راه های افزایش امنیت

آشنایی با انواع مانیتور ها در دوربین مداربسته

Monitor یا مانیتورها

آشنایی با انواع مانیتورها در دوربین مداربسته

به همان نسبتی که خرید دوربین مداربسته به منظور برقراری امنیت مهم است تجهیزات جانبی لازم برای آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. چرا که این مجموعه‌ای از وسیله‌ها و تجهیزات هستند که در ایجاد امنیت تاثیر زیادی می‌گذارند. یکی از مهم‌ترین موارد این دسته مانیتور در دوربین مداربسته هستند.

چرا که کاربران باید توجه داشته باشند تا بتوانند در حین خرید دوربین مداربسته مانیتور مناسبی را اننتخاب کنند. در غیر این صورت احتمال به وجود آمدن مشکلات جانبی در حین تنظیم و نصب دوربین مداربسته غیر قابل اجتناب خواهد بود. در ارتباط با همین موضوع ما نیز در این مقاله انواع مانیتورهایی که بتوان در این زمینه مورد استفاده قرار داد را با تمامی جزئیات مورد بررسی قرار داده‌ایم.

 

آشنایی اولیه با مانیتورها در دوربین مداربسته

Monitor یا مانیتورها در دوربین مداربسته در اصل وسیله‌ای است که تصاویر ضبط شده به وسیله دوربین‌ها را می‌توان بر روی صفحه آن‌ها تماشا کرد.

در حقیقت مانیتور به معنای صفحه نمایشگر می‌باشد.

در نتیجه بدون وجود مانیتور نصب دوربین مداربسته نیز کاملا بیهوده بوده و به هیچ دردی نخواهد خورد.

البته در برخی موارد می‌توان از صفحه تلفن همراه خود نیز به منظور تماشای تصاویر حاصل از دوربین مداربسته استفاده کرد. اگر قصد دارید تا با انواع این نمایشگرها آشنا شوید تا پایان این مقاله ما را دنبال کنید.

 

انواع مانیتورها در دوربین مداربسته

وقتی صحبت از انواع مانیتورها در دوربین مداربسته می‌شود در حالت کلی فقط دو مدل را می‌توان معرفی کرد.

این دو مدل باتوجه به مکانی که قرار است دوربین امنیتی در آن نصب شده و توسط صفحه نمایشگر تصاویر بررسی شوند نام‌گذاری می‌شوند.

در زیر به بررسی جامع و کامل هر دو مدل پرداخته شده است:

  • مانیتورهای اداری / تجاری

به مانیتورهایی که در مکان‌های اداری و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند مانیتورهای اداری / تجاری گفته می‌شود.

در این مکان‌ها صفحه نمایشگر همان صفحه تلویزیون LCD و یا صفحه نمایشگر کامپیوتر است. بنابراین کاربران می‌توانند دوربین خود را به یکی از این موارد وصل کرده و از آن استفاده کنند.

البته در این مورد نیز چندین موضوع مهم باید در نظر گرفته‌ شوند. از جمله این موارد عبارتند از:

 

  • تعداد مانیتورها

مواردی مثل اندازه مانیتور اهمیت پیدا می‌کنند. به عنوان مثال اگر در اداره‌ای تعداد بالایی از دوربین‌ها نصب شده باشند کاربر باید چندین مانیتور در اختیار داشته باشد.

یا به عنوان راه حل دیگر مانیتورهایی با صفحه بزرگ انتخاب کند تا بتواند تصویر چندین دوربین را بدون از دست دادن کیفیت تصاویر در یک جا مشاهده و بررسی کنند.

  • تعداد پورت‌ها

انواع پورت‌های مختلفی به منظور نصب دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می‌گیرند. خوشبختانه مانیتورهای اداری / تجاری اکثریت این پورت‌ها را ساپورت می‌کنند.

در نتیجه کاربران می‌توانند با دست باز مراحل نصب و راه اندازی دوربین را انجام دهند. همچنین از دیگر مزیت‌های آن می‌توان به امکان استفاده از تلویزیون‌های قدیمی برای این منظور اشاره کرد.

  • کیفیت مانیتورها

از دیگر موارد مهمی که در خصوص استفاده از مانیتورها وجود دارند کیفیت آن‌ها می‌باشد.

کیفیت صفحه‌های نمایشگر باید طوری باشند که با کیفیت دوربین‌های مداربسته تطابق داشته باشند.

به عنوان مثال اگر کاربران دوربینی با کیفیت بالا تهیه کنند اما مانیتور آ‌ن‌ها بی‌کیفیت باشد نمی‌توان انتظار تصویری با کیفیت را از آن‌ داشت.

  • مانیتورهای صنعتی

یکی دیگر از انواع مانیتورها در دوربین مداربسته مانیتورهای صنعتی می‌باشند. این دسته از صفحه‌های نمایشگر معمولا دارای ابعاد بسیار بزرگی هستند.

همچنین از لحاظ طراحی و کیفیت بدنه نیز بسیار مقاوم‌تر از نوع دیگر می‌باشند.

به همین دلیل هزینه‌ای که باید بابت خرید این مانیتورها پرداخت کرد نیز در مقایسه با مانیتورهای اداری / تجاری بالا‌تر است. از جمله مهم‌ترین مشخصه‌های مانیتورهای صنعتی عبارتند از:

  • قابلیت استفاده به صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته

در اکثر مکان‌های صنعتی کاربر به منظور حساسیت بالایی که در تامین امنیت وجود دارد ترجیح می‌دهد تا صفحه نمایشگری را استفاده کند که به طور دائمی در حال نمایش دادن تصاویر باشد. خوشبختانه مانیتورهای صنعتی از این قابلیت مهم برخوردار هستند. این درحالی است که نوع دیگر مانیتورها احتیاج به خاموش کردن و استراحت دارند.

چرا که در غیر این صورت امکان دارد داغ کرده و صدمه ببینند.

  • مقاوم در برابر آسیب‌های محیطی

به دلیل اینکه مانیتورهای صنعتی در محیط‌های به خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند از یکسری مشخصه‌ها نظیر مقاومت در برابر رطوبت، گرد و خاک و … برخوردار هستند. در نتیجه دارای طول عمر بالایی در شرایط بد محیط کارهای صنعتی می‌باشند.

  • امکان استفاده از انواع پورت‌های مختلف

یکی دیگر از بزرگترین مزیت‌های مانیتورهای صنعتی امکان استفاده از پورت‌های مختلف به منظور وصل کردن به دوربین مداربسته هستند. چرا که این مانیتورها انواع مختلف پورت‌ها را ساپورت می‌کنند.

 

توصیه‌هایی برای انتخاب مناسب‌ترین انواع مانیتورها در دوربین مداربسته

با توجه به تمامی توضیحاتی که در این مقاله داده شد می‌توان متوجه شد که انتخاب و خرید مانیتور برای دوربین مداربسته کار چندان دشواری نیست.

برای این منظور فقط کافی است تا کاربران محیطی که قرار است دوربین و مانیتور در آن قرار بگیرند را به خوبی بررسی کنند.

سپس با توجه به نیازی که دارد یکی از انواع مانیتورهای اداری / تجاری و یا مانیتورهای صنعتی را تهیه کنند.

نوع اول مانیتورها همان طور که از نامشان معلوم است مناسب برای محیط‌های اداری هستند. اما نوع دوم مانیتورها برای استفاده در مکان‌هایی نظیر کارخانه‌ها و یا کارگاه‌ها توصیه می‌شوند.

همچنین اگر کاربری اصرار به دریافت و نمایش تصاویر به صورت همیشگی داشته باشد مانیتورهای صنعتی پیشنهاد می‌شوند. زیرا این مانیتورها احتیاجی به خاموش کردن و استراحت ندارند.

 

علاوه بر موارد گفته شده اگر فکر می‌کنید هنوز هم به منظور انتخاب مناسب‌ترین انواع مانیتورها در دوربین مداربسته به کمک احتیاج دارید شرکت دیدافزا آماده هر گونه کمک و راهنمایی خواهد بود.

مشاوران شرکت دیدافزا با داشته سابقه‌ای درخشان در حوزه فروش و نصب دوربین مداربسته از هیچ گونه مشاوره‌ای دریغ نکرده و با نهایت صمیمیت به سوالات شما مشتریان عزیز پاسخ‌گو خواهند بود.

برای بهره‌مندی از خدمات گروه تخصصی ما می‌توانید با شماره تلفن ۹۱۰۷۷۰۸۸(۰۲۱) تماس بگیرید و با ما در ارتباط باشید.

با توجه به اختلاف قیمت بالایی که بین انواع مانیتورها وجود دارند بهتر است تا قبل از هر چیزی از انتخاب نوع صحیح و کاربردی آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید