از روش CMS برای مشاهده تصاویر حاصل از دوربین این روزها توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. به همین دلیل در این مقاله سعی شده است انواع نرم افزار CMS و کاربردهای آن به طور جامع و کامل بررسی شود. اگر شما نیز جز دسته‌ای از افراد هستید که در پی خرید دوربین مداربسته و نصب آن می‌باشید پس توصیه می‌کنیم تا این مطالب را از دست ندهید.

 

آشنایی با نرم افزار CMS

نرم افزار CMS یک نرم افزار بسیار مفید برای انتقال تصاویر در دوربین مداربسته می‌باشد. این نرم افزار به کمک مدیریت مرکزی تصاویر باعث انتقال آن‌ها می‌شود. آنچه باعث ایجاد تفاوت CMS با هم نوعان خود می‌شود توانایی ضبط همزمان تصاویر  NVR یا DVR است. یعنی اگر کاربر دوربین این نرم افزار را بر روی گوشی موبایل یا کامپیوتر خود نصب کند قادر خواهد بود تا تصاویر حاصل را بر روی آن‌ها ضبط و مشاهده کند.

 

انواع نرم افزارهای CMS

در حالت کلی ماهیت و سیستم تمامی نرم‌افزارهای CMS یکسان می‌باشد. تنها تفاوت آن‌ها در برند شرکت‌های تولیدی و دستگاهی که ساپورت می‌کنند می‌باشد. از جمله پرکاربردترین انواع نرم افزارهای CMS عبارتند از:

  • نرم افزارCMS تحت عنوان Cloud See . این نرم افزار قابلیت استفاده برای دستگاه‌های DVR & NVR را دارد.
  • نرم افزار CMS تحت عنوان General CMS . این نرم افزار قابلیت استفاده برای دستگاه‌های DVR را دارد.
  • نرم افزار CMS تحت عنوان IPC Client . این نرم افزار قابلیت استفاده برای دوربین‌های IPرا دارد.

 

کاربردهای نصب نرم افزار CMS

کاربرانی که از نصب نرم افزار CMS بر روی دوربین مداربسته خود استفاده می‌کنند می‌توانند از یکسری از کاربردهای زیر بهره‌مند شوند:

  • فراهم کردن امکان دیدن تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته به صورت زنده

با نصب کردن نرم افزار CMS بر روی دستگاه گیرنده (موبایل، تبلت یا کامپیوتر) این امکان برای شما فراهم خواهد شد که تصاویری که دوربین ضبط می‌کند را همان لحظه مشاهده کنید.  این تکنولوژی قابلیت استفاده همزمان بر روی تقریبا ۳۰ تا ۹۰ دوربین مداربسته را دارد.

2.   فراهم کردن امکان ضبط تصاویر حاصل از دوربین مداربسته

با دانلود و نصب این نرم افزار بر روی گیرنده خود دیگر نیاز نیست از ضبط کننده دیگری استفاده کنید. زیرا CMS این امکان را فراهم می‌کند که تصاویر حاصل از چند دوربین را به صورت صوتی و تصویری ضبط کنید.

  • استفاده از قابلیت E-map

اگر نرم افزار CMS را بر روی کامپیوتر یا موبایل خود نصب کنید متوجه خواهید شد که قسمتی تحت عنوان E-map وجود دارد که نقشه کلی مکانی که دوربین مداربسته در آن نصب شده است را می‌دهد. به کمک این ویژگی می‌توان محل قرار گیری و دوربین‌ها را دید و از سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کرد.

4.   اطلاع از نقص فنی دستگاه ضبط تصاویر

یکی دیگر از اصلی‌ترین ویژگی‌های نرم افزار CMS ایجاد امکان اطلاع از نقص فنی دستگاه ضبط می‌باشد. به کمک این نرم افزار اگر ایرادی دیده شود می‌توان بلافاصله آن را رفع کرد. این امکان با نشان دادن وضعیت دستگاه‌های ضبط متصل به  CMSفراهم می‌شود.

 

نکاتی در مورد نرم افزار CMS

در کنار تمامی مطالبی که در مورد نرم افزار CMS گفته شد بهتر است تا به چند نکته کلی نیز در این مورد پرداخته شود.

  • به کمک دانلود این نرم افزار می‌توان چند DVR را در مکان‌های مختلف نصب کرد و تصاویر حاصل از همه آن‌ها را به طور زنده و بدون هیچ تاخیری دید.
  • برای اینکه در استفاده از نرم افزار CMS به مشکل برنخورید باید دقت کنید تا DVRها ساخت یک شرکت باشند و برند آن‌ها با نرم افزار دانلود شده همخوانی داشته باشند.
  • تنها در یک صورت می‌توان یکسان نبودن برندها را نادیده گرفت که DVR از نظر سخت افزاری با برندی مشابهت داشته باشد.

 

شما می‌توانید با مراجعه به نمایندگی‌ها و دفاتر فروش معتبر نصب و راه اندازی دوربین مداربسته اطلاعات لازم و بیشتری را در مورد این نرم افزار کسب کنید. شرکت دیدافزا با داشتن امکانات مشاوره، کارشناسی، فروش و نصب دوربین مداربسته و تجهیزات دوربین مداربسته آماده ارائه خدمات به مشتریان می‌باشد. برای دریافت مشاوره بیشتر با شماره تلفن ۹۱۰۷۷۰۸۸(۰۲۱) تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید